Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michero23

[wirtualny] Hosting pod forum phpbb by przemo

Polecane posty

Cześć.

Nie znam się na tym za bardzo, więc muszę zwrócić się o pomoc:)

Poszukuję hostingu pod forum phpbb by przemo. Forum będzie raczej niszowe, nie spodziewam się wielkiego ruchu, ale trudno mi oszacować ilość użytkowników czy ruch na nim. Mam już swoją stronę i forum, na jatsu.pl, i jestem zadowolony, tyle że jest to tylko dla znajomych, 15 osób, więc tak naprawdę trudno ocenić czy hosting jest dobry. Ale nawet pomijając to to muszę jatsu odrzucić, bo nie da się wysyłać maili przez forum (choćby do rejestracji). Wyskakiwał błąd, że nie udało się wysłać maila itd, dopytałem, okazało się, że na jatsu jest wyłączona funkcja mail(). Próbowałem skonfigurować wysyłanie maili przez smtp, ale za cholerę nie działa, a przekopałem pół internetu i próbowałem różnych konfiguracji. Mam maila na o2. I jeśli chodzi o wiedzę o php to jest właściwie zerowa, ale starałem się coś wymyślić. Niestety bez skutku. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę śmiało:)

Ale wracając do hostingu. Przede wszystkim bez reklam - warunek konieczny. Do tego darmowy. I te warunki spełnia właśnie jatsu;) A jakieś inne propozycje? Jeśli chodzi o

miejsce czy bazę mysql to po 100mb powinno wystarczyć spokojnie (a to chyba nie są jakieś wielkie wartości jak tak przeglądałem oferty), transfer trudno mi przewidzić. Powiedzmy, że za kilka miesięcy na forum będzie 50-100 stałych użytkowników. Ale jak mówię, trudno mi to oszacować. No i żeby nie było żadnych zwiech czy przerw w działaniu. I żeby działało wysyłanie maili. Coś proponujecie? Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze hostingu? Wiem, że darmowy hosting może być trudno znaleźć, ale że macie większe rozeznanie to może coś podsuniecie.

Drugą opcją może być hosting płatny, ale raz, że wolałbym tego uniknąć, a dwa, że chyba max. 30zł/rok, no może 50zł. Ale w pierwszej kolejności jednak darmowy, bo nie wiem jak z tym forum wyjdzie.

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, bo ja o hostingach pojęcia nie mam i nawet nie wiem na co zwracać uwagę.

Dzięki i pozdrawiam

Edytowano przez michero23 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie limity mają w tych firmach, i czy możesz wysyłać jakieś maile, ale sprawdź:

 

Uphost.pl : posiadają dwa bezpłatne pakiety

CT8.pl : nowa firma z bezpłatnymi serwerami

 

Jednak tak czy inaczej proponowałbym Ci raczej płatny hosting, w końcu około 50 złotych rocznie za profesjonalną obsługę to chyba nie aż tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych to http://vihost.pl/

 

W bezpłatny hosting nie pchałbym się :/ Zainwestuj w płatny - na płatnym postawisz X swoich projektów, masz dobry support, brak reklam z bezpłatnego hostingu, szybsze działanie!

 

Bezpłatny hosting nie ma żadnych plusów - nawet brak opłat nie zaliczyłbym do plusów, bo wiąże się to z minusami ;)

Edytowano przez BlueMan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Unixstorm dostaniesz konto ponad swoje wymagania za 32,29 brutto: http://www.unixstorm.org/Konta_WWW.html (pakiet Start-2, niższego pakietu nie bierz bo możesz się nie wyrobić z miejscem).

Jest jeszcze ViHost z ofertą jeszcze większego konta za 49,20 zika brutto: http://vihost.pl/hosting-www-lite.php (pakiet Lite-1).

