Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cybuch

Pomoc przy wyborze CMSa

Polecane posty

Witam,

potrzebuję pomocy przy wyborze cmsa (sam nie napiszę skryptu, bo ani czasu nie ma ani zdolności by pisać od podstaw). Potrzebuję czegoś lekkiego i plastycznego tj. żeby zrobienie własnego theme'a było w miarę proste ; na tym cmsie chcę trzymać serwis z muzyką, dużo plików do ściągania, mało tekstu, więc i innych wymagań odnośnie cmsa nie ma, bo domyślam się, że szukajki są w standardzie lub plugin takowy się znajdzie.

Z góry dzięki za odp ; )

Edytowano przez cybuch (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK, sorry, nie doczytałem, moja wina. Moim zdaniem najprostszy będzie PHP-Fusion + odpowiedni infusion Download. Proste, lekkie i dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zoompl

Nie napisałem tego, ale teraz prostuję: szukam jedynie darmowych rozwiązań

@up

Wiem, że moja wypowiedź raczej nie ma zawiera merytorycznych argumentów, ale php-fusion zawsze był taki...fusionowaty. No i AFAIR ma domyślnie forum, czyli rzecz całkowcie zbędną jak dla mnie. Jeśli nikt nie podsunie innego pomysłu to i od biedy w fusiona się zagłębie, kiedyś używałem extreme-fusion, ale wtedy w zasadzie nie wiedziałem co do czego ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Aktualnie z drupala, aczkolwiek uważam, że jest już trochę zbyt rozbudowany i ciężko (dla mnie) się wdraża skórki, Joomla podobnie, też dość zaawansowany CMS, ja szukam czegoś prostego ; CMS MS się interesuje od paru dni, będę musiał sobie chyba postawić gdzieś sztukę i się pobawić, zobaczyć co z czym się tam je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam wordpress'a wiele dodatków, szczegółowa dokumentacja i łatwa modyfikacja skryptu i wygodne i proste podpinanie templatek pod niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

WP ponoć taki lekki wcale nie jest, już zdecydowanie wolałbym Joomle lub Drupal.

W szukacje tu na wht to znalazłem coś pokroju light cms czy swift cms, ale po wygooglowaniu okazało się, że są to płatne cmsy, ale szukam właśnie czegoś takiego banalnego, jesli nie znajde nic z tych rzeczy to sprawdze cms ms i joomle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za podpowiedź fajne CMSy właśnie czegoś takiego szukałem ; )

Jeszcze się pobawię CMS MS i Get simple CMS i pewno wybiorę coś z pośród tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Concrete5 korzystałem z niego wiele razy. Warty uwagi jest też Contao kolejny bardzo fajny CMS. Ma nawet polskie wsparcie z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×