Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
borsuk18

Problem z grami na Windows Vista

Polecane posty

Witam zainstalowałem windows vista ultimate ze wzgledu na to iż zakupiłem dodatkowo 4 gb ramu a windows xp czyta tylko 3...

Zaczeły sie problemy każdą gre która zainstalowałem np:Gothic 4,Rage,COD,WIEDZMIN 2 gdy właczam te gry to pokazuje mi "Program nazwa gry przestał działać...

Robiłem zgodność i tam ustawiłęm windows xp i dalej to samo co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem to kupić Windows 7 64bit jeśli masz więcej niż 3 GB ram.. Vista to już przeżytek... I większość gier ma problem z Vistą i raczej tego nic nie zmieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekoniecznie musi to być przez system (aczkolwiek fakt, najlepszym serwis pakiem Visty jest ...7 : )

dosinstalowałeś SP2 do Visty?

 

Musisz jakieś prawidłowości wyśledzić, czy w pewnych grach tylko, czy wszystkich, czy na dx którymś, czy grafa się sypie, czy stery za stare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pod Vistą nie miałem problemów i grałem we wszystko co mam, nowsze i starsze rzeczy.

Poczytaj na forach może ktoś miał podobny problem. A jak wywala komunikat "Program nazwa gry przestał działać..." to wywala przy okazji coś więcej żeby wiedzieć gdzie szukać, może w logach jakaś informacja się zostawia z czym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by zapytać czy te gry to orginałki czy z też nie.

Vista nie przepada za kopiami, tyle wywnioskowałem z laptopa znajomego gdzie wszystko latało oprócz kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pracę z Vistą zacznij od Windows Update, SP1, SP2 i wyłączeniu funkcji ochrona użytkownika czy jakoś tak. Po tych zabiegach system działa bardzo fajnie. Najpierw trzeba się nieco pomęczyć ale potem system chodzi całkiem dobrze. Niemniej 7 to taki skok w stosunku do Visty jak 10 lat temu XP w stosunku do 98 (2000 i Me pomijam bo pierwszy to typowo dla biur [tylko wersja pro], zaś drugi to zwykły bubel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×