Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Spyra

AMD Opteron 6200 - Turbo

Polecane posty

Witam

Pytanie dotyczy nowej fajnej serii 6200, a konkretniej trybu turbo, który… pytanie jak działa, chodzi o to czy wszystkie rdzenie działają na wyższym zegarze w odniesieniu do temperatury procesora, bo jeśli tak to schładzając lepiej procesor można by uzyskać wyższy zegar. Pojawiły się testy ale na pasywnym chłodzeniu i z moich prowizorycznych obliczeń wynika że procesor pracuje „tylko” na bazowym zegarze w odniesieniu do wszystkich rdzeni. Może ktoś siedzi na Opteronach i planuje upgarde na G34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz overclockować procesor serwerowy? Serio?

 

BTW, te 16 rdzeni to takie nie do końca przemyślane ubarwienie rzeczywistości* przez marketing AMD. Masz do dyspozycji 16 jednostek całkowitoliczbowych i 16 zmiennoprzecinkowych (128-bit; mogą też pracować jako 8 jednostek 256-bit). Pod każdym innym względem to są de facto maszyny 8-rdzeniowe (z czymś w stylu HT Intela) i to niespecjalnie mocne.

 

A tryb turbo fajna rzecz, zwłaszcza jak scheduler w systemie to wspiera.

 

*ładniej brzmi niż ordynarna ściema, nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do realnego podkręcania procesorów serwerowych to słyszałeś o EVGA SR-2 ?

 

A wracając do AMD to nie ma sensu bić piany co do rdzeni i wątków, bo kto ma ochotę może sobie dopasować nazewnictwo, a każdy średnio-wtajemniczony wie o co chodzi. Natomiast Turbo nie istniało we wcześniejszej generacji 6100, a teraz jest i to mnie w praktyce interesuje bowiem pisze all cores dla „pierwszego poziomu” turbo i pytanie czy to się wiąże z temperaturą… aby szło non stop na wyższym zegarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do realnego podkręcania procesorów serwerowych to słyszałeś o EVGA SR-2 ?

Właśnie wyguglałem. No i? "Enthusiast" to nie zastosowania serwerowe. Zamiast 4-way SLI większy sens miałby IPKVM. Chociaż OK, procesory serwerowe są. Dalej stoję na stanowisku że podkręcanie procesorów serwerowych (uściślając: procesorów w serwerach, a nie Xeona w smoku do grania) jest zupełnie bez sensu.

 

A wracając do AMD to nie ma sensu bić piany co do rdzeni i wątków, bo kto ma ochotę może sobie dopasować nazewnictwo, a każdy średnio-wtajemniczony wie o co chodzi.

Powiedzmy że staram się podnieść średni poziom wtajemniczenia, choćby minimalnie ;)

 

Natomiast Turbo nie istniało we wcześniejszej generacji 6100, a teraz jest i to mnie w praktyce interesuje bowiem pisze all cores dla „pierwszego poziomu” turbo i pytanie czy to się wiąże z temperaturą… aby szło non stop na wyższym zegarze.

Spodziewam się, że podwyższenie częstotliwości jednak wymaga wyłączenia (przejścia w odpowiedni C-state) połowy rdzeni. Mam wrażenie że tak jest prościej i bezpieczniej, a rynek overclockerów Opteronów jest na tyle mikry, że nie ma powodu się nim przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ktoś pomiędzy enthusiast, a rasową serwerową bracią z bliską memu sercu nazwą workstation.. i tak sam się zdemaskowałem. W każdym razie workstation pod kątem 3D czerpie bardziej z serwerowej strony i osiągnięć, bo potrafi postawić na baczność niezliczoną ilość rdzeni nie stroniąc od możliwie wysokich zegarów. Stąd mnie to turbo dręczy i owszem wygasza rdzenie ale na „poziomie drugim”… tu przykładowy opis egzemplarza z serii 6200

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-Opteron%206276.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×