Skocz do zawartości
bryn1u

Odpalanie kernela testowego po kompilacji (przed rebootem)

Polecane posty

Mam takie pytanie. Jak wiecie sa firmy, ktore nie udostepniaja KVM i zawsze jest ryzyko, ze po kompilacji jajka i reboocie server moze nie wstac a pozniej trzeba pisac maile, czekac itd itd. Czy jest jakas opcja w debianie, ktora pozwoli mi po kompilacji jajka sprawdzic/uruchomic server na nowym jajku, ale tylko raz (zalozmy) ? Gdy wyskoczy kernel panic server sie rebootuje ponowie i odpala na starym jajku.

 

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gruba to dodaj sobie opcję: fallback X (gdzie X to numer kernela, który działa).

 

Jeśli nowy defaultowy kernel się wyłoży to po reebocie powinnien zaskoczyć ten z fallback.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gruba to dodaj sobie opcję: fallback X (gdzie X to numer kernela, który działa).

 

Jeśli nowy defaultowy kernel się wyłoży to po reebocie powinnien zaskoczyć ten z fallback.

 

O widzisz juz jakies logiczne wyjasnienie. Na innym forum pisali, zeby kompilowac na innej maszynie a pozniej przenosic (a do innej tez nie mam KVM) :-). Gdzie moge wiecej poczytac o tej opcji fallback masz moze jakiegos linka po reka, bylbym wdzieczny.

 

Dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×