 

W obu firmach masz okres testowy, żeby sprawdzić jak Ci pasuje ich działanie, obie firmy zbierają pozytywne opinie od swoich klientów.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wpisałem sobie w google: "darmowy hosting bez reklam" i znalazłem coś takiego: http://www.redukcjakosztow.pl/darmowy-hosting-bez-reklam/ - powinno Ci się przydać ;)

 

Uważam, że nawet te 100zł na hosting to nie jest dużo to zaledwie 8zł z groszami miesięcznie, czasami więcej wydaje się na czipsy, zapiekanki, hamburgery i inne drobne przyjemności... No oczywiście rozumiem, że nie koniecznie musisz mieć te 100zł na już, ale załóżmy że założysz sobie darmowe konto i będziesz korzystał jakiś czas to w miesiącu te 8zł odłożyć do Skarbonki to jest osiągalne. A po Roku na przyszłą gwiazdkę zakupisz sobie płatny hosting (zakładając że forum już urośnie) i dodasz sobie reklamy np cpmprofit.com i strona sama odrobi te 100zł :)

 

Nie wciskam Ci oferty swojej Firmy tylko daję poradę co mógłbyś zrobić a mam nadzieję, że Ci się to przyda.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nawet te 100zł na hosting to nie jest dużo to zaledwie 8zł z groszami miesięcznie, czasami więcej wydaje się na czipsy, zapiekanki, hamburgery i inne drobne przyjemności... No oczywiście rozumiem, że nie koniecznie musisz mieć te 100zł na już, ale załóżmy że założysz sobie darmowe konto i będziesz korzystał jakiś czas to w miesiącu te 8zł odłożyć do Skarbonki to jest osiągalne. A po Roku na przyszłą gwiazdkę zakupisz sobie płatny hosting (zakładając że forum już urośnie) i dodasz sobie reklamy np cpmprofit.com i strona sama odrobi te 100zł :)

 

Wszelkie porady mile widziane:) I jasne, ja się z tobą jak najbardziej zgadzam - lepiej wydać pieniądze i mieć pewność, że coś będzie dobre, niż zrobić inaczej;) Ale mój 'projekt' to w tej chwili moja zachcianka, zabawka i trochę szkoda wydawać mi na to pieniądze. Jasne, jeśli to się fajnie rozwinie to nie będę miał oporów, ale w tej chwili to chyba jednak na to za wcześnie.

 

A wracając do tematu. O onuse ktoś coś słyszał? Bo mignęła mi ich oferta w internecie.

I jeszcze co do sedna. Na co zwracać uwagę przy wyborze serwera? Co musi mieć serwer, a co dobrze by było żeby miał (i czemu)? Aha, przypominam, że interesuje mnie forum phpbb by przemo:) Z takich rzeczy, które przychodzą mi do głowy:

- pojemność - ile to standard a ile dużo? 100mb na niszowe forum, powiedzmy dla 100 stałych użytkowników, to w za mało czy w sam raz?

- transfer. Parametry mojego forum jak wyżej, czyli dużo transferu chyba nie trzeba, nie?

- baza mysql. Rozumiem, że jedna wystarczy? Ile mb? 50?

- uptime. Rozumiem, że to pokazuje jakby dostępność strony. Jaki poziom oznacza dobry?

- wielkość przesyłania plików ma rozumieć, że jak jest 1mb to na stronę nie wrzucę zdjęcia 2mb?

- dostęp przez ftp chyba jest istotny, bo wygodniej wszystko robić?

- jak z kopią bezpieczeństwa na takim forum? Sami robią, można bez problemów robić samemu?

- zakładam forum i chce żeby ludzie otrzymywali mailem aktywację - na co mam zwracać uwagę? Coś dodatkowego musi być udostępnione,żeby dało się maile wysyłać czy jak to wygląda?

 

Coś pominąłem, coś możecie dodać? Sorry za być może głupie pytania, ale wasze odpowiedzi pomagają mi po prostu szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ofert do 100 zł rocznie wygląda podobnie, zmieniają się parametry podstawowe (miejsce/transfer), ale reszta w zasadzie będzie bardo podobna.

Co do pozostałych pytań:

- 100 MB to mało. 500 MB (nawet w cenie do 50 zł rocznie) to minimum, uważaj na firmy, które oferują "nielimitowaną przestrzeń";

- przy takiej odwiedzalności na początek nawet 1 GB/miesiąc wystarczy, aczkolwiek zawsze lepiej mieć zapas, a akurat transfer tanieje z każdym rokiem, więc znalezienie solidnego hostingu za kilkadziesiąt złociszy rocznie z limitem transferu na poziomie kilkunastu czy kilkudziesięciu GB miesięcznie już nie stanowi problemu;

- w płatnych pakietach raczej nie skończy się na jednej bazie, nawet w najtańszych dostaniesz ich minimum 3 czy 5, a co do wielkości bazy, to najczęściej jest ona po prostu wliczana do ogólnej pojemności konta;

