Skocz do zawartości
McNeal

Odstąpię 3 szt - serwery dedykowane od stycznia.

Polecane posty

Via 1,1Ghz

Pamięć RAM: 1024 MB

Dysk: 250 GB

Ilość adresów IP: 2 szt

 

Mało na niej siedziałem, ale jak byłem to wszystko ok.

Może w przyszlym tygodniu nas nią usiąde jak będe miał luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Nono. ciekawi mnie ile maszyn rozdano.

Mam znajomego co dostał u nich jakies niskie 2x quad i jutro mam dostać dostęp by zobaczyć co to warte i czy jest sens się tym podniecać bo koleś już xen,a zapodał, dołożyć ma ramu trochę i szykuje się mi sprawdzenie co to potrafi i conieco poprawić.

Tych inteli D2700 nie ma i dopiero wejdą w połowie lutego tak jak msi itp a dostępne są od ręki dopiero na razie Jetway NC9 na d2700 ale koszt około 500zł .

Zastanawia mnie jak McNeal oferuje sprzęt Atomy D525 i D2700 z 8GB ram jak kontroler obsługuje we wszystkich płytach tylko 4gb ? Czy zna jakieś czary ?

Edytowano przez albertw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Nono. ciekawi mnie ile maszyn rozdano.

Mam znajomego co dostał u nich jakies niskie 2x quad i jutro mam dostać dostęp by zobaczyć co to warte i czy jest sens się tym podniecać bo koleś już xen,a zapodał, dołożyć ma ramu trochę i szykuje się mi sprawdzenie co to potrafi i conieco poprawić.

Tych inteli D2700 nie ma i dopiero wejdą w połowie lutego tak jak msi itp a dostępne są od ręki dopiero na razie Jetway NC9 na d2700 ale koszt około 500zł .

Zastanawia mnie jak McNeal oferuje sprzęt Atomy D525 i D2700 z 8GB ram jak kontroler obsługuje we wszystkich płytach tylko 4gb ? Czy zna jakieś czary ?

 

Daj już spokój ;) wypowiedzieli się przecież użytkownicy , że dostali i działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam all

Nono. ciekawi mnie ile maszyn rozdano.

Mam znajomego co dostał u nich jakies niskie 2x quad i jutro mam dostać dostęp by zobaczyć co to warte i czy jest sens się tym podniecać bo koleś już xen,a zapodał, dołożyć ma ramu trochę i szykuje się mi sprawdzenie co to potrafi i conieco poprawić.

Tych inteli D2700 nie ma i dopiero wejdą w połowie lutego tak jak msi itp a dostępne są od ręki dopiero na razie Jetway NC9 na d2700 ale koszt około 500zł .

Zastanawia mnie jak McNeal oferuje sprzęt Atomy D525 i D2700 z 8GB ram jak kontroler obsługuje we wszystkich płytach tylko 4gb ? Czy zna jakieś czary ?

 

Mam wrażenie że jak byłes mały tata zabrał ci słodką bułkę.

A teraz wszystkie te kompleksy wyrzucasz w sieci

Skoro userzy się wypowiedzieli że dostali sprzęt to co szukasz dziury w całym. pewnie zazdrośc że inni mają :)

Edytowano przez c4eva (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Witam all

Nono. ciekawi mnie ile maszyn rozdano.

Mam znajomego co dostał u nich jakies niskie 2x quad i jutro mam dostać dostęp by zobaczyć co to warte i czy jest sens się tym podniecać bo koleś już xen,a zapodał, dołożyć ma ramu trochę i szykuje się mi sprawdzenie co to potrafi i conieco poprawić.

Tych inteli D2700 nie ma i dopiero wejdą w połowie lutego tak jak msi itp a dostępne są od ręki dopiero na razie Jetway NC9 na d2700 ale koszt około 500zł .

Zastanawia mnie jak McNeal oferuje sprzęt Atomy D525 i D2700 z 8GB ram jak kontroler obsługuje we wszystkich płytach tylko 4gb ? Czy zna jakieś czary ?

Naucz się pisać po polsku, bo trzeba kilka razy czytać żeby zrozumieć jedno zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości rozdanych to czy to ma znaczenie? Nie będę się na takie insynuacje wypowiadał co zresztą już Pan dał wyraz swoim przekonaniom.

Co rzeczy : Co do samego spektrum urządzeń jest to szeroka gama i udostępniane urządzenia są naprawdę różnej maści.

Tak. Będę udostępniał Atomki 2x1,6 i max 2gb ram, d525 max 4gb lub 8gb, D2700 2,13 max 4gb ram. Wszystkie urządzenia będą instalowane w przyszły czwartek i piątek oprócz D2700 którego nie ma jeszcze w obrocie

To wszytko co ma do powiedzenia na dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remont podbiega końca i zostało jeszcze trochę roboty może 3-4 tyg... a oprócz tego wyposażenie dodatkowe, drabinki, kanały, przełącznica, agregat, drugi pkt. zasilania, nowa klima itd... uff..

