Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

AntyKRZAK

Polecane posty

Czytajac tysiace wypowiedzi placzacych userow, ze kupili hosting tanio i liczyli na dobre uslugi (na wielu forach w tym WHT), zastanawiam sie powaznie nad otwarciem strony, na ktorej znalazla by sie lista firm krzakow, maly dekalog co nalezy sprawdzac przy wyborze dostawcy, pare artykulow uswiadamiajacych userow o kosztach serwerow, uslug itp i tlumaczacych dosc jasno ze niemozliwym jest zejscie ponizej jakis tam przedzial cen, itp. Oczywiscie jako forum strona kierowala by do WHT :(

 

Co myślicie o takim pomyśle ? Czy był by ktoś chętny do pomocy jeśli wogólne ten pomysł to nie jest makabryczna głupota :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z listą krzaków (dlaczego to krzak itp) jest dobry. Może ludzie gdy zobaczą na takiej liście "firme" w której chcą kupić hosting , dadzą sobie spokój i dołożą do czegoś normalnego. I będzie mniej płaczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry, co do hostingowo.pl - nigdy takich stron za wiele, także popieram pomysł autora tego Tematu, mógłbym nawet pisać się na skromną współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nic nie da - ludzie musza sie nauczyc na wlasnych bledach

 

Napewno Coś da i nie oszukujmy się, ludzie uczą się także na błędach innych ludzi. Twoje rozumowanie jest trochę błędne, choć możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat w hostingu nie ma duzych mozliwosci na edukacje

 

nie dasz reklamy w tv jak wpadka.pl czy jak im tam bylo - na ta strone moze wpadnie 1/1000 ludzi ktorzy szukaja hostingu.

 

jesli juz to trzebaby zalozyc jakas organizacje albo cos i zbierac na takie reklamy w tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dała by reklama takiej strony w TV :-) Bo w sumie nie wiem na jakim kanale miały by sie odbyć jej emisje, na TVN gdzie większość czeka na NA WSPÓLNEJ, czy też np. na POLSAT w przerwie między serialami brazyliskimi :-) W tym przypadku trzeba by się ograniczyć do dużej kampanii w sieci - ale to też wymaga dużych środków $$...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

doopy z reklamą to trzeba by się zastanowić.. no i trzeba pamiętać, że generalnie "lud to bydło" (wiem, że to brzydko brzmi, ale to niestety prawda..)

 

jakbyś potrzebował jakiejś pomocy, to ja jestem chętny :( trochę czasu i umiejętności też chyba mam.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i pochodziło by sie po forach, poczytalo opinie useorw (nie oceniac np. po samej stronie itp) na temat roznych hostingow, i przy kazdym "krzaku" pisac co takiego spowodowalo ze znalazl sie na tej liscie. moze tez wplynie to na niektore opisane tam "firmy" i albo zrobia cos zeby z tej listy zniknac, albo znikna z rynku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie to mnijeszy problem, mozna zrobic to nawet na gotowym CMSie, zainwestowac w grafike. No i potrzeba redakcje - bo w tej stronie glownie bedzie chodzic o tresc, ktora musi byc na poziomie, i zawierac esencje informacji ktora pomoze userom w wyborze hostingu. Oczywiscie odpadaja takie sytuacje ze jakis redaktor np. nie lubi Pana X od takiej i takiej firmy hostingowej, to doda go do krzaków. Wiec prosze o zgloszenia chetnych na PW abym wiedzial dokladnie na czym stoje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Wykonanie to mnijeszy problem

 

Jezeli wykonanie bedzie OK, to ja chetnie zasponsoruje hosting + domene pod to, bez zadnych zobowiazan :(

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możemy się dogadać co do wsparcia w reklamie: banner w programie - widziany przez 4K unikalnych IP dziennie - oraz na stronie - ~15500 IP; dodatkowo mogę przeznaczyć trochę środków na reklamy w dużych serwisach. Ewentualnie wrzucilibyście jakiś mój bannerek (nie zajmuję się komercyjnym hostingiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi milo ze pomysl spotkal sie z poparciem, zatem bierzemy sie do pracy, z kazdym z zainteresowanych pomoca skontaktuje sie w odpowiednim momencie. Jesli jeszcze ktos moze jakos pomoc prosze o pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca, która da efekty wszystkim - dawcom hostingu dlatego, że bedą starali się nie znaleźć na tej liscie i oczywiście szukającym hostingu - nie wydadzą kasy w błoto i będą wystrzegać się krzaczków i innych lipnych "form działalności"

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieje ze przyniesie ona takie efekty. Zatem sprawa wyglada tak - 1 wersja strony jest juz gotowa, jednak zostanie ona pokazana wiekszej publicznosci dopiero jak pojawia sie odpowiednie materialy, a przynajmniej ich garstka - bo ocenianie samej grafiki itp nie ma sensu bo nie chodzi nam o imponowanie wyglądem itp.

 

W związku z tym ogłaszam nabór na redaktorów - z osobami chętnymi do redagowania które odezwały się w tym poście, skontaktowalem sie poprzez PW, jednak jeśli są jeszcze jacyś chętni - zapraszam do współrpacy. Wszelka pomoc mile widziana.