- poziom powyżej 99,5% dostępności rocznie jest w porządku, powyżej 99,9% jest genialny, uptime nie ma znaczenia, serwer może być resetowany co miesiąc, zachowując poziom dostępności 99,9% (mam serwer do prywatnego użytku w Stanach, który obecnie ma uptime kilkanaście dni, a w ciągu roku dostępność demona http wynosi 99,96%);

- wielkość przesyłania plików przez co? PHP? w tej kwestii są różne ograniczenia, zależne od ustawień u danego usługodawcy, przez FTP ograniczeniem jest w zasadzie tylko wielkość konta;

- bez FTP nic nie zrobisz, ale nie martw się, każdy usługodawca taki daje;

- w większości najtańszych pakietów w najtańszych firmach musisz liczyć się z tym, że nie będą Ci robić backupy, a nawet jeśli, to nie codziennie, więc lepiej zadbaj o to samodzielnie - większość paneli hostingowych na to pozwala, kilka kliknięć myszą i ściągasz na kompa backup całej swojej strony i bazy danych;

- większość hostów pozwala na wysyłkę standardowych wiadomości poprzez mail(), jeśli nie, to zawsze możesz to robić przez SMTP, to naprawdę nie jest takie trudne, jak nie zewnętrzne SMTP (np. o2) to serwer SMTP na serwerze, na którym jest strona, zazwyczaj w pakiecie masz możliwość założenia konta e-mail (lub nawet wielu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem parę hostingów i jeszcze wrócę w tej sprawie, ale chciałbym jeszcze spytać o parę rzeczy:

1. Po co jest więcej niż jedna baza mysql? na standardowe forum by przemo chyba jedna wystarczy?

2. Kopię bazy można robić z panelu admina, tak? Czy to jakaś większa filozofia?

3. Mam upatrzoną domenę (ktoś mnie uprzedził), whois pokazuje, że została utworzona 19.X i obecnie oczekuje w kolejce na rejestrację - co to oznacza? Że czeka na opłacenie i możliwe, że za tydzień będzie wolna? Czy ile to trwa?

4. Będę miał hosting, będę miał domenę. I czy będzie możliwe, żebym mógł założyć sobie maila login@mojadomena.pl? Chodzi mi konkretnie o jakieś szersze informacje jak to dokładnie wygląda, która z opcji hostingu mówi o tym? Nie wiem jak inaczej sformułować pytanie, mam nadzieję, że się domyślacie o co chodzi;) W skrócie - chcę maila w swojej domenie i co muszę zrobić?

Przepraszam za zawracanie głowy, ale stan mojej wiedzy niestety zmusza mnie do stawiania dużej ilości pytań;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Ad.1. Zawsze na jednym pakiecie możesz założyć sobie dodatkowo inne Forum, portal, blog lub cokolwiek innego co wymaga bazy danych, większość Firm udostępnia więcej niż 10 baz danych na jednym koncie.

Ad.2. Kopię bazy danych możesz zrobić za pomocą polecenia Eksportuj w phpMyAdmin lub po prostu za pomocą backupu w Panelu Hostingowym.

Ad.3. Oznacza to, że domena została zarezerwowana i oczekuje w kolejce na rejestrację. Jeśli po upływie 1-10 Dni domena nie zostanie zarejestrowana masz szansę na jej rezerwację lub rejestrację.

Ad.4. Mail w domenie założysz sobie bez problemu, do obsługi poczty będziesz mógł używać roundcube (chyba najbardziej elastyczny webmail).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po co jest więcej niż jedna baza mysql? na standardowe forum by przemo chyba jedna wystarczy?

Gdybyś miał zachciankę stawiać tam więcej niż jeden skrypt, lub chęć użycia drugiej bazy danych do czegoś innego. Głównie po to, by oddzielić jedno od drugiego, by nie było burdelu. Pod przema jedna baza wystarczy.

 

 

2. Kopię bazy można robić z panelu admina, tak? Czy to jakaś większa filozofia?

Większość paneli dysponuje taką funkcją, więc nie powinieneś mieć z tym problemu. Zostaje także phpmyadmin, w którym też możesz robić zrzut bazy danych.

3. Mam upatrzoną domenę (ktoś mnie uprzedził), whois pokazuje, że została utworzona 19.X i obecnie oczekuje w kolejce na rejestrację - co to oznacza? Że czeka na opłacenie i możliwe, że za tydzień będzie wolna? Czy ile to trwa?

