Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kmk10

Strona www, domena, hosting.

Polecane posty

Witam.

Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Chce założyć stronę www. Kilka pytań

Istnieje taka możliwość wykupienia domeny u jednej firmy, a hosting u innej ?

Wiem, że projekt strony np. w Joomla trzeba zainstalować potem na serwerze. Jak to będzie wyglądać jeżeli wykupię domenę np w home.pl, a hosting chciałbym w Webd.

Jak mam to zrobić ? Co otrzymam po wykupieniu tej domeny i jak ją połączyć potem z tym hostingiem u innej firmy ?

Edytowano przez kmk10 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy można kupić domenę u jednej firmy, a hosting u innej ?

 

Tak

 

Wiem, że projekt strony np. w Joomla trzeba zainstalować potem na serwerze.

 

Joomla jest CMSem(Systemem Zarządzania Treścią), nie projektem strony.

 

Co otrzymam po wykupieniu tej domeny i jak ją połączyć potem z tym hostingiem u innej firmy ?

 

Po wykupieniu domeny otrzymasz panel, w którym będziesz mógł zarządzać DNSami danej domeny. (są firmy, które takiego panelu nie oferują) Zazwyczaj są one podawane w postaci nsX.firma.pl. Firma w której zakupisz serwer poda Ci te adresy DNS, Ty je tylko będziesz musiał wpisać w tym panelu i odczekać pare godzin.

 

Najlepiej będzie, jeśli kupisz domenę i serwer w jednej firmie, przykładowo kupując serwer na rok w firmie z mojej stopki dostaniesz domenę .pl gratis.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Chmurka.pl ogarnij się!!! Tu były konkretne pytania jak coś zrobić, a nie prośba "zaspamujcie mnie ofertami".

 

Istnieje taka możliwość wykupienia domeny u jednej firmy, a hosting u innej ?

Tak, to dosyć częste.

 

 

Jak to będzie wyglądać jeżeli wykupię domenę np w home.pl, a hosting chciałbym w Webd.

Jak mam to zrobić ? Co otrzymam po wykupieniu tej domeny i jak ją połączyć potem z tym hostingiem u innej firmy ?

Wystarczy, że w miejscu gdzie będziesz miał domene wpiszesz DNSy serwera gdzie będziesz miał hosting. Przykładowo ns1/ns2.gdziemaszhosting.pl

a potem dodasz ta domene w panelu gdzie jest hosting (czasami w odwrotnej kolejności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko nie bierz domeny w home ani hostingu w webd ; )

Skąd jesteś?

Znajdź kogoś, kto Ci to poprowadzi, włącznie z projektem strony i wdrożeniem wszystkiego... i nie oszczędzaj za mocno, bo chytry dwa razy płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze wytłumaczyć co dokładnie oznacza transfer, jak to się przelicza np na 1000 użytkowników dziennie ?

Czy istnieje potem możliwość zmiany hostingu na lepszy, a może nawet u innej firmy i jak potem przenieść te wszystkie dane ?

Czy jeżeli zaprojektuję stronę w Joomla, a potem puszczę ją w obieg to czy będę miał potem możliwość zmiany jej wyglądu, a jeśli tak to jak ?

Nie jestem pewien czy hosting za 3 Gb by mi wystarczył czy może nie.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Transfer to ilość danych w GB jaką wysyła i odbiera serwer z sieci. Przykład:

Mamy stronkę, którą odwiedza około 1000 osób dziennie, wszyscy przejrzą około 6500 stron i pobiorą codziennie ok. 45 000 plików -> zaznaczamy że strona jest jakimś downloadem freeware - średnia strona ma 100 kb a nawet i więcej - czyli 2 razy więcej jak średnia strona z treścią i opisem firmy. Można zatem porównać i stworzyć taką tabelkę (oczywiście są to tylko przykłady):

 

dcefpj.jpg

 

W każdej firmie masz możliwość zwiększenia/zmniejszenia pakietu hostingowego. Większość firm bez problemu pomoże Ci w przenosinach dowolnej strony bez opłaty.

