Skocz do zawartości

Polecane posty

Witamy!

 

Uprzejmie informujemy o zmianach jakie zaszły w ostatnim czasie w MyDevil.net:

 

 

- Własne php.ini:

Dodaliśmy możliwość modyfikacji ustawień PHP w pliku php.ini (np. open_basedir) dla konkretnej domeny. Użyliśmy słowa modyfikować, ponieważ jest to tylko dodatkowy plik .ini, ładowany po głównym, a więc nie ma potrzeby tworzenia od podstaw własnego pliku php.ini. Własne pliki php.ini wrzucamy do '~/domains//php.ini'.

 

 

- PHP 5.4:

Jako pierwsi w Polsce dodaliśmy obsługę języka php w wersji 5.4.0 RC1 - podobnie jak w przypadku 5.2 i 5.3, wersję możemy zmienić dodając do pliku .htaccess jedną, prostą linijkę.

 

- Logi z ruchu WWW:

Umożliwiliśmy dostęp do pliku error_log oraz access_log, w których można zobaczyć informacje o odwiedzających nas użytkownikach oraz błędy wynikające z błędnej konfiguracji pliku .htaccess (na stronie nadal zobaczymy błąd serwera, jednak w pliku tekstowym pojawi się odpowiedni wpis).

 

 

- Statystyki WWW:

Udostępniliśmy statystyki AWStats, generujące bardzo rozbudowane statystyki na temat ruchu na naszych stronach WWW. Dzięki podziałowi na konta i hasła jesteśmy w stanie udostępnić statystyki osobom, którym hostujemy stronę, lub utworzyć więcej kont do jednej domeny, np. dla moderatorów forum.

 

- Informacje o logowaniu na konto:

Jak niektórzy pewnie zauważyli, na naszych kontach nie działają polecenia last, who, w i finger - wynika to z faktu, iż wymagają one dostępu do pliku z informacjami o logowaniach dla całego systemu, a więc każdy mógłby sprawdzić kiedy i z jakiego adresu IP loguje się inny użytkownik. Niestety, tak te narzędzia zostały zaprojektowane i jest to ich domyślne działanie w zasadzie na każdym systemie Unix/Linux i pochodnych.

 

Z tego względu napisaliśmy specjalny moduł do devila, pozwalający zobaczyć z jakich adresów IP jesteśmy zalogowani i kiedy logowaliśmy się w przeszłości.

 

 

- Łatwiejszy dostęp do serwera z Java:

Aby ułatwić przerzucanie plików na mdjava, zamontowaliśmy zdalnie katalogi domowe z serwera mdjava na głównej maszynie shellowej. Jeśli posiadamy konto na serwerze mdjava, w naszym katalogu domowym pojawi się symlink ~/mdjava, który będzie kierować do katalogu domowego na zdalnym serwerze. Transfer pomiędzy serwerami jest oczywiście szyfrowany.

 

 

- Obsługa SSL:

Dodaliśmy obsługę SSL do stron WWW. Użytkownicy posiadający własne adresy IP będą mogli używać własnych certyfikatów, a pozostałe strony będą działać używając certyfikatu MyDevil.net.

 

 

- Poczta, Sieve i SA:

Wszystkie wiadomości są filtrowane programem SpamAssasin, oraz skanowane w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania programem ClamAV. Dodatkowo, udostępniliśmy specjalny język skryptowy Sieve, umożliwiający tworzenie filtrów i automatów dla naszych skrzynek pocztowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany w MyDevil.net:

 

- FastCGI

Usunęliśmy z devila typ 'fastcgi' i wprowadziliśmy obsługę FastCGI za pomocą pliku .htaccess. Od teraz użytkownicy mogą decydować, które żądania będą obsłużone przez aplikacje słuchające na ich gniazdach, których mogą mieć teraz aż 10 - zapraszamy do zapoznania się z nową dokumentacją.

