Skocz do zawartości
McNeal

Odstąpię 3 szt - serwery dedykowane od stycznia.

Polecane posty

Powiedz coś więcej o serwerowni, jaka lokalizacje, czy łącze 10 mbit to całe łącze na wszystkie serwery, ile jest łącz itp

 

Po co komuś serwer bez dysków tongue.png ?

 

Bez obrazy ale czytaj ze zrozumieniem... :) wszystko jest opisane w poprzednich postach lub w profilu.

 

 

Do każdej sztuki można zamontować od 2 do 4 dysków SATA. W serwerach tych co Brak HDD, Zainstaluję nowe HDD SATA: WD 1TB RE4 7200 64MB SATA RAID.

 

Łącza jakie posiadam to 200Mbps i 100Mbps + nadmiarowość do 300Mbps bez własnego AS 3 klasy C oraz dodatkowa 1Cklasa prawie zajęta II opa. Do testu rozdaję to z pierwszego. Od maja będzie 500Mbps i 100Mbps redund + percyl 200Mbps własny AS oraz IPV4 i IPV6. Na razie trwają rozmowy na temat łącz dodatkowych od innych dwóch opów. Resztą jest już opisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Po co komuś serwer bez dysków tongue.png ?

Do każdej sztuki można zamontować od 2 do 4 dysków SATA. W serwerach tych co Brak HDD, Zainstaluję nowe HDD SATA: WD 1TB RE4 7200 64MB SATA RAID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Dela Poweredge 2950 można zamontować 6 SATA lub sas w zależności od bacplane zamontowanym w urządzeniu którego kontroler obsługuje chyba bez ograniczeń TB powierzchni dysków ale ma tylko sata II 3Gb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta akcja z takimi cenami za elektyczność będzie trwała do stycznia cz może dłużej i czy w przyszłości będzie Pan podobne akcje miał w firmie? Bo chciałbym takiego dedyka do kilku swoich stron i na serwer gier np. rpg , CS i kilka innych gier ale najlepiej by miała przynajmniej jednego quada i ze 10-12gb ram.

Wiem że nie mam jeszcze lat ale oferta bardzo mnie interesuje i jeśli była by jakaś wolna maszyna do 100złotych w miesiąc tobym wziął i to na dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pisane było wcześniej (przejrzyj wątek) że nie daje na serwery gier i zarżnąłbyś łącze takimi csami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem sprawdzanie maszynek i są wolne do oddania:

 

Zmieniłem je ciupkę i dałem po 2 QUADy lub większe DualCore i od 8Gb ram co mogę jeszcze dołożyć jak komuś mocno zależy.

 

2szt - HP Dl140 D3 - 2 x Quad Xeon 5345, 8Gb ram, 1TB HDD SATA

 

1szt - HP Dl140 D3 - 2 x Quad Xeon 5335, 8Gb ram, 1TB HDD SATA

 

1szt - Supermicro - 2 x DualCore Xeon 5130, 6Gb ram, 1TB HDD SATA

 

a na stole mam jeszcze i jutro jak znajde trochę dłuższą chwile to sprawdze :

1szt - Supermicro - 2 x DualCore Xeon 5110, 6Gb ram, 1TB HDD SATA

1szt - IBM - 1x QUAD, 8Gb ram

resztę będę pisał.

 

Tak jak pisałem w każdy serwer będzie parkowany 1TB HDD oraz jeśli komuś trzeba dodatkowy mniejszy HDD pod backup.

Co do serwerów gier myślę że to szczytny cel ale są wyższe priorytety. ... :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostały 2 szt: Do jednej dołożyłem ramu

 

1szt - HP Dl140 D3 - 2 x Quad Xeon 5345, 16Gb ram, 1TB HDD SATA

 

1szt - Supermicro - 2 x DualCore Xeon 5130, 6Gb ram, 1TB HDD SATA

 

1 szt w rezerwacji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McNeal, mam pytanie,

czy Twoja firma ma jakąś własną domenę?

czy jesteś w stanie odpisać na maila z adresu domeny firmowej ?

