Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasne

Problem z wysyłaniem emaili

Polecane posty

Hej

 

Mam dwa serwery serwer A i serwer B (obydwa działają na tym samym OS i DA)

 

na serwerze A mam kopie domen oraz kont pocztowych z serwera B (lecz nie są aktywne, delegacja wszystkich domen ustawiona jest na serwer B)

 

na serwerze B mam oryginalne dane domen oraz kont pocztowych (i tutaj wszystko chodzi)

 

Problem pojawia się gdy z serwera A próbuje wysłać maila na konto z domeny która pracuje na serwerze B...

maile tam nie dochodzą ponieważ mam taką domenę i jej konta (jako kopie) na serwerze A i też tutaj przychodzą... chcę aby dochodziły na serwer B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyłączyć na serwerze A aby nie sprawdzał czy domena istnieje na serwerze A i aby nie dostarczał poczty lokalnie jeśli domena istnieje na tym serwerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyłączyć na serwerze A aby nie sprawdzał czy domena istnieje na serwerze A i aby nie dostarczał poczty lokalnie jeśli domena istnieje na tym serwerze smile.png

 

tez się tego domyślam lecz gdzie to można ustawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w konfiguracji

 

domainlist local_domains

i

domainlist relay_domains

 

Za komentuj, restart i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz trzymać kopię w takiej formie, jaka jest obecnie (czyli na żywca) to logicznym jest, że serwer sobie nie wywróży, że to nie jest jego domena mimo tego, że jak byk jest w jego konfiguracji.

Zastanawia mnie poza tym sensowność tego mechanizmu trzymania kopii skrzynek pocztowych. Co to ma na celu?

Przecież w razie awarii i tak ci się to rozsynchronizuje, bo część wyląduje na jednym, część na drugim, a część w próżni i później i tak to scalać ręcznie wszystko musisz.

 

Lepiej by ci było serwer A ustawić jako backup-mx dla tych domen, a nie jako pełnoprawna domena ze skrzynkami mailowymi. Hint konfiguracji Exima: http://help.directad...item.php?id=167 (ofc. domeny nie mogą być zaparkowane z włączoną obsługą poczty i nie może tam być żadnych skrzynek mailowych). A do konfiguracji domen z B dopisz drugi MX z wyższym priorytetem wskazujący na serwer A.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej koniguracji działa to na ipFailOver... być może kopia nie jest 1:1 ale działa na chwilę obecną takie rozwizązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej koniguracji działa to na ipFailOver... być może kopia nie jest 1:1 ale działa na chwilę obecną takie rozwizązanie

 

to kombinuj.. nie widzę Twojej konfiguracji więc nie mam jak Ci pomóc bardziej.

Napisałem Ci jaki masz problem i co trzeba zrobić.

 

Kafi napisał Ci lepszy sposób na konfiguracje serwera awaryjnego - przemyśl wprowadzenie właśnie jego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×