 

W czwartek - piątek odpalam obiecane atomy i wypełniam całą szafę a wejdzie około 33szt.. :)

Przygotowanych będę miał :

9szt - ATOM D425 1,8GHz (1+1)

6szt - ATOM D525 1,80GHz (2+2)

2 szt - ATOM D2700 2,13GHz (2+2)

 

Wszystkie z maksymalną ilością ram 4gb oraz dyskami 400GB lub 500GB cześć postawione już są z softwarowym raid1, i dwie 2 szt. z dyskami SSD 60GB. Ile szt. było obiecanych tyle właśnie będzie włączonych. Napisze w temacie jak już będzie all gotowe.

 

Oczywiście atomy odpalam bez żadnych opłat i kosztów.

 

Informacja bardziej dotyczy tych, którym obiecałem uruchomienie w/w serwerków bo pisać każdemu z osobna to długo potrwa. Jeśli ktoś będzie chciał jeszcze to by może będzie taka możliwość ale na dziś tylko te co obiecałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to ja chcę : ) postów wystarczy? : P

obojętnie jaki sprzęt, byle szło postawić LAMPa i Joomlę ; )

puszczę parę sajtów i dam URLe do poklikania, zrobim testy, że HO HO.

milosz@webastyczny.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mało tych postów... :)

ale niech będzie info wyślę na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dostałem dostęp. Na razie postawiłem bazę (Apache, PHP, MySQL itp.) pod hostowanie www, poszło gładko, ładniutko (Debian 5 x64)

cat /proc/cpuinfo pokazuje Atoma D525 @ 1.80GHz, 4GB RAM.

4 processors, czyli to pewnie 4 wątki, 2 rdzenie.

 

Przemieli mi się domena, to poinstaluję różne pierdoły to dam do poklikania.

 

Na razie u mnie na UPC upload z pełną prędkością (114 jakoś kilobajtów), download (na łączu 10Mbit) ładniutko szło 1,2 megabajtów/s.

Testy przez SSH za pomocą MC (połączenie FTP) na linii McNeal - VPS w Hetznerze tak samo - 1,1 - 1,2 megabajta.

Z idg.pl wgetem ssałem jakieś iso linuksa też taką prędkością.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mało tych postów... smile.png

ale niech będzie info wyślę na PW...

 

trzeba było napisać też górną granicę postów, bo Sponsi nie potestuje tongue.png

wiesz ile trzeba siedzieć na forum aby tyle postów nastukać ? to kiedy czas serwer testować ? hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest procek d525 czyli 2x 1,80GHz + 2x 1,80GHz HT.

W poniedziałek chłopaki będą składać kilka maszynek na D2700 coby sprawdzić ich wydajność i niedługo (niby) będę miał na stanie z D2800 3 krotnie wydajniejszy od D510 tez niby bo rożnie piszą. Porównując Atomek D2700 ma moc takiego starszego Dualcora choć mniejsza aniżeli i3 bo wiadomo architektura itp... .

Ale cóż wersje budżetowe będą opierać się na Atomach, I5 2500 i i7 2600/2700. Obecnie czekam na nowego AMD który ma mieć 4 rdzenie i w 32nm i niby ma być w połowie roku ale to też niby...

 

Atomki all jak napisałem wcześniej uruchomię w następnym tygodniu a już po wymianie sprzętu bo wystąpiła awaria 2 upsów gdzie w ciągu 2 dni popuchły niewiadomy dlaczego baterie... Zamówione nowe fideltronic'i i mają być wtorek/środa...smile.png więc wówczas będzie all OFF ale raczej w nocy.

 

Co do ilości postów to oczywiście żart...smile.png

 

Każdy testowy ma łącze 10Mb więc tak powinno działać.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

trzeba było napisać też górną granicę postów, bo Sponsi nie potestuje tongue.png

wiesz ile trzeba siedzieć na forum aby tyle postów nastukać ? to kiedy czas serwer testować ? hehe

 

Spokojnie zaraz go będę ścigał hehe :)

 

 

Ale moim zdaniem nie liczy się ilość a jakość i tu patrzyłbym po punktach reputacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można pingować vhostbox.net (tylko jeśli wskaże na UK, to znaczy, że jeszcze nie macie przemielone u siebie : )

U mnie z UPC w Gdańsku:

Odpowiedź z 188.112.29.114: bajtów=32 czas=29ms TTL=49

Odpowiedź z 188.112.29.114: bajtów=32 czas=24ms TTL=49

Odpowiedź z 188.112.29.114: bajtów=32 czas=24ms TTL=49

Odpowiedź z 188.112.29.114: bajtów=32 czas=25ms TTL=49

 

Kamikadze 407 - Lider wystarczy? : )

No komu mieliby dawać gratisowe dedyki jak nie tak spokojnemu, opanowanemu człowiekowi, jak ja ;;; )P

 

EDIT:

Zainstalowałem Joomlę 2.5.1 z przykładowymi danymi, można klikać patrzeć jak działa (www.vhostbox.net).

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pinging vhostbox.net [77.75.105.237] with 32 bytes of data:

 

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=50ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=51ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=51ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=50ms TTL=55

 

Ping statistics for 77.75.105.237:

Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 50ms, Maximum = 51ms, Average = 50ms

 

Ale Polska :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

del...