 

- FTP

Wprowadziliśmy długo wyczekiwaną obsługę FTP, zarządzaną oczywiście przez nasz autorski system zarządzania kontem. Nasz serwer FTP obsługuje quotę dla kont wirtualnych.

 

 

- Obsługa thin

Dla osób pragnących zapoznać się z nietypowymi wersjami języka ruby, stworzyliśmy obsługę serwera thin - jest to jednak rozwiązanie czysto developerskie i nie zalecamy z jego korzystania na stronach działających produkcyjnie.

 

- Aktualizacja PHP 5.4

Została również wykonana aktualizacja PHP 5.4 do wersji 5.4.0 RC2. Oczywiście, nadal domyślną wersją jest 5.3, a użytkownicy mogą z łatwością zmieniać wersję języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany i nowości w MyDevil.net:

 

- Aktualizacja oferty

Podnieśliśmy na stałe parametry kont IRC3 oraz IRC4. Zwiększone zostały: liczba stron WWW, baz MySQL oraz PostgreSQL.

 

 

- Kopie zapasowe w katalogach użytkowników

Oprócz standardowych kopii wysyłanych na osobny serwer, udostępniliśmy naszym użytkownikom kopie zapasowe katalogów domowych. Od teraz, w ~/backups/local znajdować się będą snapshoty katalogów domowych - gwarantujemy dostępność kopii zapasowych z conajmniej siedmiu ostatnich dni wstecz.

Jest to rozwiązanie doraźne, mające na celu usprawnić odzyskiwanie usuniętych przypadkowo plików, lub sprawdzenia jak coś dawniej wyglądało. Nie są to pełnoprawne kopie zapasowe na wypadek awarii sprzętowej - w tym celu nadal codziennie są tworzone kopie zapasowe, umieszczane na osobnej maszynie.

 

 

- Bugtracker

Ponieważ ostatnio sporo się dzieje w MyDevil, postanowiliśmy wprowadzić pewniejszą ewidencję zmian i prac technicznych. Uruchomiliśmy dodatkową podstronę, bugtracker, na którym użytkownicy będą mogli zgłaszać błędy, a my będziemy dokładnie opisywać prace, które prowadzimy.

 

Bugtracker jest otwarty dla użytkowników - każdy może się zarejestrować i tworzyć tickety. Dla spójności - prosimy rejestrować się z tymi samymi loginami używanych na MyDevil. Oczywiście, nadal będziemy umieszczać informacje na stronie statusu, oraz informować użytkowników na naszym kanale IRC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Proxy_pass

Dodaliśmy nowy typ stron WWW - proxy. Za jego pomocą możemy przekierować cały ruch na któryś z naszych portów TCP (na MyDevil i MDJava), lub gniazdo unixowe. Umożliwia to użytkownikom uruchamianie bardziej egzotycznego oprogramowania webaplikacji, którego standardowo nie wspieramy.

 

 

- Jabber

Udostępniliśmy użytkownikom serwer Jabber, umożliwiający korzystanie z XMPP we własnej domenie. Oczywiście, nasz serwer obsługuje transport GG i MUC (Multi User Conference).

 

 

- Snapshoty na MdJava

Dodaliśmy kopie zapasowe (snapshoty) na dedykowanej maszynie do Javy. Kopie zapasowe podmontowane zostały do ~/backup na serwerze dedykowanym do Javy. Przypominamy, że nie jest to główna kopia zapasowa, a jedynie ułatwienie dla użytkowników, pozwalające samodzielnie przywracać w miarę świeże pliki i cofać ostatnie modyfikacje.

 

 

- Większe limity pamięci RAM na serwerze do Javy

Postanowiliśmy podnieść limity pamięci RAM dla kont IRC3 i IRC4 na serwerze obsługującym Javę. Ten pierwszy może teraz używać 320 MB, a ten drugi aż 640 MB pamięci RAM!

