Skocz do zawartości
mesh

[ opinia ] strefa.pl

Polecane posty

Witam

 

Jeszcze działając w poprzedniej firmie hostingowej, byliśmy przez pół roku dostawcami domen do strefy.pl. Po tym czasie Interia zbudowała strefę do końca i usamodzielniła domeny. Mogę zatem powiedzieć, że cala strefa.pl to owoc długiej pracy i jest solidnie przygotowana. Jako ciekawostkę zaś dodam, że za to poziom obslugi technicznej jest żenujący - Panom programistom trzeba było przykładowo tlumaczyć, że adres nie działa im bo jest to bezpieczne połaczenie "ktore łaczymy przez https a nie http". Bo "się im zapominalo" przez 2 tygodnie dodawac do adresu "s" i praca była wstrzymywana w "poszukiwaniu błędu". Tłumaczenie nie zawsze docierało... :D

 

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat zakladam konta na strefa.pl i jestem zadowolona, strony szybko wchodza, serwer praktycznie bezawaryjny (codziennie robie cos przy stronach wiec obserwuje zachowanie serwera), dobre statystyki.

Minusem jest nadal dosc wysoka cena i panel (zbyt prosty)

Dlatego rozgladam sie za czyms lepszym w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś może konto na strefa.pl + wykupione kilka domen (przynajmniej 2) mogłby opisać jak jest rozwiązana sprawa z "niezależnością" domen, ich przekierowywaniem na katalogi , tworzeniem aliasów itp.

 

Na ich stronie nic nie pisze.

 

Z góry wielkie dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tam konto/stronę (patrz: Współczesna Poezja Polska). Ogólnie - nie narzekam. Co do domen - do jednego konta można podpiąć tylko jedną domenę (i w niej tworzyć subdomeny). Jeśli ktoś chce podpiąć kilka domen, to strefa nie jest dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odgrzewam temat bo ostatnio w strefie sporo sie zmienilo (choc jedno pozostalo niezmienne - bok stara sie pomoc w miare szybko niestety troche u nich z wiedza slabo :/).

 

Jak jest sprawa rozwiazana gdy posiadamy wiecej niz 1 domene?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konta eFrima umożliwiają obsługę wielu domen poprzez mechanizm tzw. wirtualnych domen. Dzięki tej opcji do strony www znajdującej się na koncie typu eFirma można przypisać nie jedną, ale wiele domen.

Wszystkie domeny będą wskazywały na stronę główną serwisu. Oczywiście domeny muszą być zarejestrowane i wskazywać na serwery dns Strefa.pl.

 

Pozdr ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tyle o i ja wyczytałem bardziej chodzi mi o sam mechanizm:

 

mam domene abc.com oraz cde.com czy oznacza to ze nie wazne ktory z tych adresow podam wlaczy mi sie i tak ta sama strona czy tez jest tam mozliwosc wskazania ze domena 1 wskazuje na inny katalog (pojawi sie inna strona) niz domena 2?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niestety ta pierwsza opcja. Nie ma możliwości rozdziału domeny na katalogi i prowadzenia dwóch oddzielnych stron.

Pozdrawiam,

Cxz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm teoretycznie jest taka opcja... ale pewnie dodaja Ci sie do Twojego virtuala wpisy ServerAlias, moze sprobuj poprosic adminow o zmiane tego i skierowanie domeny na konkretny katalog... bo to przeciez niedozeczne zdeczka... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Strefa.pl i od jakikś kilkunastu tyodni, średnio raz w tygodniu jest tam awaria - maile się kolejkują, albo serwery w ogóle przestają działać. A w tym momencie to nawet na ich stronę nie można wejść, bo wszystko leży (łącznie z witrynami klientów, pocztą itd. Jak to naprawią, to pewnie maile się skolejkują i będą wysyłane z opóźnieneim jednego dnia (co miało miejsce kilka razy). Jeśli ktoś myślał o Strefa.pl to szczerze ODRADZAM. A ja zabieram stamtąd swoje pliki (jak tylko się do nich uda mi dostać) i idę do innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystam z hostingu juz od początku swej działalności i:

- dziś otrzymałem po raz pierwszy od kilku lat potwierdzenie otrzymania poczty

- raz na ok kwartał coś sie wysypie i chyba (studenciki) nie łapią o co chodzi więc miesiąć trwa przywracanie do stanu poprzedniego

- z uwagi na czeste telefony nie ma bezpłatnego numeru - klient zapłaci za rozmowę (niejedną i niekrótką) co zdecydowanie przy wyborze usługodawcy hostingu nie jest brane pod uwagę

- w chwili obecnej walczę o dostep do baz danych podobno są uruchomione a u mnie nie działają - pewnie moja wina, ale może zemsta informatyka bo mu w afekcie powiedziałem ze są ludzie co mają pojęcie o tym co robią

- jeden z 2 usługodawców którzy nie odpuszczają tzn. brak możliwości uwolnienia sie od nich takie problemy i dokumenty a przecież tylko z admin-a prowadzimy korespondencję

- he maile zawsze problem hehe

- mam 3 domeny masło maślane ale działa adres 1 dociera na 3 za @

 

Zdecydowanie nie polecam

 

pozytywy - no cóz awizo zawsze działa ale jumli nie polecam stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka lat od ostatniej wypowiedzi na temat hostingu w strefa.pl

 

W związku z tym myślę, że warto dodać opinie, która będzie bardziej aktualna

 

Tak się składa, że jestem klientem strefy, więc się wypowiem:

 

1. ceny jak za dostępne u nich opcje, podobają mi się

 

2. można podpiąć tyle domen, ile się chce i każda będzie wskazywać na dowolnie wybrany katalog

 

3. support jest w miarę OK

 

4. obsługa jest miła i szybko odpowiada poprzez e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio migrowałem od nich klienta i muszę powiedzieć, że mają bałagan w tym plesku albo jest to celowo robione, ciężko znaleźć opcję zmiany serwerów DNS na inne, jest to skomplikowane i zagmatwane chyba po to aby utrudnić migrację ;)

 

Support słaby trzeba czekać kilkanaście minut na połączenie z konsultantem...

Jednym słowem masówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio migrowałem od nich klienta i muszę powiedzieć, że mają bałagan w tym plesku albo jest to celowo robione, ciężko znaleźć opcję zmiany serwerów DNS na inne, jest to skomplikowane i zagmatwane chyba po to aby utrudnić migrację ;)

 

Support słaby trzeba czekać kilkanaście minut na połączenie z konsultantem...

Jednym słowem masówka :)

Też miałem przez chwile z nimi do czynienia, podczas przenoszenia klienta.

Zgadzam się w 100%! Panel zrobiony specjalnie żeby robić pod górkę czlowiekowi.

 

Nie polecam.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 4 dni mam nie działajacą stronę www i sparaliżowaną poczte oraz pracę mojej firmy. Przez opieszałość zespołu strefy.PL i zawirowania związane ze " zmianami" w strefa.pl .Kolejne interwencje nic nie dają ,a osoby na infolinii jak to w korporacji nic nie potrafią konkretnie powiedzieć - przesuwajac kolejne terminy rozwiazania problemu .Uprzedzam przed strefa.pl i informuję , że nie pozostawię tej sprawy bez odpowiedzi i konsekwencji prawno - finansowych . (zapewne ich to mocno nie zaboli ome może stworzy precedens dla innych - podobnie traktowanych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×