Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad.K

Modyfikacja VHCS2

Polecane posty

Witam,

 

Ze wzgledu na to ze cholernie brakuje mi czasu (pare projektow na glowie, za duzo pomyslow, zbyt malo czasu, itp), potrzebuje kogos kto wykonal by mi modyfikacje do VHCS2 (php), dzieki ktorej panel ten nie tworzył by od nowa configów, tylko dopisywal by do nich nowe wartosci i je usuwal. Chodzi o to ze mam ostro zmodyfikowane configi recznie, i tworzenie ich od nowa zmusza mnie do wprowadzania zmian od zera.

 

Oczywiscie zaplace za ta modyfikacje, albo dam jakies konto na dedyku.

 

Kontakt na PRIV (PW).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze taka modyfikacja zajmie bardzo duzo czasu?

Parsowanie wszystkich konfigow nie jest takie trywialne jakby sie wydawalo (szczegolnie w przypadku Apache2, ktorego konfigi maja strukture drzewiasta) i wymaga praktycznie obslugi kazdej opcji dostepnej w programie z poziomu pliku konfiguracyjnego.

 

Nie chodzi mi o to, zeby kogos zniechecac albo wmawiac, ze to jest niemozliwe, po prostu wydaje mi sie, ze nie doceniasz wielkosci tej modyfikacji.

 

Ale spoko... Jak kto to zrobi, to mysle, ze panowie od VHCS'a byliby tym rozwiazaniem takze bardzo zainteresowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj bo zniechęcasz mi wykonawców :( nie no skoro to tyle pracy to mile widziane też inne pomysły, np. rozdzielenie moich wpisów od configu vhcs2 zeby z 2 plikow sie ladowaly, i wpiecie tego pod apache, itp, wazne zebym mogl znowu uzywac panelu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

doopy a ja do dzisiaj cie nie rozumiem :(

mozesz podac przyklad co takiego wpisales w konfigi, ze potem masz z tym problem? ja tez sobie troche pozmienialem ale nie mam zadnych problemow (na razie?) i ciekaw jestem jak to jest u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli da sie rozbic wpis dotyczacy jednej wirtualnej domeny na pare plikow konfiguracyjnych to nie widze problemu. Ale szczerze mowiac nie wiem (i watpie) czy Apache2 obsluguje cos takiego.

 

Wysłany 2006-01-21, 15:20:

 

normanos:

Reczna modyfikacja wpisow (np. ServerAlias / php_openbase_dir) w konfigu Apache jest tracona przy dodawaniu nowego konta (a co za tym idzie generowaniu plikow konfiguracyjnych na podstawie bazy danych VHCS'a) poniewaz VHCS nie wie o tych zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. mam pare modyfikacji w bindzie, oraz apache, wprowadzonych recznie, typu sciezki do plikow stref itp

2. mam sporo modyfikacji w virtualach, w tym np. dopisane sciezki do ktorych mam dostep z poziomu danych domen

 

najlepiej bylo by tak jak pisalem, zebym sobie przeniosl moje modyfikacje do oddzielnego configa, ktorego vhcs2 by nie tykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

dobra, to ja jestem wyjątkowo ułomny bo dalej was nie rozumiem. sam mam swoje ustawienia i to w bindzie w strefach i to w apache na roznych virtualkach - zmieniam sobie rozne katalogi, grupuje logi, potrzebne opcje dla danego konta etc. serveralias tez sobie recznie dopisuje wildcarda tylko tam gdzie potrzebuje i przy dodawaniu nowych kont nic mi nie znika, mam juz tak 2 tygodnie, ponad 150 domen i subdomen i nic mi sie nie straciło.

 

?!? wiec sam juz nie wiem. wydawalo mi sie z evhcs dopisuje te dane do configu a nie generuje go od zera. nie moge go generowac od zera skoro ja pozmienialem juz mase rzeczy w istniejacych kontach i dodawanie nowych nic ztego nie zmienilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tak razie nei wiem czemu mi dodatkjowe wpisy wywalilo, i admin byl na serwerze, zeby sprawdzic zrobil kopie configa, zalozylem konto i powiedzial ze jednak cos miesza... czyli sie mylil ? :-) w tym momencie zupelnie jestem zagubiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

moze ustalmy fakty, zeby nie bylo ze gadamy o roznych rzeczach.

 

przykladowo dopisujesz sobie np. serveralias *.doopy.pl do http.conf do jednej z domen i po dodaniu nowego innego konta w vhcs te ustawienia sa ci nadpisywane?

 

no to u mnie toz pewnoscia dziala. mam mase takich wpisow, glownie wildcard dla kilkunastu domen i grupowanie logow 20 subdomen w jeden plik )zamiast w 20 osobnych). w miedzyczasie zostalo zalozonych kilkadziesiat nowych subdomen, domen i innych ustawien i nic sie nie skasowalo.

 

ps. uhm, juz widze rozbieznosc w naszych zeznaniach: konfigi ci sie resetuja przy dodaniu nowego konta typu admin/reseller/user? Bo ja mam ustawione tylko 2 glowne konta i w nich dodaje te wszystkie rzeczy. nie mam potrzeby zakladania dodatkoych kont dla ludzi bo serwer uzytkuje tylko we 2 osoby. mam nadzieje, ze jak kiedys komus dorzuce konto to wszystkiego szlag nie trafi ?!?