 

 

- IPv6

Po długiej batalii, nasza serwerownia udostępniła nam natywne adresy IPv6. Przydzieliliśmy kilka publicznych vhostów oraz umożliwiliśmy uruchamianie stron korzystających z tego protokołu.

 

 

- Torrenty

Uruchomiliśmy dodatkową usługę - serwer Torrent, umożliwiający użytkownikom korzystanie z sieci P2P. Usługa jest na razie w stadium początkowym, z czasem będziemy ją usprawniać. Każdy użytkownik otrzymuje do 10Mbit przepustowości łącza, oraz (w zależności od pakietu) od 10 do 20 GB powierzchni dyskowej, nie wliczanej do ogólnego limitu!

 

 

- Nowy regulamin

Z powodu wprowadzenia nowych usług, nasz regulamin uległ zmianie, dlatego prosimy o zapoznanie się z nową wersją.

Najważniejszymi zmianami są: gwarancja dostępności usługi (SLA) na poziomie 99,50% w skali miesiąca, utrzymywanie kopii zapasowej danych przez 14 dni oraz wprowadzenie regulaminu korzystania z serwera Torrent oraz MdJava.

Edytowano przez MyDevil.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak śledzę ten wątek i się zastanawiam czy to nie jest aby jakaś gigantyczna korporacja bo praktycznie co miesiąc XX nowych możliwości, usprawnień i bajerów a cena? Grosze :)

 

Mało takich firm się widzi na rynku :)

 

Pozdrawiam i sukcesów życzę w nowym roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt, niezły rozmach. :) Większość usług i scenariuszy działania (serwer javovy choćby) strasznie podobna do rootnode;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt, niezły rozmach. smile.png Większość usług i scenariuszy działania (serwer javovy choćby) strasznie podobna do rootnode;)

 

No, tyle ze w RN cos konczy sie na samych scenariuszach :D (jak z tym serwerem do javy, ile on juz jest obiecany? ;p)

W kazdym razie torrenty mialy spore znaczenie dla niektorych ludzi co RN wybierali, wiec konkurencyjność jest wyższa, no i do tego gwarantowane SLA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Migracja na wydajniejszy serwer

 

Przenieśliśmy główny serwer na nową, lepszą maszynę wyposażoną w dwa dodatkowe dyski SSD i 24 GB pamięci operacyjnej. Główne dyski przestały odczuwać obciążenie, IOWait został sprowadzony do minimum. Wpłynęło to pozytywnie na działanie wszystkich programów oraz na czas ładowania się stron internetowych.

 

- VPN na Ukrainie

 

W ramach przeprosin za krótką niedostępność usług podczas migracji postanowiliśmy uruchomić VPN w nowej lokalizacji - na Ukrainie. Na naszej wiki dostępny jest już plik konfiguracyjny potrzebny do połączenia. Standardowo, logujemy się korzystając z loginu i hasła do swojego konta.

 

- Nowy diabełek! ;-)

 

Nasza strona nabrała nowego wyglądu, a nasz diabełek kobiecych kształtów. Mamy nadzieję, że nowy design się Wam podoba. Mimo, że pare rzeczy będziemy jeszcze dopracowywać na bieżąco.

 

- Promocja "Polecający użytkownik"

 

Na prośbę naszych użytkowników, uruchomiliśmy specjalną promocję wprowadzającą system poleceń. Wystarczy, że przy zamówieniu użytkownik 'A' poda login użytkownika 'B' w polu 'Polecający' a użytkownik 'B' otrzyma dodatkowe dni do ważności konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak zatrudnicie tą diablice jako VideoSupport to od przybytku klientów będziecie codziennie dostawiać serwery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Promocja -50 procent!

 

Aby poprawić nieco humor wszystkim tym, którym przeszkadza mróz za oknem - postanowiliśmy ogrzać atmosferę. Pora na gorącą promocje - aż 50 procent zniżki dla nowych i obecnych użytkowników!