 

bo tak szczerze, to serwery rozdajesz od miesiąca, ale dziwnym trafem nikt z moich znajomych go nie dostał,

dostają sami świeżo zarejestrowani, choć piszesz że będą dostawać ci "starzy", a tym świeżym niestety nie wierze

i w związku z tym co tu dużo gadać, śmierdzi mi to :)

a ostatni jestem do tego aby kogoś bezpodstawnie o cokolwiek pomawiać, więc chętnie jakieś info poczytam, czy tu czy na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nie choć mam kilka już wykupionych i klikam, jestem jednoosobową firmą, która pracuje jako grafik w samozatrudnieniu w dwóch innych firmach.

Nie chce być Edonisem

ale odpowiem ci taką samą uszczypliwością.

Może masz złego nosa i dlatego Ci zawsze śmierdzi... i dlatego zawsze będziesz ostatni a pierwszy w tworzeniu teorii spiskowych.

 

Nie stawiaj nigdy nikogo w złym świetle jeśli nie masz dowodów, bo to oznacza że nalepiasz komuś na plecy bez dowodów "złodziej" a to już nieładnie i świadczy tylko o osobie która lubi system szemrania. Może to wynika z oceny innych firm a może z nietypowości sytuacyjnej bo "jak można rozdawać za darmo" ?

 

Tyle mam do powiedzenia dotyczącej Twojej opinii.

Nikt nie chce nikogo naciągać i nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

Jeśli Ciebie to interesuje proszę zadzwonić do biura i dowiedzieć się kim tam jestem i co robię lub po prostu zapraszam do biura. Zawsze jest pod 2 numerami ktoś kto odbierze telefon i poinformuje jakim pracownikiem jestem.

 

Urządzenia są rozdawane to fakt ale czy to może być czymś co zagraża bezpieczeństwu innym ?

 

glanpolnet - jestem firmą jednoosobową która "udziela się tu społecznie" by namówić właściciela urządzeń na pewne posunięcia które pozwolą mi również dobrze na tym zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McNeal,

więc od początku:

- czyli pracujesz gdzieś jako grafik a rozdawane serwery nie są Twoje ?

- poczytaj moje posty od 5 lat, nigdy mi nic nie "śmierdziało" :) moja wypowiedź to nie uszczypliwość, nie atakuj mnie bo po prostu

zadałem pytanie bardzo proste: czy możesz odpisać na maila z firmowego adresu ? to uważasz za atak ? dla mnie to że tak napisze normalka.

- nie stawiam Cię w złym świetle (bo nie mam dowodów, ale na pewno to uczynie jak tylko się dowiem że tak jest :) ), poprosiłem Cię tylko o podanie jakiegoś wiarygodnego adresu bo pw na wht na pewno takim nie jest,

skoro prowadzisz biznes to chyba o takich drobnostkach wiesz i to rozumiesz ?

- nie robię teorii spiskowych, co chyba widać w moich postach, więc jak jest tak wszystko ok, to podaj firmowego maila tongue.png

 

a jak nadal będziesz ściemniał i cuda wymyślał to jednak Ci napisze wtedy co mam na języku ... i nie pierd... że się tu społecznie udzielasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obserwuje i widziałem że McNeal długo czytał, ale nie odpisał, znaczy trzeba przygotować odpowiedź taką fajniusią,

dla "jeleni", bo tak od razu się nie da na szybko.

znów teoria spiskowa wink.png

 

PS już na forum dojrzałem wątek że ktoś chętnie quada z 16GB ram do 100 zł. kupi, hehe, więcej takich będzie,

bo jak to się nie da skoro tu za darmo rozdają biggrin.png

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Nie zamierzam drzeć szmaty, bo nie lubię dyskutować z ludźmi którzy ograniczają się do łacenia innych.

 

Poza tym napisz mi gdzie widzisz cuda? oferta udostępnienia jest, urządzenia ludzie mają, inni mogą również je otrzymać, Ci co napisali otrzymali odpowiedz, większość kontaktowała się na PW, a inni nie odpisali, tych co znasz zapytaj jak się kontaktowali i co za odpowiedz otrzymali.

Ci co otrzymali mogą się wypowiedzieć choć wcale nie muszą. Decyzja należy do każdego i każdy ma wybór.

 

Dlatego napisałem w jednym z postów iż pierwszeństwo mają Ci, którzy maja sporo postów.

Nie będę dyskusu takiego prowadził z osobą, która wierzy, że jest ponad "all" a inni są zbyt maluczcy.