 

swoją droga dziwne, że dodawanie domen i subdomen (czyli defacto dopiskow w apache i bindzie) nic nie psuje anagle dodanie nowego usera (czyli zadne zmiany w apache/bind) mialo by wygenerowac konfigi od zera ?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak:

 

- w bindzie mam pare wpisow recznych, głównie dotyczących plików z których mają być pobierane strefy + ręcznie dopisana domena

- w virtualu mam dopisanego własnego virtuala ręcznie, oraz w paru domenach zmodyfikowane informacje o dostępie do plików z poziomu php, tzn mam dodany dostęp do paru folderów z poziomu php dla danych domen...

 

ps. co ciekawe po tym stworzeniu configow od nowa, stalo sie pare dziwnych rzeczy, np: mam w /etc/apache2/sites-enabled 2 pliki: vhcs2.conf vhcs2.conf.bak , no i przed całą akcją w pliku vhcs2.conf byl recznie wpisany virtualhost. Po czym jak zrobilem to konto, host zniknol z tamtego pliku, i mozna go znalesc w 2 pliku z .bak na koncu... co ciekawsze wpis ten ciagle dziala z tego wlasnie pliku...

 

sam nie wiem, mam metlik w glowie juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To jak chodzi to w czym problem? :( Myslalem, ze przestalo.

 

Widac da sie rozbic konfig na pare plikow albo ktorys robi override (pewno ten .bak skoro dziala).

 

Chociaz bylem przekonany, ze wtedy wyparowaly Ci prawa do php_openbase_dir i dopisana wirtualka przestala dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez, ale okazalo sie ze pomimo ze wpis o domenie dopisany recznie zniknol z configu glownego binda, ale gdzies musi byc bo bind ciagle indetyfikuje domene, i faktycznie, padlo php_openbase_dir, ale pozniej okazalo sie ze wpis dodany recznie jakims cudem jest w tym .bak ;/ sam nie wiem jak to rozumiec i nie wiem co sie stanie przy kolejnej probie dodania konta ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ja robie tak:

 

robie sobie modyfikacje w /etc/vhcs2/apache/working/vhcs2.conf

 

nastepnie ten sam plik po zmodyfikowaniu recznie kopiuje do

/etc/apach2/sites-avaible/vhcs2.conf

 

i wszystko gra. tak samo robie z reszta konfiguracji.

 

gdzies musi byc bo bind ciagle indetyfikuje domene

 

bind jeszcze trzyma cache w /var/cache/bind wiec po modifikacji konfigow bindowych w katalogu vhcsa i binda musisz jeszcze skopiowac to do cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie ja modyfikowalem tylko w site-avaible i w glownym configu binda - skopiowanie tych configow w te 2 miejsca daje efekt ? bo mam lekkie obawy probowac jak nie bede mial pod reka admina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

wiesz, nie jestem ekspertem od vhcsa :) mam dedyka ledwo 2 tygodnie i tyle samo mialem na przyswojenie vhcsa :) he he troche mało.

 

ja mam wrażenie, że vhcs generuje te (dopisuje) konfigi w swoim katalogu a pozniej kopiuje do katalogow docelowych danych aplikacji. a jako ze zmienialem cos recznie to kopiowalem tez recznie. jak na razie wszystko mi dziala i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyglądam się źródłom panelu VHCS.

Genialna robota. Jak na "automat" to bardzo mi się to podoba.

Nie wiem jak się sprawdzi w życiu, ale jak narazie wygląda

bardzo przyzwoicie. Jasno i przejrzyście wykonany układ plików,

do tego stopnia iż już teraz zaryzukję stwierdzenie,

że będzie się go bardzo miło i łatwo przystosowywało

do własnych potrzeb.

Nie nawidzę paneli, które to same instalują np. Apacha i Binda,

a oprócz tego zmieniają 3/4 konfiguracji systemu.

Fakt, można później nagrać w to miejsce własne paczki,

ale nigdy do końca nie wiadomo - co jeszcze te cholerstwa

pozmieniały? I co przestanie działać jak się dany panel usunie?

Feee...

A tu widzę bardzo ciekawą alternatywę dla ręcznego wklepywania

wszystkiego z konsoli(aczkolwiek lubię to :) ).

Już od dłuższego czasu obiecywałem sobie, że zerknę na ten VHCS,

ale jakoś zawsze zbaczałem z drogi, a dziś przez te waszy posty

cały dzień mi ten panel po głowie chodził. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@normanos, jestes moim prywatnym bogiem :) zaryzykowalem i przekopiowalem te pliki, i z tego co widze, wlasnie tego brakowalo :-) zapobiegawczo bede kopiowal configi jak by jakas funkcja w panelu sie buntowala :-) ale wyglada na to ze wlasnie o to chodzilo :-) jestem niezmiernie wdzieczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

;D no no, kto tu jest debeściak? wąski jest debeściak.. :)

 

a juz ci o tym pisalem w innym watku ale zostalem zignorowany :)

 

vhcs jest bardzo fajny a jak sobie pomysle, ze jest zupelnie darmowy (20-30$ za cpanel? porazka) to juz w ogole jestem bardzo kontent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×