Skocz do zawartości
damianoos

Nagłe zawieszanie się serwera

Polecane posty

Witam,

 

Od pewnego czasu, jeden z moich serwerów raz na ok. 3 tygodnie samoistnie się zawiesza. Pora jest różna, obciążenie bardzo znikome, logi przepustowości łącza, pamięci, procesora nie wskazują żadnych skoków - przyczyną więc nie jest nagłe obciążenie maszynki.

 

Pisałem do supportu z hostingu, ale niczego nieprawidłowego się nie doszukali (albo im się nie chciało), a problem nadal się pojawia.

 

W jaki sposób sprawdzić (czy są w ogóle jakieś logi), co może być przyczyną nagłego zawieszenia się serwera?

 

Serwer posiadam w 100tb.com.

 

Dziękuje z góry za pomoc,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś program, który sprawdzi poprawność pamięci RAM, działania procesora itp? I czy da się to uruchomić na działającym systemie?

 

dmesg jest czysty, nic podejrzanego nie znalazłem

 

mcelog nie był u mnie uruchomiony, właśnie dodałem go do crona. On loguje tylko jak są jakieś błędy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z jedną maszyną. Losowe momenty, czasem działał 1 dzień, czasem 5. Technicy podpinali KVM i była totalna zwiecha, zero reakcji. Okazało się, że była uszkodzona płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to może być wszystko: płyta główna, zasilacz, przegrzewający się procesor, uszkodzona pamięć RAM.

Jeśli okres występowania to te wspomniane 3 tygodnie, błędy systemu, daemonów, skryptu czy działań osób 3 można pominąć.

Testowanie wszystkich komponentów zajmie Ci kilkanaście godzin.

 

W 100tb.com nie ma opłat instalacyjnych. Ja bym wziął drugi serwer za zakładkę i przekopiował dane,

po czym stary serwer bym osierocił - robiłem tak zawsze w OVH i wiem, że ta metoda się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie zmartwiliście. Wolałbym uniknąć na nowo konfigurowania nowej maszyny (zwłaszcza że trochę domen na niej mam - w tym też parę projektów klientów). Na razie napisałem sobie skrypt, który wykrywa że serwer nie działa i wysyła mi sms. Wtedy zawsze ktoś z firmy robi reset i serwer niedostępny jest ~10 minut, ale zdaje sobie sprawę, że ze zbiegiem czasu może się to nasilić.

 

Dodatkowo, przez pomyłkę, dali mi dysk 1.5TB zamiast 500GB, aczkolwiek to nie jest najważniejsze w tym wszystkim ;)

 

Taki zawias zdarzył mi się ostatnio z 3 razy, średnio raz na miesiąc, wcześniej maszyna chodziła bez problemów.

 

Będę jeszcze poruszał temat z supportem, aby sprawdzili dokładnie czy wszystko jest w porządku, bo do tej pory sprawdzali chyba głównie systemowo.

 

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×