Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

AntyKRZAK

Polecane posty

Rozumiem mniej więcej argument z tą listą, jednak nie rozumiem pozostałych argumentów przeciwko tej idei. @adx zaproponował reklame, z tego co widze to dosc dobra, do tego bedziemy starac sie wspolpracowac z dobrymi hostingami, ktore takze kierowaly by klientow do naszego dekalogu, aby zrozumieli ze np. placi sie za jakosc, przeczytali o paru roznych historiach i sie przekonali (oczywiscie wspolpraca nie polegala by na tym ze za polecanie zyskali by jakies artykuly sponsorowane czy cos - tak czy siak zyskuja, poniewaz im wiecej osob zrozumie ze kupowanie kont u krzakow jest bledem, tym wiecej klientow uzyskaja normalne hostingi). Zainwestowalem juz w grafike do tej strony, kupilem domene, strona juz praktycznie jest gotowa, czeka na materialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich postow dalo sie odczuc troche inne podejscie :-) z gory zakladasz ze nie przyniesie to efektu, sugerujesz ze stworzenie listy pokazujacej czarno na bialym fakty dot dostawcow moze sprowadzic na nas klopoty itp... Z tego co zauwazylem po otwarciu tematu sporo userow uwaza taki serwis za jak najbardziej odpowiedni pomysl... Skoro mowisz ze lista moze sprowadzic na nas klopoty, to jakie inne rozwiazanie bys proponowal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja juz mowilem ze informacja wystarczy - z listami bedziecie miec problemy - kto decyduje gdzie jest granica dobrego i zlego hosta? :)

 

i reklama musi byc i to duza

 

ja tylko pisze ze nie przemysleliscie do konca tego - i wytykam bledy - na bledach sie trzeba uczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak Ty bys sobie to wyobrazal - postac tego itp ? To ze pomysl "nie przemyslany" mam rozumiec ze zupelnie bezsensowny, czy mowa tu tylko o tej liscie hostow.

 

A gdyby zrobic liste jedynie na "firmy" prowadzone przez nieletnich, albo oszukujace ludzi i to by byla kategoria krzaki, i 2 kategorie "Hositngi" w ktorej zwyczajnie wszystkie hostingi by sie wylistowalo (polskie) i wypisalo ich wady zalety, itp. - to chyba nie bylo by sprzeczne z prawem, poniewaz watpie zeby np. taki "prezes" historycznego sync by sądził kogoś o nazwanie jego "cudnej działalności" krzakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej coś w stylu http://www.webhostingunleashed.com? Ranking dokonywany przez userów, rzecz jasna z bardziej rozbudowanymi informacjami. Dzięki takiemu podejściu można byłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Serwis mógłby informować o beznadziejnym hostingu, pokazując np. kiepski support, wolne łącza, wysoki overselling etc. - to powinno skutecznie odstraszyć od krzaków. W końcu kto kupi hosting w firmie, gdzie support to niewiele znaczące słowo, a pingi sięgają 3540ms? :(

 

Z drugiej strony przy odpowiednio zaprojektowanej liczbie opcji taki serwis będzie niezbędnym narzędziem dla webmasterów. Jeżeli szukają PHP5, mod_rewrite, wsparcia dla specyficznych bibliotek, shella i czegośtam jeszcze, to teraz muszą szukać długo i szczęśliwie. Udostępnienie im wyszukiwania z zaznaczeniem różnych zaawansowanych funkcji byłoby hitem. Jak znam życie, to dobry serwis tego typu byłby dość często reklamowany na pl.comp.www, a i wielu posiadających blogi też by dało linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki system dziala na hostsearch.pl

I jest daleki od doskonałości pod wieloma względami :?

Pomyślcie o wynajęciu kogoś, kto zna się na użyteczności i dostępności, aby wskazał błędy w projekcie, bo w tej chwili korzystanie z niego jest ciężkie. Mówiąc wprost - kilknąłem w kilka miejsc i sobie odpuściłem. Gdybym nie musiał kliknąć, to bym wyszedł po 40 sekundach.

 

Przydałaby się również konsultacja na pl.comp.www (i/lub blogach ludzi z branży webmasterskiej), aby wyszukiwanie było dopasowane do ich potrzeb. Last but not least - nie znalazłem ofert hostingowych Home, Kei, Progreso i paru innych firm. Bez takich informacji ten ranking nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili firmy sie rejestruja ale po rozbudowie bedzie wiecej mozliwosci

 

nawet moja babcia potrafi dostac sie do informacji - to jest strasznie proste przeciez - wybor kategorii -> i wszystko jak na dloni - wszystkie opcje sa pod opisami planow - prosciej juz sie nie da zrobic

 

powiedz mi z czym miales trudnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis ma nieprzemyślane menu, brak logicznego podziału informacji, kiepskie wyszukiwanie i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej. Nie będę wymieniał wszystkich błędów, bo to nie jest odpowiednie miejsce, a lektura byłaby długa.

Osobną sprawą jest konieczność wybatożenia tego osobnika, który uważa że 10px Verdana jest czytelna. Nie jest, szczególnie dla osób szanujących swoje oczy. Baty należą mu się także za szkolne błędy w błędy CSS i HTML, bo wstyd pokazywać coś takiego światu.

 

Na przyszłość pamiętaj, że Twój brak problemów nie przekłada się automagicznie na brak problemów ZU. Najczęściej jest zupełnie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpadlem na pomysl, ze jesli zrobic by w 2 strone - nie wypisywac krzakow, jednak wypisac liste sprawdzonych hostingow ? Tak zeby zwyczajnie opublikowac to co wg. nas nie stanowi zagrozenia ? Mysle ze zadna firma nie powinna sie pogniewac z powodu umieszczenia jej na liscie sprawdzonych hostingow. A liste krzakow przeznaczyc juz tylko na krzaki ktore przeszly do historii, typu sync.pl, opisując historie tej działalnosci :-)

 

Prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlem na pomysl, ze jesli zrobic by w 2 strone - nie wypisywac krzakow, jednak wypisac liste sprawdzonych hostingow ? Tak zeby zwyczajnie opublikowac to co wg. nas nie stanowi zagrozenia ?

 

Nie popieram, takie rzeczy oczywiście są potrzebne tym, którzy wiedzą, czego szukają -- ale oni i tak mają już dużo istniejących rankingów. Nam natomiast chodzi o wyraźną przestrogę dla userów. Pomyśl zresztą, user przypadkiem trafi na Twój ranking, później za 2 miesiące będzie potrzebował hostingu, trafi na ofertę takiego sync.pl i choćby nawet wrócił na Twoją www, to ostatecznie skorzysta z sync.pl, bo "czemu nie" i "jest taniej" (a to podstawa).

 

Dużo większą siłę przebicia (dotarcia do usera) ma black lista. Raz zobaczy tam krzaka, najlepiej z dowodami od niezadowolonych userów, i zapamięta, żeby nie kupować. Misja strony typu AntyKRZAK jest ważniejsza niż kolejnego rankingu (i bardziej odpowiedzialna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro lista krzaków może narobić kłopotów, tak jak to pisali userzy w tym temacie, to szukam alternetywnych rozwiazan. Wiem ze najlepiej jest przedstawic czarno na bialym, co i jak wyglada, wady i zalety, ale nei wiem jak to jest od strony prawnej.

 

Serwis sam w sobie jest juz gotowy, teraz zaczynamy magazynowac dane, dlatego potrzebna jest mysl, jak to zorganizowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×