Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Harsay

Nazwa czy ovh?

Polecane posty

Witam.

 

Gdzie lepiej kupić domenę? ovh.pl czy nazwa.pl, a może inne polecacie?

I czy to ma jakieś znaczenie?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

MasterNET, minimalnie droższy od OVH ale za to nasz, Polski. Nazwa, Home etc możesz odpuścić, mają pierwszy rok za free, kolejne za 123 PLN. W MasterNET masz chyba za 55 PLN odnowienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy opcje w normalnych cenach do wyboru: Masternet (w pełni polska firma), OVH (firma francuska, ale oddział polski zarejestrowany w Polsce), ewentualnie aftermarket.pl (firma należąca do Polaków, ale zarejestrowana na Cyprze).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam OVH.pl :)

@d.v. z Twojego zestawienia według mnie najgorzej wygląda aftermarket.pl - polskie cwaniaczki wyprowadzające pieniądze do rajów podatkowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Każdy orze jak może. I dlaczego ,,polskie cwaniaczki" ? Komuś się udało zgodnie z prawem osiągnąć sukces i zaraz musi być cwaniaczkiem i tym złym bo jest bogatszy od ciebie ? Kurde, jakie to polskie, każdy kto ma lepiej zaraz musi być ,,ten zły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni wyprowadzają do raju podatkowego, a tak Auchan czy inny Carrefour do Francji. Tyle, że prezesi Auchan i Carrefour wydają swoje zarobki w Paryżu, Marsylii czy innym Lionie, a Michał Pleban z Aftermarket wydaje kasę w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Nie twierdzę, że jestem zwolennikiem wyprowadzania firm poza granice kraju (sam prowadzę firmę w Polsce, odprowadzam podatki do polskiego budżetu), ale z drugiej strony jak każdy prowadzący w tym kraju działalność wiem też, że Polsce daleko do normalności w wielu kwestiach związanych z posiadaniem własnego biznesu, więc rozumiem dlaczego niektórzy wolą to robić za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w tym przypadku lepiej ovh ;-) Lub jak chcesz to również odpowiednią firmą jest Masternet.pl

 

Nazwa ma drogie przedłużenia a raczej nie chcesz przepłacać aż TYLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polskie cwaniaczki wyprowadzające pieniądze do rajów podatkowych...

Prawda jest taka, że mając więcej pieniędzy, więcej kombinujesz. Biedny przedsiębiorca ledwo wiąże koniec z końcem i nie stać go na prawników czy doradców biznesowych.

 

Dla domen warto wziąć w OVH, możesz tez poszukać hostingu z darmową domeną, wyjdzie Ci to jeszcze lepiej.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15 - mam firmę zarejestrowaną w Polsce, płacę tutaj podatki i żyję, także jednocześnie mam pewne prawo do korzystania z tego co Państwo Polskie oferuje mi jako obywatelowi. Może powiesz że oferują mało, ale jak mają dać dużo jak tacy ludzie pokroju właścicieli AlterMarket.pl czy Solorz-Żak wyprowadzając pieniądze do rajów podatkowych, jednocześnie żyjąc w Polsce. Tutaj żyję i pracuję, to tutaj płacę podatki, dla mnie rachunek jest prosty. Tutaj nie chodzi tylko o podatek dochodowy, ale także np. VAT czy składki społeczne.

Mówisz "Kurde, jakie to polskie, każdy kto ma lepiej zaraz musi być ,,ten zły".", ja powiem "Kurde, jakie to Polskie, zagarnąć dla siebie najwięcej ile się da, a z innymi się nie liczyć, bo najważniejsze że ja mam", ludzie bądźcie solidarni wobec siebie, bo daleko tak nie zajedziemy, narzekacie że u nas wszystko rozkradają, ale czemu tak się stało?

 

@d.v - możę i tutaj wydaje pieniądze, ale znów nie jest powiedziane żę nie kupuje u kolejnej osoby działającej w raju podatkowym smile.png Wiem że Pani ze sklepu osiedlowego nie wyprowadzi swojej firmy na Cypr smile.png, ale chodzi o sam fakt, on nie jest jedyny który płaci podatki w jakimś raju. Tutaj też warto przypomnieć o rzeczach które napisałem chwile wcześniej.

Takie OVH płaci podatek dochodowy w Polsce, tak samo jak VAT i odprowadza różne inne składki. Oni też równie dobrze mogli zarejestrować spółkę na Cyprze i stamtąd sprzedawać swoje produkty jak altermarket, ale tego nie zrobili, to o czymś świadczy. OVH zrobiło biznes za granicą, nie wypominam im tego, bo przynajmniej grają fair.

 

Też mógłbym zarejestrować firmę w raju podatkowym, ale nie zagłębiałem się zbytnio w temat, bo mi zwyczajnie moralność na to nie pozwala.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

Ja poprę niektórych wyżej, mam 3 domeny w OVH.pl i jestem zadowolony. Ceny przedłużeń minimalne w porównaniu np. do nazwa.pl, poza tym faktury przysyłają tylko drogą elektorniczną, bez poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Najs - OVH wysyła także faktury pocztą tradycyjną, sam takie od nich otrzymuję za swoje domeny, z tym że akurat mam je zarejestrowane na firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje :) Polecam OVH. Na początku nie byłem przekonany, ale już po pierwszym transferze i kolejnej rejestracji domeny u tego rejestratora jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domenach dla użytkowników detalicznych jest dwóch liderów :)

 

1. OVH.pl - najtańsze odnowienia, bezproblemowo

2. MasterNet.pl - szczerze polecam tą firmę, mam tam domeny i nigdy żadnych problemów z nimi. W pakiecie do domen dostaje się np. powiadomienia SMS o wygasającej usłudze, co jest iście świetną sprawą (a nie dostaje się go raz, tylko bodajże trzy w przypadku domen). Cena delikatnie wyższa niż w OVH, nie można narzekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masternet.pl chyba wciąż są OK.

 

A z podatkami.... to wszędzie, byle nie złodziejom z rządu. Bzdury typu "okradasz ojczyznę" mnie śmieszą. Gnoje u góry wcale nie myślą o Polakach "ojeju, ciężko pracują, oddają nam do 80 procent tego, co zarobią, ojeju ojoj"... więc ja mam tak myśleć?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z podatkami.... to wszędzie, byle nie złodziejom z rządu. Bzdury typu "okradasz ojczyznę" mnie śmieszą. Gnoje u góry wcale nie myślą o Polakach "ojeju, ciężko pracują, oddają nam do 80 procent tego, co zarobią, ojeju ojoj"... więc ja mam tak myśleć?

 

Czy Ty aby nie przesadzasz ? W każdy temat musisz wplatać te swoje pseudo ideologiczne bzdury ?

Trochę szacunku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie pseudo idologiczne bzdury?

Znowu to samo - nie kumasz w ogóle co się dzieje wokół siebie i atakujesz mnie?

 

Szacunku do czego? Do kogo?

Zacznij używać mózgu i odwal się ode mnie. Mniej tvn-u, GW i Onetu, więcej samodzielnego szukania prawdy o tym, co się dzieje w tym kraju. Dopóki nie poszukasz, lepiej się nie udzielaj.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przypominam, że należy dyskutować na temat a szczególnie na tematy związane z tematyką forum i proszę o nie wciskanie w tematy swoich poglądów politycznych itp. Jeżeli chcecie tak bardzo manifestować swoje niezadowolenie załóżcie sobie taki jeden wspólny temat w piaskownicy i tam dyskutujcie.

Wpisy nie na temat będą kasowane a w przypadku nagminnego działania będę dawał ostrzeżenia.

 

Temat zamykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×