Skocz do zawartości
draker

Alias w Litespeed'zie

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z tworzeniem aliasów w litespeedzie, o ile coś takiego jest w ogóle możliwe. W Google nie ma kompletnie nic na ten temat, jedynie jest informacja, jak dodać kilka domen do jednego virtual hosta. Chciałbym dodać alias, który przekierowałby na wybrany folder na serwerze (przykładowo xyz.mojadomena.pl na /var/www/vhosts/mojadomena.pl/xyz), ale nie mam pojęcia, jak to zrobić, bo dodając w Listeners do virtual hosta xyz.mojadomena.pl ten adres nie działa. Czy w ogóle litespeed odpowiada za tworzenie aliasów? Jeśli nie, to co? Mam standardowego, darmowego Litespeeda, domeny dodawałem właśnie przez panel Lite'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to:

 

Zrzut%20ekranu%202011-12-9%20o%2015.04.45.png

?

Tyle, że dodając alias do danej domeny przekierowuje on właśnie na tą domenę, a chciałbym, by przekierowywał na inny folder. Dodając nowego virtual hosta i w polu domain wpisując dany alias (costam.mojadomena.pl), niestety alias nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Configuration --> virtual hosts dodajesz hosta dla kazdej z subdomen osobno po czym w listnerach ustawiasz domene na hosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam tak:

 

Zrzut%20ekranu%202011-12-9%20o%2018.31.42.png

 

A w Listenersach:

Zrzut%20ekranu%202011-12-9%20o%2018.32.29.png

 

I niestety nie działa, alias forum.rockstarsite.pl nie przenosi do /var/www/vhosts/rforum

 

W logach jest tak:

Zrzut%20ekranu%202011-12-9%20o%2018.33.36.png

Tylko o jakie UID i GID im chodzi...? czy to ma jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×