Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

Rozprowadzanie internetu po domu

Polecane posty

Posiadam modem do kaplówki i router TP-link (nie pamiętam modelu) do tego w jednym pomieszczeniu nie sięga mi wi-fi a mam tam jeden ethernet. Chcę postawić tam switch http://allegro.pl/d-link-des-1008d-switch-8-portow-10-100mbps-i1974408953.html i access point http://allegro.pl/access-point-tp-link-tl-wa501g-wifi-client-a101-i1981375839.html. Czy to będzie dobre rozwiązanie? Potrzebuję to do tworzenia sieci i wymiany plików między komputerami. Chcę podpiąć tam 4szt. PC i 2 laptopy. Czy to będzie dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko po kablu chcesz wpinać pod switcha? Jeśli nie, to zamiast tych dwóch urządzeń kup sobie TP-LINK WR543G, wyjdzie lepiej i taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do wymiany plikow starczy sam router podpinasz max 4 LANowe wejscia (RJ-45) i smigasz + wifi // a wymieniasz przez udostepnianie i laczysz przez uruchom

 

\\192.168.1.2\

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam router to wątpię-jego rolą jest trasowanie pakietu.

Tak jak pisałem, kup sobie ten 543G (ma dobry moduł radiowy) i 4 portowy switch (5 port jako WAN). Przy odpowiednim ustawieniu komputery wpięte do obud urządzeń będą "się widzieć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kupowanie przełącznika i APeka oddzielnie mija się z celem: koszta, prąd, awaryjność, miejsce.. Tak jak @Aimer mówi - TP-Link 543G do tego się nada, ma 4 porty eth 10/100. Radio ma z tego co kojarzę Atheros'a, także powinno być dość czułe. Co by tu jeszcze.. Bierz tego TP-Linkacza :P Pamiętaj o rozstawieniu kanałów i zmniejszeniu mocy, co by się nawzajem nie zagłuszały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wyłącz ten tryb XtendRange, czy jak się tam zawał-ściąga tylko niepotrzebne szumowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym że nie chcę podpinać routera pod router. Plan jest tak, w miejscu gdzie jest gniazdo do internetu kablowego znajduje sie modem i router i tak ma zostać, z routera idą 4 kable ethernetowe do kilku pomieszczeń, dodatkowo w jednym pomieszczeniu jest jeden główny PC który chodzi codziennie a reszta tylko wtedy gdy są potrzebne, dla tego chcę podpiąć kolejny sprzęt pod router.

Budowa:

Główny modem --> router --> switch --> access point

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

543g da Ci funkcje AP i switcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem. Miałem wczoraj router od sąsiada na próbe i wszystko skonfigurowałem dobrze a net na pierwszym routerze jest a na drugim nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak łączysz ze sobą te routery?

Bo trzeba je spiąć poprzez porty LAN i wtedy ten drugi router pracuje jak zwykły switch i AP i to rozwiązanie wychodzi najtaniej i najlepiej a przy okazji jak Ci padnie ten pierwszy router to możesz awaryjnie przepiać ten drugi w miejsce pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to że access point bedzie włączany czasami bo jak laptop jest cały czas w uednym miejscu to mam go pod kablem czyli jak wszystko idzie kablowo to musze mieć 6 gniazd etherne a jak padnie główny router to pomieniam go na switch a 2 laptopy pojadą po wifi i dalej wszystko będzie działać

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W kompach na drugim routerze ustaw DNSy IP pierwszego routera - może pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, aby w 2 routerze dać inne ip niż w 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tej samej klasy no i w drugim routerze wyłączyć serwer DHCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz robić źle, wczoraj uruchamiałem podobną instalację u klienta i zajęło mi 10 minut.

Pierwszy router do jakiś DLINK, IP 192.168.1.1 serwer DHCP włączony zakresem od 192.168.1.100

Drugi router to to tp-link, routery połączone portami LAN, IP 192.168.1.2, wyłączony serwer DHCP, WiFi skonfigurowane jako AP

 

I to wszystko co trzeba zrobić, do drugiego routera wpięty komp do tego 2 laptopy i telefon przez Wi-Fi. Urządzenia pobierają IP z DHCP z pierwszego routera i jako bramę mają też adres IP pierwszego routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej preferuje switch + access pointa. Jak dla mnie jest to najlepsze rozwiazanie w razie awarii routera głównego. Ten zestaw z pierwszego postu będzie dobry czy coś zmienić? Ewentualnie czy znacie jakieś dobre zamienniki innych firm lub czy może w podobnej cenie znajdę większy switch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak padnie główny router to pomieniam go na switch a 2 laptopy pojadą po wifi i dalej wszystko będzie działać

Takie rozwiązanie nie zadziała bo switch to nie router a kablówka nie da Ci raczej tyle IP ile masz komputerów bez dodatkowej opłaty.

 

 

@up: ceny strasznie wysokie, nawet na morele AP tańszy o 10 zł, Switch o 2 zł i koszt transportu też wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyberteam...WA500G-PoE.html + http://www.cyberteam...TL-SF1005D.html powołaj się na moją osobę przy zakupie to może jakąś zniżkę dostaniesz wink.png

 

Potrzebuję switch co najmniej 8 portowy bo obecnie mam 6 komputerów i w przyszłym roku planuję kupić jakiś serwerek (jeszcze nie wiem czy tower czy rack).

 

@Regdos:

Mam kablówkę z jednym IP pod modemem i do tego router. Chcę rozdzielić net na 6 komputerów (nie liczę smartfona bo to drugorzędna sprawa) i do tego potrzebuję switch. Czy ten co podałem będzie działał i czy ewentualnie będzie trzeba ostro zmieniać konfigurację na sprzęcie do prawidłowego działania.

 

Sorry że zadaje dziwne pytania ale jedyne co robiłem z siecią to roznoszenie jej przez Win Serv 2003 na 18PC w pracowni komputerowej i tam takiego problemu nie było ale też był całkiem inny sprzęt

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem do czego potrzebujesz switch, tylko w razie awarii routera, switch Ci go nie zastąpi tak jak pisałeś wyżej.

 

Pozostaje kwestia czy to chcesz trzymać w jednym miejscu czy dzielić na 2 pomieszczenia (tak jak to wynikało z pierwszych postów) i jeżeli ma to być dzielone to ile portów potrzebujesz w jednym a ile w drugim no i ile ma być kompów po kablu a ile po WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jednym pomieszczeniu (głównym) tam gdzie mam podłączenie do neta z modemu tam ma stać router rozdzielający neta na kilka pomieszczeń, a w jednym z nich ma stać switch + access poin czyli tak jak wynika z pierwszego postu ma być podział na dwa pomieszczenia, gdzie drugie to taka jakby pracowania i nie będzie używana codziennie. Urządzenia z głównego pomieszczenia nie mają być uzależnione od pozostałych bo gdy pracownia jest przez kilka dni nie używana to cały sprzęt na bezpiecznikach jest odłączany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ma być podłączonych komputerów przez kabel z tego zestawu switch+AP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×