Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Arhu

Terminal/Serwer/Złom do domu

Polecane posty

Witam,

Ostatnio pojawiło się kilka takich tematów, więc chęć wróciła.

Chcę postawić w domu mały serwerek/terminal/magazyn danych w domu. Prędzej to będzie zabawka, niż poważny serwer no ale mniejsza.

 

Na allegro i ebay-u szukam właśnie takich maszyn. Budżet jest ograniczony, chciałbym się zmieścić w 100zł.

Nie trzeba mi więcej niż 200Mhz procesora i 128Mb ram, aczkolwiek nie pogardzę gdy będzie można dołożyć tę drugą kość. USB 2.0 to zupełne minimum, 1.1 nie wchodzi w rachubę. Musi być również możliwość podłączenia dysku ATA, nie po USB.

 

Oto linki co znalazłem:

http://www.ebay.com/itm/HP-t5000-t5700-733MHz-192-256MB-Thin-Client-PC-Network-Terminal-/380382848865?pt=COMP_EN_Workstations&hash=item589095a761#ht_944wt_936

&

http://allegro.pl/terminal-ca15-400mhz-128mb-32mb-f-lan-usb-fv-gw-i1912200550.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to Ci tonę takiego złomu wyślę, u mnie pod tarasem gnije, bo nie mam kiedy zapakować na ciężarówkę i wywieźć. Zapłać za transport a pół mieszkania będziesz miał gratami zawalone...

 

A tak na poważnie - odpuść sobie sprzęt, który swoje już wycierpiał, daj mu żyć. Tak jak napisał elcct - zwirtualizuj sobie środowisko na normalnym kompie, będzie taniej i wydajniej niż pieprzyć się ze starym złomiszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v

Nie potrzeba mi dysku, a tym bardziej wirtualizacja systemu.

 

Potrzebuję sprzętu który pochodzi kilka godzin w tygodniu i nie będzie żarł nie wiadomo ile prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

Do 100zl na allegro mozna wyrwac terminal WYSE z Geode x2, 400Mhz, 256MB RAM i 512MB FLASH + USB 2.0, podpinasz dysk na USB i jakies proste distro z sambą.

Z tego co sie orientuje terminal zjada 7W/h, z dyskiem na USB to moze z 10W bedzie.

 

Niestety brak ATA/SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym 100 zl to przesadziłeś, ale w sumie dla mnie mógłby ktoś polecic jakiś fajny, maly i w dobrej cenie sprzęt , na ktorym można sobie postawić linuxa i inne pierdoly i nie zajmuje dużo miejsca

Dell GX to już duża maszyna a ja bym wolal coś mniejszego o parametrach:

Procek 1 ghz

Ramu - 1 - 2 gb

dysk 40-80 gb

 

Ewentualnie zamiast dysku może być port USB do podlączenia dysku zewnetrznego, no i wiadomo możliwośc podlączenia kabla sieciowego, ale to chyba już standard :)

Jak ktoś ma taki sprzet na zbyciu niech da znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

Ja kupilem swoj za 59zl bodajze, gosc mial chyba ze 30 sztuk, stoi teraz na strychu zapiety pod LANa.

Wstawilem tam slackware, obcialem minimalnie i sobie chodzi - jak sie wylaczy to moj MikroTik uruchamia go za pomoca WOL.

 

Ma sieciowke, USB, COMy, LPT, audio - na magazyn powinien starczyc - do robienia za PC to raczej nie.

 

Tak to cos wyglada, jakies fotki mam tutaj:

http://tomekk.org/projects/wwrp/

 

Poczatkowo zrobilem z tego bardzo prosty 'internet radio player', potem przesiadlem sie na XBMC i z pudla zrobilem cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obok biurka stoi płytka z pII, 512MB sdram, dwoma dyskami ata 40gb.

Ale zależy mi na oszczędności prądu i żeby cała konstrukcja była w miarę cicha.

Edytowano przez Arhu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiegos starego laptopa z uszkodzona matryca, ale dobrymi bebechami. Zmieścisz sie w 100zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×