 

Wygląd Joomla możesz dowolnie zmieniać poprzez wbudowany menadżer skórek, tutaj oficjalny poradnik:

http://wiki.joomla.pl/Zmiana_wygl%C4%85du_witryny

 

Hosting 3GB transferu czy miejsca? Musisz obmyślić strategię, tzn. do czego będziesz używał strony - co to będzie za strona, portfolio, wizytówka, sklep, portal społecznościowy, forum, czy coś innego. Generalnie chcesz postawić Joomlę i zrobić "jakąś stronę" w tym przypadku może wystarczyć Ci 1GB miejsca i 10GB transferu na początek a później możesz sobie zwiększyć pakiet gdyby czegoś brakowało. Z własnego doświadczenie wiem, że na hostingu i serwerach się nie oszczędza, ale jeśli nie przewidujesz ogromnego ruchu i przyrostu treści na stronie to wystarczy 100zł brutto na Rok i masz dość konkretny pakiet nawet w Polskiej lokalizacji.

 

Nikt od razu nie każe wykładać Ci nie wiadomo ile kasy na hosting współdzielony czy VPSa, przemyśl sobie spokojnie sprawę i jeśli się zdecydujesz poproś o oferty Firm, który mogą Ci pomóc. Sprawdź w katalogu WHT oraz opinie w sieci na temat danej Firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy istnieje potem możliwość zmiany hostingu na lepszy, a może nawet u innej firmy i jak potem przenieść te wszystkie dane ?

 

Nie jestem pewien czy hosting za 3 Gb by mi wystarczył czy może nie.

 

 

Zawsze istnieje możliwość zmiany hostingu, inny pakiet, czy inna firma.

 

 

Na początku musisz wszystko przeanalizować i przeliczyć ile będziesz miejsca i transferu potrzebować. Jeśli to sa twoje początki nie inwestuj raczej w coś drogiego. Spróbuj taniego i stabilnego hostingu. W praktyce najlepiej się uczyć. Jak będziesz nawigował po panelu , a stronka wejdzie w sieć będziesz miał wgląd we wszystko jak się sprawuje. wówczas jeśli twój pakiet będzie za słaby to go sobie powiększysz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi jeszcze wytłumaczyć co dokładnie oznacza transfer, jak to się przelicza np na 1000 użytkowników dziennie ?

Czy istnieje potem możliwość zmiany hostingu na lepszy, a może nawet u innej firmy i jak potem przenieść te wszystkie dane ?

Czy jeżeli zaprojektuję stronę w Joomla, a potem puszczę ją w obieg to czy będę miał potem możliwość zmiany jej wyglądu, a jeśli tak to jak ?

Nie jestem pewien czy hosting za 3 Gb by mi wystarczył czy może nie.

Dzięki

 

Nie da się przeliczyć ilość transferu na użytkowników, nigdy nie wiesz jaki będzie ruch na stronie, ile programów, zdjęć ściągniętych itp., wszelkie dane będą orientacyjne.

Firmy hostingowe przygotowują oferty z wielkim zapasem transferu, więc o transfer jeśli to jest zwyczajna strona nie musisz się martwić.

W każdym momencie możesz dokonać także zmiany pakietu na wyższy z wyższymi parametrami serwera, tak abyś zawsze miał zapas i spokojną noc.

 

Zacznij od najmniejszego pakietu w jakieś firmie, nie musisz także wykupywać od razu domeny, możesz to zrobić w późniejszym czasie. Wraz z serwerem wirtualnym otrzymujesz darmową subdomenę, gdzie po wgraniu Twojej strony będzie widoczna pod otrzymanym adresem.

 

Odnośnie Joomli to to masz możliwość zmiany wyglądu, wystarczy wgrać nową skórkę.

 

Nie jestem pewien czy hosting za 3 Gb by mi wystarczył czy może nie.

 

Na pewno starczy na początek, ale zaznaczam na zwykłą stronę nie jakieś demotywatory.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Joomle można zainstalować najpierw na komputerze, zrobić szablon dla strony i potem przerzucić go na serwer ?

Głupie pytanie, wiem, że mogę sam zobaczyć ale komputer, którego używam. Nie mogę w nim nic zepsuć.

Czy najpierw kupić domenę, hosting i tam potem ten program instalować instalować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać na komputer serwer WWW oraz MySQL, PHP i testować dowolnie, a potem to sobie przerzucić.

 

Przy przerzuceniu z lokalnego komputera na serwer będziesz musiał zmieniać parę rzeczy w ustawieniach, ale dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i zamiast pojawić mi się taki pakunek do rozpakowania to mam plik z jakimiś kółeczkami w środku. Nie mogę tego ruszyć, uruchomić nie wiem czemu.

Może wykupić hosting w xaa.pl Pisze tam, że dostaje się pakiet z gotowymi narzędziami forum, blog ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×