Skocz do zawartości
Gość

Mocny serwer VPS dla gier multiplayer

Polecane posty

Gość

Witam

 

Mam zamiar zakupić serwer VPS o min parametrach - 2x2GHz, 2 GB Ram, transfer 600GB Mies., łącze min. 10Mega . Mają na nim stać 2 serwery Call of Duty, TS dla ok 50 osób , oraz strona statystyk serwerów gier. Najlepiej gdyby były zlokalizowane w Polsce, ewentualnie u naszych sąsiadów. Zależy mi głównie na jakości usług, dobry supporcie i niskich kosztach. Cena to max 120zł/mies.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jeżeli chcesz mieć stosunkowo gwarantowane owe zasoby podejrzyj oferty serwerów VPS Xen (pv bądź hvm, dla ciebie bez roznicy). Bo OpenVZ w pelni nie zagwarantuje ci zasobow, co dla serwerow gier ma kluczowe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chce się mieć stosunkowo gwarantowane zasoby, to się bierze dedyka, a nie vpsa.

O ile jeszcze o gwarancjach pamięci w wirtualizacji możemy jako-tako mówić, to procesor siłą rzeczy jest współdzielony, i możesz śnić, że jakakolwiek firma hostująca takie zabawki nie wrzuci na wielkiego potwora więcej niż gdzieś tak czterech VPSów, co by dać każdemu gwarancję cpu 2*2GHz :).

 

Natomiast jeśli chodzi o brak owych gwarancji, to w tym przypadku będzie to bardziej zaleta, niż wada. Czyt. na ovz klient dostanie procesora więcej, niż tak naprawdę za niego zapłacił ;) Z tym, że jak go będzie za bardzo obciążał, to firma podziękuje mu mówiąc "papa" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW2 oraz jeden MW. W przyszlosci tez MW3.

 

No to masz problem bo MW2 jest czasami ciężko postawić (upiera się że chce tryb graficzny) i do tego jedzie ostro po ramie i procku, przy 18 online możesz liczyć że cały rdzeń ci zje oraz 1GB Ram.

Co do CoD 4 to 1GHz - 1.5GHz niecały na 12 online (oczywiście nie mówię tu o celeronie) + 512MB RAM

MW3 postaram się sprawdzić w wolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za pomocsmile.png

 

Apropos - jaką metodę wirtualizacji wybrać XEN czy OpenVZ??

 

@kafi - Serwer Dedykowany ? Tak, ale niestety największą role grają koszty, 300 zł to jednak za dużo...

 

@kaszub - No tak, serwer musimy emulować poprzez Wine. To nie jest CoD 4 który jest przystosowany. W każdy razie serwer MW2 to wersja Beta, więc nie ma czego nadzwyczajnego wymagać. Serwer jednak nie pobiera, aż tyle zasobów jak napisałeś, lecz one crash'ują z niewyjaśnionych przyczyn, zwłaszcza jak są obciążone tzn ok 16 graczy przez ok 30min.

 

Czekam na pomoc i jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi,

 

W pewnym sensie mogę się z tobą zgodzić że do takich celów lepszym posunięciem byłoby wykupienie dedyka. Ale autor chcę VPS więc dlaczego mamy upierać się nad wciśnięciem mu dedyka? Może nie chcę bawić się w monitorowanie, administrowanie serwerem dedykowany co jak wszyscy wiemy jest trudniejsze niż postawienie kilku aplikacji na VPS i nie martwienie się o problemy z hardwarem, itp.

 

Co do virtualizacji, dobrze, może i ovz oraz xen są wirtualkami ale np. KVM już Ci naprawdę może zagwarantować owe zasoby. A jeżeli ktoś po prostu chce postawić parę serwerów dla jakiegoś swojego małego projekciku, to nie wpajajmy mu stosowaniem czegoś bardziej profesjonalnego co byłoby tylko stratą pieniędzy. Kupi, przetestuje i stwierdzi, naszym zadaniem jest mu pomóc dokonać wyboru jak i wyrazić opinie na jego decyzje.

 

Co do twojej wypowiedzi związanej z czasem dostępu procesora, nie okłamujmy się na ovz firmy robią naprawdę duży overselling, a niektórzy nawet nie przycinają procka, może taki mu dajmy? W końcu będzie miał 100%. Nie mówiłem że XEN jest doskonały, ale trudniej zrobić na nim overselling i daje on większe możliwości jak i lepszą jakość o ile firma również nie robi jakichś kombinacji, dlatego dobrze byłoby mu polecić jakąś sprawdzoną markę. Skoro miał do wyboru te dwie wirtualizacje, to doradziłem mu tą drugą ;)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub - No tak, serwer musimy emulować poprzez Wine. To nie jest CoD 4 który jest przystosowany. W każdy razie serwer MW2 to wersja Beta, więc nie ma czego nadzwyczajnego wymagać. Serwer jednak nie pobiera, aż tyle zasobów jak napisałeś, lecz one crash'ują z niewyjaśnionych przyczyn, zwłaszcza jak są obciążone tzn ok 16 graczy przez ok 30min.

 

A jednak. Przy 18 online u mnie ciągnęło aż tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzicie, że serwer matko jest przeciążony i "wyżywa" się na VPS??