Jeszcze wskazuje na UK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po 10h nadal u mnie jest UK :)

 

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=48ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=54ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=49ms TTL=55

Reply from 77.75.105.237: bytes=32 time=54ms TTL=55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

188.112.29.114 - to jest PL.

Tamto to Goscomb.net w UK, poprzednie namiary. U mnie po 20 minutach było już PL.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w nocy u mnie wskazywało poprawny host.

 

energyshot23@MSi-xubuntu:~$ ping vhostbox.net -c 5

PING vhostbox.net (188.112.29.114) 56(84) bytes of data.

64 bytes from 188-112-29-114.net.pbthawe.eu (188.112.29.114): icmp_req=1 ttl=49 time=25.9 ms

64 bytes from 188-112-29-114.net.pbthawe.eu (188.112.29.114): icmp_req=2 ttl=49 time=26.5 ms

64 bytes from 188-112-29-114.net.pbthawe.eu (188.112.29.114): icmp_req=3 ttl=49 time=26.2 ms

64 bytes from 188-112-29-114.net.pbthawe.eu (188.112.29.114): icmp_req=4 ttl=49 time=26.6 ms

64 bytes from 188-112-29-114.net.pbthawe.eu (188.112.29.114): icmp_req=5 ttl=49 time=25.9 ms

 

--- vhostbox.net ping statistics ---

5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4006ms

rtt min/avg/max/mdev = 25.927/26.275/26.656/0.350 ms

energyshot23@MSi-xubuntu:~$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś między 1-2 w nocy a 5 może ciut dłużej będziemy przenościć część sprzętu. Może być tak że część urządzeń będzie niedostępna i potrzebne będzie włączenie pełne serwerów (usług), które będą OFF;owane, ale tego jeszcze dokładnie nie wiem i okaże się w praniu

 

Proszę rano sprawdzić czy wszytko jest OK. bo jeśli będziemy wyłączać to ponowne włączenie nastąpi po kilkudziesięciu min.

ale możliwe że część usług nie jest zautomatyzowana i każdy na swoim dedyku będzie musiał uruchomić coś ręcznie. Wnosimy również kilka pustych szaf by rozplanować montaż drabinek, ciągów kablowych i zasilających ale również będzie całośc rozpinana by dociągnąć szkło.

Jutro jest planowane odpalenie reszty Atomów, które nie zostały do tej pory udostępnione a były obiecane.

 

Kontakt w przypadku problemów z dostępem do urządzeń od godz. 9 pod nr. 85.8730624 co jest zaznaczone w stopce profilu jako kon. techniczny. Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie w przypadku braku dostępu zgłaszając to jako awarię.

 

W przyszłym tyg. planowane są 2 nocne przerwy po gdz. 24 do rana o czym napiszę dokładniej w temacie.

 

pozdrawiam

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania jutro późnym popołudniem :

Oczywiście Atomki oddaję całkowicie all free...

 

1.szt Atom 4x1,80Ghz (2+2HT), 8Gb ram , 1TB SATA - Centos x64, 5.7 pod XEN

1 szt. Atom 2x 1,80Ghz , 4Gb ram, SSD 60Ghz - Debian 6,04 x64

1 szt. Atom 2x 1,80Ghz , 2 Gb ram , SATA 1TB - Debian 6,4 x64

 

Chętnym coby mieli postów pow 100 i latka, oddam we władanie gdzieś do marca... smile.png do skończenia prac. Jeśli kogoś pominęliśmy z atomkami proszę o info na PW to w pierwszej kolejności im oddam..smile.png

 

Możliwe że w przyszłym tyg będzie dostępnych jeszcze kilka na Atomach d2700 , które teraz mam na stole i się bawię... :) ale to już będzie widać i zależnie co wyjdzie...

 

Z powodu awarii zasilania podczas testowego odpalania agregatu będzie poprawka i dlatego we wtorek lub środę przerwa w dzień na kilka/h i może być all OFF'owane chyba, że się coś zmieni lub termin przesunie to napisze info.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Została ostatnia maszynka

 

4x1,80Ghz, 8Gb ram, 1TB SATA 10/10 Mb

 

System Centos 5,7 x64

 

Za free na ponad miesiąc ... . Wymagana ilość postów 50 ale treściwych...)

 

Urządzenie nie na p2p, jakieś tam coś lub inne coś oraz na takie coś coby nie coś... smile.png

 

Proszę pisać na PW siedzę przed kompem do 22...smile.png

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy z poniedziałku na wtorek oraz z czwartku na piątek nie będą dostępne żadne urządzenia (robótki ręczne).

Będziemy mieli przerwę co pozwoli część robót wykonać a w szczególności te które czekały na swoją kolej a są niezbędne by dalej polecieć z pracami. Wszytko może się przeciągnąć do godzin rannych ale w dzień powinno już działać wszystko.

Ta druga przerwa może przesunąć się do poniedziałku ale to napiszę minimum kilkanaście h przed wyłączeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×