Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

ViHost vs 2ap

Polecane posty

Cześć.

 

Zmieniam hosting, ale waham się między dwoma firmami, mianowicie ViHostem a 2ap. Z współdzielonego hostingu ViHostu jeszcze nie korzystałem, jedynie z VPSów i jestem bardzo zadowolony - jeszcze nigdzie nie spotkałem się z taką dobrą ofertą i obsługą. Z 2ap korzystałem gdy jeszcze było darmowe, również nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

Potrzebuję oferty z pojemnością serwera 2-5 GB z jak największym transferem. 2ap zwrócił/zwróciło (jak to się odmienia? blink.png) moją uwagę z powodu nieograniczonego transferu, atrakcyjnych domen (jud, mky itd). ViHost niestety ma ograniczony transfer i nie pasuje mi ograniczenie liczby baz danych (jak jest w 2ap? bo w ofercie nigdzie tego nie widzę). Jaki jest kontakt z obsługą w 2ap? Jakiś livechat/szybki mail czy tylko helpdesk?

 

Więc obecnie waham się między 2ap (eko lub standard) a ViHostem (Lite 2 lub TF-5). Co byście wybrali na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moją uwagę z powodu nieograniczonego transferu

Chyba wiesz jak wyglądają nielimitowane oferty u firm. Dopytaj dokładnie firmę, ile tego nielimitowanego transferu możesz zużyć.

Zastanów się dokładnie ile też potrzebujesz, bo jak liczysz że naciągniesz firmę za 50 złotych na 4 TB transferu to pewnie się nieźle pomylisz.

 

W regulaminie jest informacja o serwerowni we Francji (konkretnie chodzi o prawo francuskie, czyżby OVH?), strona główna jednak jest w serwerowni w Polsce. Tak więc nie wiem dokładnie na jakich serwerach są umieszczone konta.

 

Masz też ceny promocyjne (prawie 50% taniej), co jest bardzo dobrym atutem, jednak licz się z tym, że odnowienie będzie droższe.

Porozmawiaj z firmą być może przydzieli Ci jakiś pakiet indywidualny.

 

Vihost ma ostatnio problemy z serwerami, więc nie wiem jak teraz jest u nich z jakością. Sprawdź ich drugą markę Vipower lub inne firmy z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglądają, nie mam też zamiaru zużywać nawet 300 gb/mc tylko po prostu wolę mieć większy zapas ;) Ale dzięki, nie pomyślałem o tym żeby zapytać - zaraz to zrobię.

 

Faktycznie, myślałem, że w Niemczech tak jak ViHost. Zobaczę jeszcze jak obecnie jest z ViHostem, bo nie potrzebuję za bardzo polskiej lokalizacji, a niemiecka jest tańsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2ap limity są na powierzchnię (chociaż wiadomo, że zużycie terabajtów transferu czy kilku tysięcy baz danych też nie będzie zbyt mile widziane ;p), ale co raczej istotniejsze - na ilość interpretatorów php uruchomionych na koncie - to jest taki limit obciążenia, zamiast jakiś % procesora obliczanych nie wiadomo jak i nie wiadomo czym - za dużo skryptów które chcą się wykonać naraz = 502 dla następnych.

A co do działania tegoż - to jeżeli serwerownia nic nie spsuje to marne szanse, żeby pracujący tam coś schrzanili sami z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ViHost niestety ma ograniczony transfer i nie pasuje mi ograniczenie liczby baz danych (jak jest w 2ap? bo w ofercie nigdzie tego nie widzę). Jaki jest kontakt z obsługą w 2ap? Jakiś livechat/szybki mail czy tylko helpdesk?

Nie limitujemy ilości baz danych MySQL - informacja znajduje się w ofercie między "Ilość subdomen", a "Konta ftp". Oficjalną drogą kontaktu jest tylko e-mail, jednak na życznie możemy udostępnić numer telefonu. Istnieje również możliwość kontaktu na kanale #mydevil w sieci pirc.pl. Zapraszamy do skorzystania z 7-dniowego okresu testowego.

 

Chyba wiesz jak wyglądają nielimitowane oferty u firm. Dopytaj dokładnie firmę, ile tego nielimitowanego transferu możesz zużyć.

Zastanów się dokładnie ile też potrzebujesz, bo jak liczysz że naciągniesz firmę za 50 złotych na 4 TB transferu to pewnie się nieźle pomylisz.

 

W regulaminie jest informacja o serwerowni we Francji (konkretnie chodzi o prawo francuskie, czyżby OVH?), strona główna jednak jest w serwerowni w Polsce. Tak więc nie wiem dokładnie na jakich serwerach są umieszczone konta.

 

Masz też ceny promocyjne (prawie 50% taniej), co jest bardzo dobrym atutem, jednak licz się z tym, że odnowienie będzie droższe.

Porozmawiaj z firmą być może przydzieli Ci jakiś pakiet indywidualny.

 

Vihost ma ostatnio problemy z serwerami, więc nie wiem jak teraz jest u nich z jakością. Sprawdź ich drugą markę Vipower lub inne firmy z forum.

Wprowadzenie nielimitowanego transferu do naszej oferty zostało dokładnie przemyślane. Serwery zlokalizowane są w firmie OVH (jest o tym informacja na naszej stronie głównej, na pierwszym slajdzie), gdzie transfer nie jest drogi. Największym problemem jest generowane obciążenie przy obsłudze takiego ruchu - dlatego został u nas zastosowany serwer nginx, który doskonale radzi sobie ze statycznymi treściami. Dzięki temu możemy obsłużyć o wiele więcej ruchu, niż często używane połączenie Linux + Apache.

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz Nowara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Nie limitujemy ilości baz danych MySQL - informacja znajduje się w ofercie między "Ilość subdomen", a "Konta ftp". Oficjalną drogą kontaktu jest tylko e-mail, jednak na życznie możemy udostępnić numer telefonu. Istnieje również możliwość kontaktu na kanale #mydevil w sieci pirc.pl. Zapraszamy do skorzystania z 7-dniowego okresu testowego.

 

 

Wprowadzenie nielimitowanego transferu do naszej oferty zostało dokładnie przemyślane. Serwery zlokalizowane są w firmie OVH (jest o tym informacja na naszej stronie głównej, na pierwszym slajdzie), gdzie transfer nie jest drogi. Największym problemem jest generowane obciążenie przy obsłudze takiego ruchu - dlatego został u nas zastosowany serwer nginx, który doskonale radzi sobie ze statycznymi treściami. Dzięki temu możemy obsłużyć o wiele więcej ruchu, niż często używane połączenie Linux + Apache.

 

Pozdrawiam,

Arkadiusz Nowara.

 

Faktycznie, nie zauważyłem wśród tych wszystkich "bez limitu" wink.png

 

Dziękuję za wypowiedzi, teraz już mniej więcej mam ogólny obraz sprawy, biorę się za testy (przy okazji prosiłbym o aktywację konta testowego, login G...n), ale raczej wybiorę 2ap.

Edytowano przez IceBeast (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×