 

EDIT.

Zapraszam mogę na już udostępnić a po III Królach nawet na 2-3 dni udostępnię specjalnie dla Ciebie 2x QUAD 6174 z 96Gb ram oraz niedługo będę miał działającą maszynę z E7 4850 x4 . Oraz ze 4 maszyny na których bawię się sam... jak chcesz zapraszam wówczas po stwierdzeniu faktów będziesz miał możliwość opisania prawdziwych danych. Urządzenia sa przygotowywane dla innych celów ale na 2-3 dni mogę Ci je udostępnić bez stresu jakichkolwiek kosztów. Oczywiście nie jestem ich właścicielem ale nimi zarządzam.

 

Będziesz miał możliwość wypowiedzenia się po okresie testu.

 

ZAPRASZAM BYŚ NIE TWORZYŁ WIZJI SPAMERSKICH

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisali do Ciebie ludzie co mają sporo postów na tym forum, ktoś z nich dostał serwer ?

możesz podać kto, jakaś tajemnica to jest?

 

oczywiście maila firmowego o którego pytałem aby porozmawiać też nie podasz? czyli jesteś anonim ?

domena firmowa jak zapewne wiesz ma jawne dane właściciela i dobrze wiesz że o to mi chodzi abyś ją podał, niekoniecznie publicznie, może być na pw,

ale jak widzę adres firmowy to też tajemnica,

więc napisz sam co pomyślał byś o firmie z której usług chcesz skorzystać, ale nawet takie niby proste dane są tajne ?

 

tym że nie udzielasz jasnych odpowiedzi na proste pytania typu jaki jest e-mail firmowy, powodujesz u coraz większej liczby osób

pobudzenie instynktu: "ktoś chce mnie wyruch..." , zresztą ja o tym jestem coraz bardziej przekonany.

 

Pierwszeństwo mają Ci co mają sporo postów twierdzisz, podaj w takim razie kto dostał serwer z tych co mają sporo postów ?

 

heh, ja nie jestem ponad all, jak mam awarie w firmie to mnie też napierd... różne osoby, normalka, ale w moim przypadku ja nie jestem anonimowy, moje maile firmowe zna wiele osób, już nawet dawno temu znaleźli się tacy co weryfikowali "prawdziwość" firmy,

ba, wiele osób z tego forum widziało mnie na żywo, a nawet mnie odwiedzało, a Ty czaisz się z podaniem maila ?

 

i nie pisz w odpowiedzi kolejnych bzdur tylko jasno:

- kto dostał serwer - nicki z forum, bo to chyba nie tajemnica

- jaki jest mail firmowy

 

tylko tyle i Ci dam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

McNeal, chyba jednak coś masz na sumieniu, bo wszystko odbierasz jako atak. Jak się zapytam czy masz mocnego kompa to też odpowiesz "co ty insynuujesz" "to pomówienia" "przyjdź i sprawdź że mam dobrego".

 

On się ładnie spytał i zaznaczył że nikogo nie chce bezpodstawnie oskarżać... Więc odpowiedz takim samym tonem że nie masz nic do ukrycia. Ty raczej teorie spiskowe tworzysz, bo wszędzie widzisz atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bserwuje i widziałem że McNeal długo czytał, ale nie odpisał, znaczy trzeba przygotować odpowiedź taką fajniusią,

dla "jeleni", bo tak od razu się nie da na szybko.

znów teoria spiskowa wink.png

 

PS już na forum dojrzałem wątek że ktoś chętnie quada z 16GB ram do 100 zł. kupi, hehe, więcej takich będzie,

bo jak to się nie da skoro tu za darmo rozdają biggrin.png"

 

"dostają sami świeżo zarejestrowani, choć piszesz że będą dostawać ci "starzy", a tym świeżym niestety nie wierze

i w związku z tym co tu dużo gadać, śmierdzi mi to"

 

 

Cóż skończmy z tymi zarzutami.

 

Na sumieniu mam np. to że firma hausen która miała zrobić otwory nie wyrobiła się z zamówieniem, a ja dostałem za to że tym zajmuję , a firma która ma nam wymienić KIPOR na większy podniosła się 5tys, klimatyzator został wczoraj zdjęty a nowy dopiero będzie za rok montowany. Za to że zająłem się wszystkim by z własnej inwencji twórczej dopiąć jak najszybciej dostałem dziś .... a jeszcze tu na forum na mnie usiedliście. Ot co to za sumienie ...