 

Wymagania:

- dobra znajomość html (przynajmniej podstawy, poniewaz trzeba jakos formatowac dodawane materialy)

- brak dysfunkcji

- ogólne rozeznanie na rynku hostingowym

- niezależność, tj, nie prowadzenie zadnego hostingu itp

- poprawne (czyt. łatwe w odbiorze) komponowanie tekstow

 

Potrzeba takze:

- Reklamy

- EW. patronatu medialnego :-)

- Wspomagania duchowego :-)

 

Pozdrawiam

 

Wysłany Nie Sty 22, 2006 7:30 pm:

 

- niezależność, tj, nie prowadzenie zadnego hostingu itp

 

na pytania o co chodzi w tym podpunkcie jzu odpowiadam: chodzi o to ze jak ktos np. prowadzi wlasny hosting, to moze zwyczajnie zachwalac swoje uslugi na lamach serwisu - a tego nie chcemy, bo chcemy operowac tylko informacjami na ktore mamy konkretne dowody/opinie userow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli wykonanie bedzie OK, to ja chetnie zasponsoruje hosting + domene pod to, bez zadnych zobowiazan :)

pozdr.

Nie ladnie tak sobie zapewniac miejsce poza lista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak popelnicie blad albo umiescicie kogos na takiej liscie to was do sadu zawloka - dlatego lista to troche glupie - powinno byc tak jak kiedys z unlimited - kto sie obracal na wht.com to wie jak to wygladalo

 

to byla jedna strona z wyjasnieniem co to hosting bez limitow i dlaczego to jest sciema - wedlug mnie listy nie powinno byc zadnej dla bezpieczenstwa serwisu i osob go tworzacych - tylko informacja na co zwracac uwage przy kupowaniu zeby sie nie przejechac

 

takze wciaganie na "liste zlych" przez opinie userow moze prowadzic do problemow - potem w sadzie beda ci userzy zeznawac jakby doszlo do pozwu serwisu?

 

"lista zlych" a opinie ludzi to calkiem co innego

 

jedynie co moznaby zrobic to lista zweryfikowanych i popierajacych firm - ale tutaj jest duze pole do korupcji - kto prowadzi serwis moze decydowac jak chce kto jest na takiej liscie

 

dlatego ja jestem przeciwny listom - tylko informacja powinna sie znalezc na takim serwisie bez wytykania palcami albo polecania konkretnych firm jesli ma to byc bezstronny serwis ktory maja poprzec firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Dokladnie z tego powodu co napisal hostsearch jestem temu przeciwny. Temat poruszany juz pare razy i mimo, ze sam mam ochote zrobic taka liste to jakos wytrzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak popelnicie blad albo umiescicie kogos na takiej liscie to was do sadu zawloka - dlatego lista to troche glupie - powinno byc tak jak kiedys z unlimited - kto sie obracal na wht.com to wie jak to wygladalo
nie obracalem sie na wht.com, jednak wydaje mi sie ze w RP mamy pewnego rodzaju wolnosc slowa, i mozna smialo wyrazac swoje opinie na temat poszczegolnych dostawcow, prezentujac ich wady i zalety.

 

faktycznie, znajdzie sie sporo informacji, pomagajacych w wyborze hostingu, jednak lista hostingow z podzialem na te lepsze i te gorsze ma (albo miała..) byc glownym dzialem strony.

 

 

Temat poruszany juz pare razy i mimo, ze sam mam ochote zrobic taka liste to jakos wytrzymam

 

Ale co nas tak naprawde powstrzymuje przed ujawnieniem prawdy ? Boli mnie jak drzazga w fi**ie fakt, ze takie typowe krzaki wciaz z powodzeniem okradaja ludzi...

 

Lista nie ma oczerniac zadnej z firm, ani tez zadnej wystawiac ponad inne. Ma prezentowac niezalezna opinie, z wypisaniem wad i zalet danego dostawcy. Tym bardziej ze nie mam zadnego powiazania z hostingami, wiec nie jest to plan typu 'otworze strone, i wypromuje swoj czy kumpla hosting' bo to mijało by sie z celem.

 

@hostsearch - ale przeciez "listy złych" nie bierze sie z głowy, tylko układa się wg. opini userow. przeciez nawet jesli masz na stronie zwykla liste dostawcow, i pod danym dostawca wypowie sie z 10 ludzi, wytykajac ich wady, to wychodzi na to samo...

 

Jest tu ktos scisle powiazany ze sprawami prawnymi ? Nie da sie tego jakos spytnie zorganizowac ? Popytam jeszcze paru znajomych ale prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@hostsearch - ale przeciez "listy złych" nie bierze sie z głowy, tylko układa się wg. opini userow. przeciez nawet jesli masz na stronie zwykla liste dostawcow, i pod danym dostawca wypowie sie z 10 ludzi, wytykajac ich wady, to wychodzi na to samo...

 

opinia ludzi a "lista zlych" to 2 rozne sprawy - to nie ludzie napisza liste tylko ty i moga byc problemy

 

informacja ok - nawet w 10 punktach duza czcionka zeby odrazu rzucala sie w oczy po wejsciu - ale lista to zly pomysl.

 

w zasadzie strona i tak bedzie efektywna tylko jesli kupujacy wejdzie na jedna strone popierajaca ktora linkuje do tej strony - wiec moze sie zdazyc ze nie bedzie to mialo efektu

 

kampania reklamowa jest potrzebna jakby nie patrzec a to kosztuje - wiec proponuje o tym pomyslec zawczasu - i np pobierac jakies wplaty dobrowolne od popierajacych na ten cel - popierac i popierac to 2 rozne slowa (mozna mowic ze sie popiera albo cos zrobic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×