Skocz do zawartości

Tril

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Tril wygrał w ostatnim dniu 5 Październik 2011

Tril ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

12 Normalna

2 obserwujących

O Tril

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  ADMIN.NET.PL (MyDevil.net)
 • Imię
  Andrzej
 • Nazwisko
  Voss

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Błędy - WHT

  I znów bug Bug pojawia się przy próbie przejścia na kolejną stronę opinii o firmach. How to repeat: 1. Wybierz z modułu opinii dowolną firmę o większej ilości opinii niż 10. 2. Kliknij przycisk następnej strony/strony drugiej/wprowadź numer strony w opcji przejdź do strony 3. Podziwiaj stronę główną forum WHT zamiast kolejnej strony opinii. Klikając np na drugą stronę opinii dla Futurehost przechodzę do adresu: http://www.webhostingtalk.pl/app=companytestimonials?showcompanyopinion=294&st=10 który pokazuje stronę główną forum.
 2. Z chroota stosunkowo łatwo się wydostać, możesz dodatkowo spróbować odpalić LXC (linuxy) czy jaile (FBSD). W takim czymś możesz też na przykład stworzyć wirtualną 'sieć lokalną' i np kontenerowi/jailowi z bazą danych w ogóle nie dawać dostępu do/z internetu. Można się ciekawie pobawić, pytanie czy jest sens
 3. Rozważania laika

  Poniżej info o porcie masz do wyboru opcję dostępu do internetu - albo pakiet ruchu albo łącze o określonej przepustowości. Jak wybierzesz pakiet ruchu to możesz używać 1gbps, tyle że raczej szybko wyczerpiesz sobie pakiet.
 4. Dobry serwer PILNE

  Skoro masz statystyki serwisu, to chyba transfer też? Jeżeli tak to zamiast 'nielimitowanego' sprawdź ile teraz zużywasz i daj nawet x3, okaże się pewnie, że wcale nie potrzebujesz 'nielimitowanego'.
 5. Start modułu Opinie

  http://www.webhostin...-unixstorm-org/ Oceny 4,5+ a gwiazdki wyświetlane to 3,5, to samo na bocznym pasku. ed: W sumie mogło pójść do 'Błędy - WHT', ale był gdzieś nisko i nie zauważyłem, że jest.
 6. Nginx + htaccess

  Przy reloadzie połączenia nie są zrywane, proces który je obsługuje nie kończy się dopóki pobieranie się nie zakończy. Nowe żądania są już obsługiwane przez inny proces z nowymi ustawieniami. http://wiki.nginx.org/CommandLine tu jest to opisane.
 7. Hosting

  800megabajtow na 3 min? To prawie 12 TB/m-c i zużycie łącza na poziomie 35mbitów/s, jeżeli by się rozkładało równomiernie w ciągu doby (a zapewne tak nie jest), więc chyba jednego zera w budżecie zapomniałeś, albo chodziło ci o miesięczny.
 8. Bez phpmailera albo innego narzędzia to dosyć uciążliwe - musiałbyś sam składać odpowiednią wiadomość. Mniejsze obrazki możesz wrzucać używając http://en.wikipedia....Data_URI_scheme - wtedy cała zawartość obrazka jest umieszczona w znaczniku img Edit: widzę nawet na tym wiki kawałek prostego kodu w php do zapisywania obrazków jako data uri.
 9. oszust?

  Z tego co pamiętam w przypadku oszustwa nie ma mowy o niskiej szkodliwości, niezależnie od kwoty.
 10. Zasadnicza różnica - skrypty php na stronach muszą działać krótko, żeby odesłać użytkownikowi odpowiedź jak najszybciej. Wykonanie się skryptu jest krótkie, że proces zwalnia miejsce bardzo szybko. Po za tym w przypadku stron "70 osób naraz" to nie osoby które idealnie w tym samym czasie wywołały stronę, tylko ilość osób w pewnym krótkim okresie czasu (np na forach przez ostatnie 3-5-10 min). No a jeżeli masz 200 długo wykonujących się skryptów php naraz to jak wyżej zostało powiedziane - jedynie dedyk/vps - praktycznie żaden dostawca usług (hosting/shell) współdzielonych nie pozwoli na coś takiego (przynajmniej nie tanio).
 11. Przy osiągnięciu maksymalnej liczby procesów następne nie mogą się uruchomić. Edit: Czyli po tym jak wystartuje "pierwsze" 70 (a któreś będą zawsze pierwsze), następne nie zrobią nic. Zawsze można użyć include żeby je wszystkie odpalić w jednym pliku, tyle że wtedy nie wykonują się równocześnie, lecz po kolei.
 12. 200 naraz - nie. Jeden skrypt zajmuje jeden proces. Czyli 70 maksymalnie. Oczywiście skrypty php zazwyczaj wykonują się krótko, więc szybko "zwolni miejsce" dla kolejnych.
 13. Jak ukryc dostęp do phpmyadmin

  W swoim .htaccess dodaj na poczatku linie "Order Deny,Allow" (bez spacji po przecinku) i wrzuc go nie do /etc/phpmyadmin tylko do miejsca gdzie phpmyadmin ma w twoim systemie pliki .php (wyglada na to ze /usr/share/phpmyadmin)
 14. 2ap.pl

  W przypadku bloga powinno wystarczyc, w koncu nikt nie odswieza bloga co chwile. Zawsze mozesz wziac test, odpalic jakis reload every z roznym czasem, nawet w kilku kartach, zeby zasymulowac obciazenie i zobaczyc jak sie sprawuje, np przy jakim poziomie odswiezen zacznie rzucac bledami 502
 15. Btw w stopce masz link "Projktowanie stron www", literówka I ogólnie w menu brak niektórych polskich znaków. Na samej liście serwerów przy komentarzach mógłbyś też poprawić ikonkę komentarzy aby też linkowała do nich, a nie tylko sama ilośś była linkiem
×