Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Infinity Tech

Domena a 2 serwery ?

Polecane posty

Witam

 

Z uwagi na pewnego klienta potrzebuję zagwarantować mu dostępność na poziomie 100% ...

 

Czy ktoś kiedyś tworzył coś na wzór piramidki , mam tu na myśli , aby domena była na osobnym serwerze , następnie , kieruje tą domenę do VPS nr1 , jeżeli VPS nr 1 leży to domena automatycznie w jak najkrótszym czasie , jest przekierowana na VPS nr2.

 

Nie potrafię tego lepiej wytłumaczyć ale muszę jakoś ten problem ugryźć.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi co do tematu.

 

Nie piszcie o tym iż mam wybrać najlepsze DC smile.png bo nie w tym rzecz , czasem najlepsze DC nie pomoże jak np. budowlańcy światłowód przetną.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wydaje mi się, aby chodziło tu o load balancing... kiedyś o tym był wątek na WHT, nie pamiętam na czym stanęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz jak by się dało to postawić VPSa na którym masz DNSy i skrypt sprawdzający co minutę (lub częściej) czy serwer WWW1 jest dostępny. Jeżeli nie to automatycznie zmienia wpisy na WWW2. Lecz to też nie zadziała ze względu na czas zmian i "odświeżenia" (moim łopatologicznym umysłem :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH jest taka funkcja jak IP FailOver, jak padnie serwer, po prostu przerzucasz ip na drugi. Możesz więc zainstalować dokładnie to samo na obu serwerach, replikację bazy coś w klimacie master-master i powinno być dobrze... dodatkowo, można też wszystko zrzucać na vps w innym datacenter i jak by całe OVH padło ( ;) ) to wtedy zmienić wpisy dla domeny. Możesz poszukać dostawcy dns, który umożliwia niski TTL, wtedy przerwa nie powinna być większa niż 5 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×