 

Słuchaj (bo widze ze za bardzo nie wiesz na czym to polega...) jeśli serwer ma np. 4 GB ramu (przykładowo....) - to Firma sprzedaje 6 (a nawet i wiecej) serwerów VPS z 1GB ramu - z czego wychodzi że potrzeba jest wieksza niż maszyna może wyciągnać (TAK JEST Z OPENVZ). Wszystko zależy od tego jacy użytkownicy dzielą z Tobą dedyka... jeśli ktos mało co z tego uzywa jest OK ale jeśli wszyscy zabierają prawie FULL jakie mogą to maszyna będzie muliła lub się crashowała - co za tym idzie jakość gry będzie baardzo niska...

 

XEN - to wizualizacja dzięki ktorej administrator daje Ci np. 1 procesor 3,2 + 2 GB ramu - i to masz pewne - nikt z tego nie bedzie Ci korzystał poniważ to masz GWARANTOWANE ("mały dedyk") (nie mylmy z OPENVZ gwarantowane bo to jest zwykłe kłamstwo)... - Przez co XEN są o dużo droższe niż OpenVZ by firmy było stać na oplacenie dedyka + prowizje dla Siebie : ) .

 

To chyba tyle - są firmy ktore dają na prawdę dobrą jakość OPENVZ ale to nieliczne.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale autor chcę VPS więc dlaczego mamy upierać się nad wciśnięciem mu dedyka?

A widzisz tu dziesiątki ofert VPS dla autora postu? Nie bo nikt nie chce przeciążać serwera matki przez klienta który stawia serwery gier, jak widzisz w temacie jest tylko jedna oferta. Klient nie ma dużo środków przeznaczone na to (zresztą co jest nagminne przy szukaniu serwerów ostatnio) i nic więcej nie można mu zaoferować. Serwery gier powinny być stawiane na dedyku, jedynie to spróbowanie VPS na xen, ale te oferty też są droższe od wirtualizacji OpenVZ.

 

To chyba tyle - są firmy ktore dają na prawdę dobrą jakość OPENVZ ale to nieliczne.

Właśnie te firmy nie zezwolą na serwery gier, dlatego mają dobrą jakość.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te firmy nie zezwolą na serwery gier, dlatego mają dobrą jakość.

 

Właśnie te firmy podejrzewam o overselling. Po co sprzedać 1 vps pod gry jak można za tą samą cenę sprzedać 3 z zaznaczeniem "bez gier" ?

Gdyby sprzedawały tylko rzeczywiste zasoby to chyba nie ma znaczenia jakie aplikacje działają na tych maszynach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To umieść 30 zwykłych VPS pod strony na jednym serwerze, a na drugim 10 serwerów gier, zobaczysz ogromną różnicę.

Każda firma stosuje overselling praktycznie przy każdej usłudze, niektórzy tylko nie robią tego z "głową".

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiadomo, ze wielu hostingom chodzi tylko o pieniądze. Jak moge pozwolić sobie na tylko na serwer VPS za 120 zł, a nie na dedyka. Pisze tutaj, ponieważ szukam rzetelnej firmy i oczekuję, że ktoś pomoże w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam vipower.pl ale u nich jest całkiem inny stosunek procek/ram

 

Mam tam serwery dla gamingu głównie na mecze: 1 na esl versus/ligę 5v5 no i jeden na mixy, dodatkowo kilka publiców i nigdy nie miałem problemów z lagami i skokami pingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę VirtualF.pl jeśli Cię oferta zaciekawi napisz do mnie zaproponuję całkiem dobrą zniżkę.

 

lukasz.bjn@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Wiadomo, ze wielu hostingom chodzi tylko o pieniądze.

 

Kapitalizm... Oni mają działalność gospodarczą zarejestrowaną a nie fundację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Odkupuję temat ponieważ firma u której wynajmuję jest nierzetelna.

 

Parametry jak powyżej.

 

Czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę Ci polecić:

http://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ

Lokalizacja: POLSKA

Należy pamiętać:

Na serwerach VPS w ViPower.pl na wirtualizacji OpenVZ obecnie jest wprowadzony zakaz stawiania serwerów minecraft.

Niedostosowanie się do zaleceń może skutkować blokadą i usunięciem danych z serwera.

 

Ewentualnie niemcy: vihost.pl

W tych 2 firmach na pewno nie będziesz narzekał na administracje.

 

Z innych firm jak wyżej napisał kolega: ncgroup, http://biznes-host.pl/?s=plany_vps2 ,

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do teamplay.com.pl: Serwery vps w vihost.pl są stawianie w lokalizacji polskiej :) zobacz sam na ich stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer Supermicro umieszczony w serwerowni eTop w Warszawie

 

Procesory 2x Intel Xeon Westmere 4C E5620 2.4G 12M 5.86,

Pamięć: 6x Samsung 4GB DDR3-1333 1Rx4 ECC REG RoHS) = 24GB

Dyski: Macierz RAID 10 - z 4 Seagate Momentus XT (hybrydowe)

Brak limitu transferu danych

Połączenie 100 MB/s

Rok produkcji 2011

 

Mogę też wydzielić z niego VPS-a z 2 GB RAM-u za 100 PLN netto. Na tym konkretnym serwerze wykorzystanie procesora jest na poziomie 1 %. I nic innego na nim nie przewiduję. Wirtualizacja Microsoft HyperV.

 

Pisz na priv. Gwarancja zasobów. Bezpłatny okres testowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×