Regulamin promocji znajduje się pod adresem http://www.mydevil.n...ulaminy,5.html.

Edytowano przez MyDevil.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja nowości w MyDevil.net!

 

- Nowy administrator

 

Na wstępie, pragniemy powitać w naszych szeregach nowego administratora! Andrzej Voss, na WHT znany jako Tril będzie pomagał przy projekcie. MyDevil ostatnimi czasy bardzo się rozrósł, doszło więcej serwerów, powiększyło się grono użytkowników. Chcąc zapewnić płynność i stabilność naszych usług, zdecydowaliśmy się zatrudnić kolejną osobę.

 

- Nowa oferta

 

Po raz kolejny zmieniamy ofertę MyDevil. Na lepsze, rzecz jasna. Dla kont IRC3 i IRC4 limity domen, baz danych i kont pocztowych... Przestają istnieć! Oczywiście, wszystkim dotychczasowym użytkownikom owe limity zostały zniesione.

 

- VPN i Proxy

 

We wszystkich krajach, w których się hostujemy, działa już VPN i SOCKS Proxy. Możemy z łatwością ukryć się za adresem z Ukrainy, Francji, Polski, czy USA.

 

- Nowy kod Devila

 

Nasz system zarządzania konta został praktycznie napisany od zera, co dało mu lekkiego kopa wydajnościowego. Zauważyliśmy, że nowy klient jest o wiele bardziej responsywny - reaguje jakieś 30 do 70% szybciej niż jego poprzednik.

 

Kierujac się sugestiami użytkowników całkowicie zmieniliśmy sposób prezentacji Devilowego helpa. Pomoc jest o wiele bardziej przejrzysta, przypomina trochę man (między innymi: dostosowywuje się do szerokości terminala, jeśli jest taka możliwość).

 

- RuTorrent

 

Uruchomiliśmy graficzny interfejs dla serwera torrentowego - rutorrent.

 

- Obsługa pointer w WWW

 

Dodaliśmy również nowy typ WWW - pointer. Jego zasada opiera się na zduplikowaniu zawartości strony na domenie użytkownika. Dzięki temu można sprawić, by np. domena.pl korzystała z tego samego katalogu co login.mydevil.net, lub poczta.domena.pl korzystała z naszego webmaila. Moduł został opisany na naszej wiki.

 

- Aktualizacja PHP i poprawka FastCGI

 

Poprawiona została obsługa FastCGI - bug z query_string utrudniał poprawne działanie wielu aplikacji oraz zaktualizowaliśmy PHP 5.4 do wersji stabilnej 5.4.0.

Edytowano przez MyDevil.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości w MyDevil.net

 

- Repozytoria

 

Dodaliśmy pełną obsługę repozytoriów GIT i SVN, oczywiście zarządzanych Devilem. Istnieje możliwość dodania zarówno publicznego, jak i prywatnego repozytorium, a każde z nich posiada własny zestaw użytkowników. Zainteresowanych odsyłamy do strony na naszej wiki poświęconej repozytoriom.

 

 

- PPTP

 

Pojawiła się również długo oczekiwana obsługa PPTP, czyli VPN, które z łatwością można ustawić na systemach z rodziny Windows, oraz w smartfonach. Również PPTP doczekało się strony na naszej wiki. Póki co PPTP obsługiwane jest tylko we Francji (vpn.mydevil.net), ale pracujemy nad wdrożeniem go również w pozostałych lokalizacjach.

 

 

- Obsługa zewnętrznych hostów MySQL

 

Została wprowadzana obsługa zewnętrznych połączeń do serwera MySQL. Więcej informacji oraz nowa składnia polecenia znajduje się na naszym wiki.

Edytowano przez MyDevil.net (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja nowości w MyDevil.net:

 

- Repozytoria Mercurial (HG) i webfronty

 

Wprowadziliśmy obsługę repozytoriów typu Mercurial (HG) oraz dodaliśmy fronty WWW dla repozytoriów użytkowników - jeśli korzystając z przeglądarki WWW użytkownik wejdzie pod adres repozytorium, zobaczy graficzną przeglądarkę, czyli: WebSVN, CGIT, lub wbudowany webfront Mercurial.

