Skocz do zawartości
Gość thetox

opony całoroczne

Polecane posty

Tutaj napisałeś:

Śnieg to tu widać jeden dzień w roku, i to mało. Dzieciaki z samochodów muszą brać żeby kulki robić itp. bo na drodze odrazu topnieje (drogowcy, a może temperatura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Tutaj napisałeś:

 

Jak pobędziesz trochę w Polsce, i trochę w Belgii, zobaczysz że jednak w Belgii zimniej pomimo wyższej temperatury. W Polsce nie ma takiego wiatru, jak tu, że jak jest 8-15 stopni (jak np. teraz) to ludzie grube kurtki nakładają bo nie da się wytrzymać, czapki uszatki itp. itd. Śnieg się trzyma na samochodach, ale nie na drodze więc jak widać drogowcy działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby drogowcy spali przy drodze, czekając tylko na płatki śniegu, jeżdżenie na całorocznych oponach klasy niższej niż te 600pln za sztukę to igranie z losem. Parę lat się poszczęści a potem będzie w najlepszym wypadku dzwon.

 

To może jeszcze, aby zaoszczędzić na akumulatorze, wyłączyć ABS i ESR bo po co ma się elektronika przegrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nawet jakby drogowcy spali przy drodze, czekając tylko na płatki śniegu, jeżdżenie na całorocznych oponach klasy niższej niż te 600pln za sztukę to igranie z losem. Parę lat się poszczęści a potem będzie w najlepszym wypadku dzwon.

 

To może jeszcze, aby zaoszczędzić na akumulatorze, wyłączyć ABS i ESR bo po co ma się elektronika przegrzewać.

 

Mamy michelin diamaris, z tego co widzę to kosztują 732 zł za sztukę. To mało? (nie znam cen opon...). My je nie wstawiliśmy bo takie chcieliśmy, tylko takie z fabryki wyjechały.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.. Szlachcic zza granicy może sobie pozwolić na takie fantazje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

No wiesz.. Szlachcic zza granicy może sobie pozwolić na takie fantazje wink.png

 

Wiedziałem że tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest 8-15 stopni (jak np. teraz) to ludzie grube kurtki nakładają bo nie da się wytrzymać, czapki uszatki itp. itd.

Może my tak nie robimy, bo dla nas to nie jest wcale takie zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Może my tak nie robimy, bo dla nas to nie jest wcale takie zimno?

 

A może tu wiatr jest mocniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mSurf.eu miałem się nie czepiać, ale co mi tam, skoro piszesz farmazony.

 

wszyscy jechali po 10-20 km/h a ojciec pasem awaryjnym gdzieś z 50 na wielosozonowych oponach.

napiszę wprost, Twój ojciec to d***l, wczoraj podobny typ w XC90 mnie tak mijał... spotkałem go 6 km dalej, nie pomógł mu napęd na cztery koła...

 

Mam dla Ciebie propozycję (niemalże wyzwanie). Przyjedź z Tatusiem do Polski jak na drodze będzie 35cm śniegu. Rozpędzimy się z Twoim Tatusiem do 50 km/h, odległość między pojazdami będzie taka jak przeciętnie w ruchu miejskim (3,4 m) i zobaczymy czy tatuś wyhamuje. Zwycięzca bierze auto przegranego. Wchodzisz w to?

 

Te Twoje dyrdymały na temat opon wielosezonowych opowiadaj kolegom w Belgii którzy śnieg w telewizji widzą. Sprawdziłem średnie temperatury w Belgii i wyszło, że mrozów tam praktycznie nie ma co wyklucza tworzenie się gołoledzi, opady śniegu (a jeśli już utrzymanie się jego). Ten wiatr, którym tam się bronisz nie podwyższa, ani nie obniża temperatury. Podsumowując: w Polsce w styczniu średnio jest: -7, w Belgii +4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

mSurf.eu miałem się nie czepiać, ale co mi tam, skoro piszesz farmazony.

 

 

napiszę wprost, Twój ojciec to d***l, wczoraj podobny typ w XC90 mnie tak mijał... spotkałem go 6 km dalej, nie pomógł mu napęd na cztery koła...

 

Mam dla Ciebie propozycję (niemalże wyzwanie). Przyjedź z Tatusiem do Polski jak na drodze będzie 35cm śniegu. Rozpędzimy się z Twoim Tatusiem do 50 km/h, odległość między pojazdami będzie taka jak przeciętnie w ruchu miejskim (3,4 m) i zobaczymy czy tatuś wyhamuje. Zwycięzca bierze auto przegranego. Wchodzisz w to?

 

Te Twoje dyrdymały na temat opon wielosezonowych opowiadaj kolegom w Belgii którzy śnieg w telewizji widzą. Sprawdziłem średnie temperatury w Belgii i wyszło, że mrozów tam praktycznie nie ma co wyklucza tworzenie się gołoledzi, opady śniegu (a jeśli już utrzymanie się jego). Ten wiatr, którym tam się bronisz nie podwyższa, ani nie obniża temperatury. Podsumowując: w Polsce w styczniu średnio jest: -7, w Belgii +4.

 

Od początku zaznaczyłem że to w Belgii się działo a nie w Polsce, więc po co cała ta gadka? W Belgii mamy autostrady z 3ema pasami + awaryjnym więc można sobie pozwolić.

Co do temperatury to nie odczuwasz jej w ten sam sposób gdy wieje wiatr lub nie więc racja po mojej stronie.

 

PS: Po co zdrobnienia?

PS2: Dziwny zbieg okoliczności że właśnie wczoraj widziałeś takiego typa. Ja widziałem dziś rano typa który ten sam zakład robił, i drugi gostek na serio był debilem bo się zgodził. (Tylko wiesz, ten co wyzwał nie zgarną samochodu bo nie przeżył, tylko rodzina wzieła tablice rejestracyjne - reszta do kasacji. Na szczęście typ co przyjął wyzwanie przeżył i tylko rękę ma złamaną bo Volvo go uchroniła... A ten z przodu co jechał maluchem z przed 25 lat nie miał szans w takich gruchocie. Przykro mi :( )

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o mnie, moje auto ma klatkę. Czekam na Ciebie, zapraszam nad Polskie morze. Zobaczymy jak Twoje hamowanie na śniegu na całorocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie martw się o mnie, moje auto ma klatkę. Czekam na Ciebie, zapraszam nad Polskie morze. Zobaczymy jak Twoje hamowanie na śniegu na całorocznych.

 

Czekaj, czekaj aż się doczekasz... Nie powiedziałeś jakie ty będziesz miał opony ;]. Przedstawiłem sytuację na autostradzie w Belgii a nie na szosie w Polsce gdzie masz jeden pas w każdą stronę (I z asfaltem który zwijają na noc, jak np. na granicy w Świecku, gdzie tuż przy granicy asfaltu nie ma - Boją się że Niemcy ukardna?). Do tego jak tak dobrze przestudiowałeś pogodę w Belgii, to byś wiedział że nie ma takich opadów jak w Polsce więc tu nie jest tak niebiezpieczne jak u was.

Przy okazji, do takiego śniego nie zakładacie łancuchów, że tylko o oponach gadacie?

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×