Skocz do zawartości
IceBeast

Rezygnacja z domeny eu w home

Polecane posty

Witam

 

Rok temu zarejestrowałem 3 domeny w home.pl. Przyjmy, że to domeny t.eu, f.eu oraz m.eu.

 

Oto kiedy wygasają domeny:

t.eu - 10.11.2011

f.eu - za 14.11.2011

m.eu - 19.12.2011

 

Kilka dni temu dostałem faktury za t.eu oraz m.eu. Dostałem też 2 maile: 1 że domena t.eu została zablokowana (nie wiem na czym to ma polegać, bo w sieci nadal wskazuje na starą stronę i działa), 2 że domena m.eu W panelu klienta te dwie domeny mam oznaczone jako nieopłacone. Przed chwilą wysłałem im email, że chcę ze wszystkich 3 domen zrezygnować. Czy domeny po wygaśnięciu zostaną po prostu zablokowane, czy mogą kazać mi zapłacić za t.eu jeśli zgłosiłem rezygnację dopiero po 3 dniach od wygaśnięcia?

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz przedłużać domen, to po prostu nie opłacasz ich na kolejny rok i wygasają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli mieli promocję w stylu dawnych numerów firmy domeny.pl, to możesz to śmiało olać, tak samo jak było w przypadku ww. krakowskiej firmy. Z tego co wiem jednak już żaden rejestrator takich jaj nie robi, więc jeśli po roku nie chcesz przedłużać domeny nikt Cię do tego nie zmusza, po prostu nie przedłużasz i tyle. Jedyne obostrzenie jakie teraz stosują rejestratorzy rozdający domeny za darmo bądź za grosze to opłata dodatkowa za wydanie kodu authinfo w pierwszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z moich relacji z home wynika że dobrze jest im zgłosić rezygnację - jak rezygnowałem z hostingu potrafili 4 razy dziennie dzwonić do firmy z tekstem "nie opłaciliście Państwo faktury"...więc dla świętego spokoju zgłosić należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką politykę w tej kwestii ma Home, bo nigdy z ich usług nie korzystałem i nie byłem specjalnie zainteresowany, ale zazwyczaj w takich przypadkach wystawiana jest pro forma, natomiast faktura VAT wystawiana jest w momencie opłacenia usługi bądź zlecenia na taką usługę. Jeśli jest to pro forma, to śmiało możesz im powiedzieć, żeby spadali na drzewo, natomiast jeśli jest to faktura FAV, to jest to co najmniej dziwne, bo fakturę wystawia się na usługę zamówioną, a nie na podstawie domysłu, że klient usługę zamówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem jednak już żaden rejestrator takich jaj nie robi, więc jeśli po roku nie chcesz przedłużać domeny nikt Cię do tego nie zmusza, po prostu nie przedłużasz i tyle.

Mało wiesz. nic.at jak najbardziek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Austriaków mi daleko, pewnie dlatego akurat temat ich domen mnie nie interesował, ale dobrze wiedzieć czego unikać.

Z polskich rejestratorów jednak chyba żaden tak nie robi, a przynajmniej ja nie znam takich przypadków (ostatnie o jakich słyszałem to wcześniej wspomniane problemy sprzed kilku lat z domeny.pl). Poza tym odgórnie narzucona przez EURid polityka dotycząca rejestracji domen .eu nie przewiduje chyba w ogóle możliwości dokonywania takich manipulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home w ogóle najlepiej nic nie rejestrować, a w szczególności w promocjach bo później ciągną kasy pełno za odnowę

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało wiesz. nic.at jak najbardziek wink.png

Mylisz się, jeżeli domena .at jest odpowiednio rejestrowana, a w przypadku nieopłacenia jej na następny rok. odpowiednio przez rejestratora usuwana, rejestr austriacki nie będzie żądał od Ciebie żadnej opłaty. Wszystko zależy od rejestratora a nie od nic.at

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli rejestrator wyśle wniosek o usunięcie domeny w imieniu abonenta, to nic.at nie będzie żądał niczego.

Ale jeśli nie zrobi nic, to wtedy przejmuje ją nic.at i wysyła sam invoice.

 

Gdyby to nie było zależne od nic.at a tylko od rejestratora, to nie było by wcale takich cyrków ;) bo wtedy to była by sprawa wewnętrzna b-2-b rejestratora i nic.at.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli rejestrator wyśle wniosek o usunięcie domeny w imieniu abonenta, to nic.at nie będzie żądał niczego.

Ale jeśli nie zrobi nic, to wtedy przejmuje ją nic.at i wysyła sam invoice.

 

Gdyby to nie było zależne od nic.at a tylko od rejestratora, to nie było by wcale takich cyrków wink.png bo wtedy to była by sprawa wewnętrzna b-2-b rejestratora i nic.at.

Może i "cyrki" są, jeżeli rejestrator "nie wie co robi". Jeżeli właściciel nie opłaca domeny na następny okres to znaczy, że rezygnuje z domeny. Wiec dlaczego rejestrator ma jej nie usuwać, tylko przekazuje ja do nic.at? To kwestia ustawienia odpowiednich "flag" w domenach. Tak ja się ustawia "flagę" na odnowienie domeny (bo nie można domeny odnowić wcześniej niż w momencie wygaśnięcia) tak się ustawia też "flagę" na usunięcie domeny. To wszystko zależy od rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home w ogóle najlepiej nic nie rejestrować, a w szczególności w promocjach bo później ciągną kasy pełno za odnowę

 

Wiem, dlatego teraz chcę zrezygnować z ich usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz rejestracja .eu w promocjach za darmo czy za zydla nie ma sensu, skoro w takim OVH rejestracja na pierwszy rok jest za 2,45 brutto a odnowienie za niecałe 35. Ewentualnie zamiast odnawiać w OVH można przenieść do aftermarket (transfer 20, odnowienie 25 zika). To nawet dla gimnazjalisty nie byłoby wielkim obciążeniem zapłacić z kieszonkowego taką kwotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma chce, a przede wszystkim ma mieć zysk ze sprzedaży domen to jakie mają być? Sprzedaż po kosztach różnie sie kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny domen są często poniżej poziomu opłacalności, po prostu niektórzy sprzedawcy traktują je jako "przynętę", licząc na to, że klient wykupi u nich również inne usługi. Inni mają sami tanio, do tego sprzedając domeny w milionach zarabiając na każdej nawet grosz czy dwa są do przodu na obrocie. A jeszcze inni dają za darmo na rok, żeby klienta przyciągnąć na "promocyjny lep", po czym w kolejnych latach z takiego klienta zdzierają skórę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×