Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
1312

VPS zdalny pulpit

Polecane posty

Hej,

 

Poszukuje poradnika jak krok po kroku zainstalować zdalny pulpit na VPS na systemie CentOS 4 - 64 bit.Potrzebny mi zdalny pulpit do "Uploadu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yum groupinstall XFCE
yum install tightvnc-server
tightvncserver :1 -geometry 1024x768 -depth 16

 

Ściągasz klienta Tight VNC pod Windowsa: http://www.tightvnc....2.0.4-setup.exe i łączysz się pod adres: adres_ip:1

 

Jak chcesz ubić VNC to: tightvncserver -kill :1

Edytowano przez FriendlyHost.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie ja to mam wpisać te "komendy" w putty ? jak ja w putty nie mogę się zalogować wpisuje login i próbuje wpisać hasło i się nie da wpisać robiłem reinstall i nic nadal tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że putty nic nie pokazuje w trakcie podawania hasła to normalna rzecz. Wpisz poprawnie hasło, wciśnij enter, a na 100% zalogujesz sie na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

yum groupinstall xfce4

yum groupinstall tightvncserver

tightvncserver

ifconfig - sprawdzasz sobie ip, z jakim się masz połączyć

i łączysz się jakimś klientem vnc w ip, które masz i po dwukropku dodajesz 1,2 czy jaki numer Ci wyrzuci tightvncserver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam: dlaczego CentOS? Skorzystaj z Ubuntu, jest bardziej przyjazny początkowemu użytkownikowi. W przypadku Ubuntu:

apt-get install tightvncserver xfce4
tightvncserver :1 -geometry 1024x768 -depth 16

I działasz, a nie przejmujesz się jak się nazywa pakiet, jak to zainstalować, jak to skonfigurować itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie z innej beczki dlaczego tak trudno jest się zalogować przez Putty ?Wpisuje login potem hasło i jest napisane "Access denied" nie mogę nawet sprawdzić tych komend od was bo nie mogę się zalogować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. choćby nie wiem jak staralibyśmy się to nikt z forum nie poda Ci raczej Twoich danych do konta, z tego co wiem to wróżka nie pracuje w weekendy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Capslock? Logowanie przez PuTTy nie jest trudne wink.png

 

mam numeryczne hasło i udaje mi się zalogować raz na xx razy:)

 

No wiesz.. choćby nie wiem jak staralibyśmy się to nikt z forum nie poda Ci raczej Twoich danych do konta, z tego co wiem to wróżka nie pracuje w weekendy sad.png

 

Znam swoje dane do konta i poprawnie loguję się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1312 zainstaluj sobie tam Ubuntu / Debiana, będzie prościej na początku. Hasło wygenerowane sobie skopiuj Ctrl + C a jak będziesz w PuTTy i już poprosi o hasło to nic nie wpisuj tylko kliknij prawym przyciskiem myszki na czarnym tle i sobie wklei hasło - później Enter. Jak się zalogujesz, to zmień hasełko na swoje: passwd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam swoje dane do konta i poprawnie loguję się...

 

Może jakiś filtr na firewallu zrobiłeś?

Wklej wynik z

iptables -L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś mile zaskoczony jak wszedłem na maila bo napisał support,że zrobili zdalny pulpit.Zalogowałem się i jest OK tylko coś jest z przeglądarką klikam na "Web Browser" i mam coś takiego:

85642103158121389108.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ta przeglądarka jest w ogóle zainstalowana? bo widzę tu ze terminal się uruchomił

 

no albo programy domyślne są po przestawiane.

 

Zainstalowałem Firefoxa terminala wyłączyłem bo była opcja włączona "Run in terminal".Może coś tutaj źle jest zrobione :

 

18469707323533218484.jpg

 

??

Edytowano przez 1312 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ta przeglądarka jest w ogóle zainstalowana? bo widzę tu ze terminal się uruchomił

Nie Terminal tylko przeglądarka o nazwie Lynx, która działa tekstowo.

A jak odpalisz terminal potem wpiszesz firefox to Ci się normalnie odpala firefox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Terminal tylko przeglądarka o nazwie Lynx, która działa tekstowo.

A jak odpalisz terminal potem wpiszesz firefox to Ci się normalnie odpala firefox?

(chociaż nie wiem jak to dokładnie jest w cencie) ale lynx w debianie i ubuntu nie jest domyślnie instalowany. trzeba go ręcznie do istalować

 

i tu racja wpisz w terminalu

firefox

Edytowano przez Serwer-Pomoc.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×