Skocz do zawartości
NetMat

Kolokacja w Polsce

Polecane posty

Witam,

 

Niedawno otworzyłem małą firmę... potrzebuje jak na razie jednego dedykowanego porządnego serwera, aktualnie w domu posiadam dwie maszyny (PowerEdge R310 i R410) i zastanawiam się nad odpowiednią kolokacją.

Sprawdzałem oferty firm zagranicznych (które są o niebo lepsze pod względem transferu) ale jednak wolę trzymać moje "dzieci" w Polsce.

na samą kolokacje miesięcznie jak na razie chcę wydać około 300-350 zł na miesiąc, interesuje mnie oferta na 24 miesiące

Firmy które mnie zainteresowały to :

ATMAN

IONIC

Brałem też pod uwagę OGICOM, ale łącze 10Mbit/s mnie nie satysfakcjonuje.

I teraz mam problem w którym potrzebuje waszej pomocy.

Która firma będzie najlepsza ?

Czy uważacie że dedykowane łącze 5Mb/s będzie lepszym rozwiązaniem niż wybór 500 GB transferu miesięcznie ?

Jakie łącze będzie najlepszym rozwiązaniem aby jeden z moich serwerów chodziła na jakimś poziomie...

 

Pozdrawiam

NetMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie patrzeć to atman jest świetną firmą z doświadczeniem. Musisz się zastanowić ile potrzebujesz transferu/łącza oraz czy bardzo cię interesuje minimalny ping czy może być większy

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam jedynie z usług ATMAN i mogę polecić. Trzymam tam serwer od ponad roku i żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do swojej listy datahouse.pl, zdecydowanie firma, która jest warta polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ogólnie niski ping aż tak bardzo mnie nie interesuje, ogólnie serwer będzie hostował strony internetowe, tak więc trzeba się liczyć z wysokim transferem...

Czyli twoim zdaniem jakie powinno być minimalne łącze dla takiego serwera ?? 10Mb/s ? Ogólnie oprócz tych trzech firm w Polsce nie znam żadnych innych... Jeszcze jedna firma która teraz mi przychodzi na myśli to RapidSwitch (http://rapidswitch.com) która się mieści w Anglii i przy kolokacji daje 3000GB transferu gratis miesięcznie.

 

Dorzuć do swojej listy datahouse.pl, zdecydowanie firma, która jest warta polecenia.

 

Muszę przyznać że posiadają bardzo ciekawą i co najważniejsze tanią ofertę.

Korzystałeś kiedyś z usług tej firmy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Muszę przyznać że posiadają bardzo ciekawą i co najważniejsze tanią ofertę.

Korzystałeś kiedyś z usług tej firmy ??

eTop to porządna firma, znam kilka firm które tam stacjonują, my też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać że posiadają bardzo ciekawą i co najważniejsze tanią ofertę.

Korzystałeś kiedyś z usług tej firmy ??

 

Wszystkie zagraniczne firmy mają o wiele korzystniejszą cenowo ofertę...powodów jest kilka , tańszy prąd ,dużo niższe ceny łącz internetowych,wyższa konkurencja .

Pamiętaj,że może się to także przełożyć na standard obsługi,czy jakość.

Jesli chcesz się zająć hostowaniem stron na serio ,nie zawsze powinieneś iść po najniższej możliwej lini oporu. Zainteresuj się tym, jakie gwarancje (dot. SLA na sieć itp.) daje każda z firm.

Rozważ za i przeciw kolokacji w polsce,i za granica.

Do minusów lokalizacji w UK można zaliczyć np.

-konieczność wysyłania sprzętu

- brak możliwości fizycznego dostępu do serwera

- co w przypadku awari?

- wyższy ping niż w Polsce

Plusem jest na pewno dużo niższa cena...ale trudno powiedzieć czy warto ryzykować zaufanie klientów (bo kilkudniowy down na pewno spowoduje jego utratę) dla obniżenia kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusem jest na pewno dużo niższa cena...ale trudno powiedzieć czy warto ryzykować zaufanie klientów (bo kilkudniowy down na pewno spowoduje jego utratę) dla obniżenia kosztów.

Każde szanujące się DC ma remote hands on site, jeśli zostanie wysłany w kolokację w miarę na czasie sprzęt również nie powinno być problemu z zapewnieniem zastępczych lub zamiennych częsci klientowi.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może taniej będzie po prostu kupić dedyk za granicą - firmy hostingowe kupują sprzęt hurtowo, więc mogą mieć niższe ceny itd. Pozatym ceny łącz za granicą nie są tak absurdalne jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3sf.pl też będzie dobre do tego . Kolokuj się zawsze blisko miejsca pracy / domu aby swobodnie móc podjechać do serwera jak by co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie że dedykowane łącze 5Mb/s będzie lepszym rozwiązaniem niż wybór 500 GB transferu miesięcznie ?

 

to juz zalezy dokladnie co chcesz uzyskac, czyli od zastosowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy dokladnie co chcesz uzyskac, czyli od zastosowan

 

Napisał, że chce hostować strony internetowe. Według mnie 5mbit to nieporozumienie, lepiej już od biedy pełne 100mbit i ograniczony transfer - chociażby dlatego, że jeżeli jakaś strona będzie w miarę popularna, to żeby nie muliła w szczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w innym temacie pisał, że otwiera firme hostingową. Wiec dobrym rozwiązaniem byłaby faktycznie większa rurka z limitem transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to moze port FE lub GE bez limitu ? Są firmy które oferują taką usługę w przystępnych cenach w Polsce.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o polskiej kolokacji, to proponuję spojrzeć na ofertę 3Services Factory - data center z Katowic, więc nie jest jakimś odległym, zagranicznym bytem;) SLA na poziomie dochodzącym do 99,99%, a w ramach usługi udostępniane albo jest miejsce na instalację szafy 42U, albo już gotowe szafy... no i zajmują się całym "serwisem", zapewnianiem ciągłości działania itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do atmana- firma naprawde godna polecenia. Maja super pracownikow którzy gdy tylko mogą chętnie pomogą nawet w zakresie który przekracza ich obowiazki. Do tego przy dobrej podpisanej umowie mozna naprawde sporo zaoszczedzic. Stabilnosc jakosci uslug to chyba najwiekszy atut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w atmanie z tego co wiem to cena za 100mb/s to ok.5500 a u ich resellera onededyk.pl to koszt 5000 więc przy pomyślnych negocjacjach można wynegocjować 4700zł za łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×