 

 

Dane macie w profilu. Domeny na dziś nie są aktywne i zaparkowane na mnie jako osobę fizyczną. Jutro przerobię to, założę firmowego emaila, zrobię all jak kcesz... Firma w której pracuje ma emalie i nie ma problemu żebym z niego odpisał choć używam do tej pory swojego prywatnego na gmail bo do niczego firmowy ich mi nie jest potrzebny choć do jednego mam dostęp.

 

Poza tym instaluje teraz NIDS'a na jednej maszynce bo muszę poćwiczyć/naumieć kilka rzeczy i dlatego jestem jeszcze.

 

PONAWIAM. Jeśli ktoś życzy sobie serwerek na zasadach opisanych zapraszam. Pierwszeństwo maja Ci którzy mają sporo postów na WHT.

Co do tych którzy napisali "STARZY" jak mówi Edart nikt nie napisał że bierze tylko zadawał pytania, a Ci którzy chcą odpowiedziałem i Oni nie odpisali lub zrezygnowali. co mogą potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo... ale się narodziło postów.... a ja pisałem że to jakieś FAKE, gościu ściemnia, ukrywa dane i niechce podać kto otrzymał serwer i że okaże się na końcu NIKT NIE OTRZYMAŁ i mam rację tak jak teraz Edart, a ktoś napisał ze dostał to na pewno jakiś znajomy, który napisał by podtrzymać temat.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie daje nic za darmo i nie znam żadnej rozsądnej firmy hostingowej co robi takie mocne akcje promocyjne i ponosi kilkutysięczne koszta w miesiącu. Bo jak uruchomi kilkadziesiąt serwerów to za prąd ze 3-4koła musi zapłacić jak nic. Pomyśleć inaczej to idiotą bez liczydeł trzeba być żeby płacić za czyjąś zabawę.

Z Warszawki mam niedaleko i będę jechał jutro rano do Białowieży to wstąpię i udam klienta na serwer, zobaczę co oni tam mają, całe te śmieszne biuro i serwerownie. Zrobię zdjęcia telem i podam na forum.

Heee... będzie gorąco oj będzie gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no widzisz są problemy, tak bywa a ja wcale nie twierdzę że to jest Twoja wina,

ja cały czas podchodzę do tematu że tak powiem z boku, mam swoje serwery, dedyki sprzedaję raczej rzadko,

nie jesteś dla mnie konkurencją, tylko po prostu jako że mam troche lat to w zielone ogry nie wierzę, choć może istnieją.

 

domeny firmy której nie jesteś właścicielem są nieaktywne i zarejestrowane na Ciebie?

jutro zrobisz cesje? i to będzie wiarygodne? wiarygodny kontakt?

domena dzień wcześniej zarejestrowana firmy która rozdaje serwery?

dane są w profilu na forum? na forum to możesz wpisać nazwa firmy: uhahuhatralalala. ( u mnie co dzień hosting zamawia apple i microsoft, hehehe )

przecież jak tu kilka lat czytam różne jaja na tym forum to takich to jeszcze chyba nie widziałem

sorry, ale że tak napisze jeśli chodzi o mnie to coraz gorzej to widzę, choć mną się nie przejmuj bo ja akurat serwerów nie chce żadnych.

 

Albertw,

Twoją relację chętnie poczytam i fotki też obejrzę, ale nie obraź się, też Cię nie znam :) i tylko w niewielkim stopniu poprawi to moje zdanie w tym temacie. Cały czas cierpliwie czekam na tych userów z forum, z wieloma postami, których znam,

co chcieli serwer i jakoś jeszcze ich nie dostali, choć McNeal twierdzi że nie dostali bo nie chcieli,

wtedy napiszę krótkiego ale bardzo treściwego posta.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Domeny na dziś nie są aktywne i zaparkowane na mnie jako osobę fizyczną. Jutro przerobię to, założę firmowego emaila, zrobię all jak kcesz... „

Czytając ze zrozumieniem to posiadając DG jako osoba fizyczna nie ma znaczenia status prawny rejestracji domen czy innych ... itp... poza tym Firma w której pracuję ma swoją domenę czy domeny przeniesioną gdzieś w sieć ale nie ja to robiłem i nie wiem w jakiej firmie zaparkowane - nie są moją własnością.

