Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krzysiek02

Hosting zdjęć

Polecane posty

Witam. Szukam jakiegoś servera pod hosting zdjęć. Możecie polecić coś. Jak to jest z tą domeną w cenie. Czy ją się przedłuża raz na rok czy automatycznie ona się przedłuża z opłacaniem servera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Ile transferu potrzebujesz, miejsca. Jakiego typu ma być to usługa? Konto www, serwer VPS, a może dedyk? Ile masz do wydania. Teraz nikt Ci nic nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Ile transferu potrzebujesz, miejsca. Jakiego typu ma być to usługa? Konto www, serwer VPS, a może dedyk? Ile masz do wydania. Teraz nikt Ci nic nie powie.

 

Strona będzie dopiero startować więc nie mam pojęcia ile miejsca potrzeba pod hosting zdjęć. Na pewno transfer musi być bez limitu. Server chyba wirtualny. Co do kosztów to oczywiście żeby był najtańszy. Co myślicie o tym http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/

opcja personal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na nową stronkę wystarczy Ci każdy nawet najmniejszy serwer, wybierz firmę, kup najtańszy serwer i w razie czego możesz przecież dokonać zmiany na wyższy.

 

Odnośnie OVH nie wiem jakie tam mają opinie użytkowników na shared hostingu, ale z reguły napiszę, że te duże firmy nie są najlepsze na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH pod hosting obrazków powinien się nadać (zresztą sam mam jedno konto pod takie coś), ale nie myśl na shared OVH stawiać jakiś bardziej rozbudowany portal bo mogą się zacząć problemy (np. mało miejsca w bazach danych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też - jeśli potrafisz - zbudować ten hosting zdjęć w oparciu o którąś z chmur.

Zamiast trzymać zdjęcia na swoim VPS i wykorzystywać powierzchnię dyskową i transfer z jego limitu, hostuj tylko bazę i stronę a same zdjęcia serwuj z chmury amazon albo google apps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nie chciałem tworzyć nowego tematu więc zapytam w tym znawców gdyż jestem w temacie zielony więc z góry dzięki za porady. Mianowicie potrzebuję wykupić hosting pod zdjęcia na allegro i zastanawiam się na ofertą 1and1, 50GB, transfer bez limitu. Bardzo bym prosił o jakieś opinie na temat firmy. Oraz jeszcze jedno pytanie czy istnieje jakieś narzędzie, za pomocą którego będę mógł wybierać zdjęcia z dysku lokalnego, wysłać je na serwer, po czym wygeneruje linki do tych zdjęć tak aby można było kliknięciem zaznaczyć wszystkie i wkleić w szablon aukcji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taki serwer bez problemu wystarczy do trzymania zdjęć. Co do narzędzia to są darmowe skrypty, które można zainstalować na serwerze w stylu imageshacka czy tego typu stron. Mogę taki skrypt za darmo zainstalować i skonfigurować. Jeżeli będzie Pan zainteresowany proszę napisać na PW bądź podać jakiś bliższy kontakt.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co to e-fotek.pl to serwis całkiem fajny jutro jeszcze sprawdzę dokładnie, tylko takie pytanie czy po wrzuceniu tam zdjęć są one w jakiś sposób kompresowane, zmniejszane ? czy są jakieś inne ograniczenia w transferze danych oraz czy jest do hostingu jakaś aplikacja do uploadu która pozwoli wybrać kilka zdjęć naraz i wygenerować do nich linki. Miesięcznie wystawiam około 1000 nowych aukcji z czego każda ma średnio po 5-10 zdjęć o wadze średnio 300KB dla tego też nie chciałbym obciążać Pana hostingu, no chyba, że podoła i zdjęcia będą się wczytywać w miarę szybko to nawet będę mógł zapłacić za taką usługę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego problemu. Co do wrzucania zdjęć nie ma żadnego uploadera ale można nacisnąć opcje dodaj więcej zdjęć i możemy zwiększyć liczbę dodawanych zdjęć. Dodatkowo po zarejestrowaniu mama możliwość wrzucania większych plików, tworzenia albumów, usuwania zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×