 

 

- Prywatne IPv6

 

Od kont IRC1 w górę istnieje możliwość przypisania sobie do pięciu prywatnych adresów IPv6. Adresy przypisywane są na stałe i nie ma później możliwości ich usunięcia, czy przeniesienia. Jest to raczej drobny dodatek, którym zainteresują się osoby korzystające z naszych usług do łączenia się z sieciami IRC. Za pomocą prywatnego adresu IPv6 możemy ustawić własny RevDNS.

 

 

- SOGo

 

Na prośbę kilku użytkowników dodaliśmy klienta pocztowego SOGo, dostępnego z poziomu przeglądarki.

 

 

- Subskrypcja

 

W prawej części naszej strony statusowej, pod ikonami statusu poszczególnych usług pojawił się formularz, pozwalający zapisać się do listy subskrybentów naszego statusu. Nowe wiadomości będą wysyłane na adres e-mail. Oczywiście, w stopce każdej wiadomości umieszczony jest link pozwalający się później z takiej subskrypcji wypisać.

 

 

- Wychodzące IP dla VPN

 

Posiadacze prywatnych adresów IP mogą ustawić, by połączenia wychodzące z francuskiego serwera VPN korzystały właśnie z nich. Oprócz prywatnych adresów, wszyscy użytkownicy mogą ustawić dowolny adres IP z naszej publicznej listy adresów IP.

 

 

- Aktualizacja PHP

 

PHP zostało zaktualizowane do najnowszych wersji: 5.4.1 oraz 5.3.11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ta sama marka to czy 2ap też czekają jakieś nowości? Chyba, że mydevil i 2ap ma osobnych pracowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta sama firma, a różne marki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aimer, mówić marka miałem na myśli admin.net.pl, ale w sumie firma jest bardziej trafnym określeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszulki MyDevil.net

 

Do każdego konta z naszej oferty opłaconego na rok lub kont typu IRC opłaconych na pół roku dodajemy koszulkę reklamową projektu MyDevil.net zupełnie za darmo!

Akcja trwa od dnia 09.05.2012 do 25.05.2012 i obejmuje zarówno nowych jak i aktualnych klientów. Regulamin akcji dostępny jest na stronie http://www.mydevil.n...gulaminy,6.html

Zapraszamy wszystkich użytkowników WHT do skorzystania z okazji i zdobycia unikatowej koszulki w kolorze czarnym lub białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości w MyDevil.net:

 

- Zmiany w VPN:

 

Ukraiński serwer VPN został zamknięty, a jego miejsce zajął serwer VPN w Wielkiej Brytanii. Dodaliśmy również testowy serwer VPN w serwerowni ATMAN (jako drugi w polskiej lokalizacji). Nowe serwery VPN obsługują zarówno OpenVPN, jak i PPTP (protkół obsługiwany przez większość systemów operacyjnych, również mobilnych).

 

 

- TSDNS

 

Dodaliśmy pełną obsługę TSDNS, dzięki czemu na serwery TeamSpeak3 uruchomione na niestandardowym porcie można się połączyć podając jedynie adres domeny (bez portu). Ze względów technicznych i licencyjnych napisaliśmy własną implementację TSDNS.

 

 

- Lista dyskusyjna

 

Zgodnie z sugestią naszych Klientów, uruchomiliśmy maillistę użytkowników MyDevil.net. Służy ona do komunikacji między użytkownikami (i nie tylko). Prosimy jednak pamiętać, że oficjalną drogą wsparcia technicznego nadal pozostaje nasz adres e-mail oraz kanał IRC. Więcej informacji o mailliście i reszcie nowości można znaleźć pod adresem http://www.status.mydevil.net/status,48.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×