Panie Albercie bo chyba tak Pan ma na imię, zapraszam do biura, jutro będzie sam właściciel i pokaże Panu wszystko wraz z przebudowanym budynkiem gdzie stoją szafy, klimatyzacje, agregaty itp... . Obecnie jest wielki plac budowy i bałagan, choć już stoją ściany z gipsu, część kanałów i podłogi zrobionej ale jest wszystko na wierzchu choć drugie pomieszczenie ma wywałek pełny i wielkie gruzowisko. Może sobie Pan zrobić zdjęcia i później przyjechać na kawę, a dziewczyny zrobią Panu wielką kawę zbożową gratis, adres jest w profilu więc zapraszam. Na przyszłość proszę nie mówić nic bo bardziej Panu by zaszkodziło a nie mnie.

 

Czekamy więc na tych którzy mają posty, bo jak napisałeś że wiesz że kilku z Twoich znajomych zgłosiło się po serwery więc napisz mi na PW którzy a powiem Ci jaki był efekt rozmów.

ksk, firendychost, sshd, kolopik, spajder, murgal, toffik, energia, dexico, finlandia, kamikadze i kilku jeszcze innych to sa ci wielcy co pisali o efekty ich trzeba zapytać i ewentualne info czy dostali czy nie jeśli nie dlaczego ...

Pozdrawiam i dobranoc.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edart Ale o czym ta dyskusja, tak cie czytam gość chce ci udostępnić serwer a nawet karze przyjechać a ty pierdzielisz filozofie bo nie ma maila, LOL:D. A ty dalej drążysz ze swoim koleżką albercikiem, drążycie 2 strony spamu o to czy oferta jest ok czy nie, tym co mają mniej postów od was nie wierzycie, a są tak samo wiarygodni jak wy, bo ilość postów ma do wiarygodności tyle co przeproszeniem g**** do zupy pomidorowej.. smutne to i przykre. Ja serwera nie dostałem bo sie nie zgłaszałem. To tyle bo zaraz mnie posądzisz że z kimś tu działam wspólnie biggrin.png

 

Pozdro

Edytowano przez c4eva (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart ja dostałem nawet testuje sobie, ogólnie jest oki, maszyna wydajna łącze takie sobie bardziej oczekuje może takiej oficjalnej wersji strony opisu usług i regulaminu. Na większość pytań otrzymałem odpowiedz ale poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@glanpolnet - tu nigdzie nie napisane że oczekujemy takich dokumentów. Na PW ja jeśli pisałem to chciałem dane rejestrowe / niezbędne do FV... a kolega na pewno również, więc nie rozumiem Pan postu bo wygląda jakby nie dotyczył tego tematu.

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam a śledzę temat to wymagałeś pełnoletności i dowodu. Jak się mylę , to faktycznie robisz coś za nic i nie potrzebnie się Ciebie czepiają. Ta jedna rzecz mnie jedynie dziwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam a śledzę temat to wymagałeś pełnoletności i dowodu. Jak się mylę , to faktycznie robisz coś za nic i nie potrzebnie się Ciebie czepiają. Ta jedna rzecz mnie jedynie dziwiła.

 

Widzę że jesteś jako PB na SL i masz doświadczenie, wcale się nie dziwię gdyż mając skan dowodu być może go ktoś by chciał wykorzystać.

Nigdzie nie napisane w żadnym poście że wymagamy dowodu a jedynie pełnoletności a to znacząca różnica.

Zaczyna robić się straszny śmietnik w postach więc proszę trzymać się tematu.

 

Pytanie mam jeszcze czy znależli by się chętni na take maszynki:

Epia NC1000 1,1Ghz, 256/512 ram, hdd powiedzmy 250gb . Jaka cena by interesowała chętnych w stosunku miesięcznym ? Mam takich urządzeń ponad 100 szt i mogę je udostępnić za niewielkie kwoty.

Mam również nowy klaster 18 x ATOM D525 (są to oddzielne płyty 17x17 w dużej obudowie klastrowej) i można dołożyć do każdej, ram do 4gb i 1xHDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×