 

O ile dobrze pamiętam trwa to 14 dni, jeśli nie zapłaci w tym czasie wraca do puli wolnych domen.

 

 

4. Będę miał hosting, będę miał domenę. I czy będzie możliwe, żebym mógł założyć sobie maila login@mojadomena.pl? Chodzi mi konkretnie o jakieś szersze informacje jak to dokładnie wygląda, która z opcji hostingu mówi o tym? Nie wiem jak inaczej sformułować pytanie, mam nadzieję, że się domyślacie o co chodzi;) W skrócie - chcę maila w swojej domenie i co muszę zrobić?

 

Jest to możliwe, od tego jest "Ilość kont e-mail" określana w ofercie. Po założeniu takiej skrzynki możesz używać zewnętrznych programów do obsługi jej, bądź skryptów przeglądarkowych np. RoundCube

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo, rozjaśniliście mi sytuację:) Teraz muszę niestety wrócić do hostingów. Niestety, bo w ostatnim czasie przejrzałem chyba cały internet w poszukiwaniu i powoli już nie daję rady;) Ale tak jak wypisałem w innym temacie - zrobiłem sobie listę hostingów, wydaje mi się, że nic nie przegapiłem, przynajmniej się starałem. Oczywiście w przedziale cenowym, który mnie interesuje.

Na początek może darmowe, choć coraz bardziej się do tego pomysłu zrażam. Bo jak widzę to niektórzy piszą "brak uciążliwych reklam" co wcale nie oznacza, że reklam jest brak. A poza tym niektóre są nowe z tego co widzę i mało jest o nich opinii. Ale może wy coś powiecie.

ssl2.pl

vooa.pl

hdsi.pl

uphost.pl

ct8.pl

onuse.pl

koon.pl

I bardziej mi chodzi czy od razu jakiś odrzucać (np. przez niejasne zapisy w regulaminie, reklamy czy złą opinię) albo może jakiś ewidentnie wysuwa się na prowadzenie?

 

A jeśli chodzi o płatne to wydzieliłem z listy hostingi do 20zł, myślę, że jak na moją zabawkę to jest to wystarczająco.

 

niceshoot.pl - wybiera się co się chce i podaje cenę. Choć w tym drugim temacie (http://www.webhostingtalk.pl/topic/33282-szukam-hostingu-za-20-35-zl-rocz-max/) ktoś napisał, że lubi padać.

 

livenet.pl 9,9zł/rok

nicehost.pl 10zł/rok

uphost.pl 11,07/rok

milion-za-darmo.pl 12zł/rok

exone.pl 12zl/rok

hostinghouse.pl 15zł/rok (promocja, normalnie 25zł)

e-hermer.pl 15zl/rok

netial.pl 15,99zł/rok (promo, 26,99zł)

jupe.pl 18,45zl/rok

unixstorm.org 18,45zl/rok (promo, 24,60zl)

szybki-serwer.pl 19zl/rok

hoseo.pl 19,99zl/rok (promo, 29zł)

 

I jak wyżej - coś od razu odrzucać, bo macie złe doświadczenia, bo niepewna firma, bo regulamin niespecjalny czy cokolwiek innego; albo coś jest naprawdę dobre? Tak dla przypomnienia co mnie interesuje:

- forum phpbb by przemo, raczej nieduże, bo niszowe

- żeby działało sprawnie

- max 500mb miejsca, choć może być i mniej, więc to jest płynne

- transfer trudno mi określić, podejrzewam, że i jakieś 3-5gb spokojnie wystarczy

- planuję tylko to forum na hostingu, więc jedna baza mysql chyba wystarczy?

- będę miał swoją domenę, więc chciałbym ją podpiąć

- fajnie by było, gdybym mógł mieć parę maili w swojej domenie

- przydałyby się robione kopie bezpieczeństwa (chyba że z ręczną nie ma problemu)

- żeby można było wysyłać maile przez forum (bo np. na darmowym jatsu nie działa)

 

Oczywiście, mógłbym sam coś wybrać, ale jak już wspominałem - nie znam się na tym w ogóle, a jak coś robię to staram się przykładać, więc stąd moje pytania do was, w końcu znacie się o wiele bardziej ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bezpłatnych uphost, z płatnych z tej listy co masz to mogę polecić unixstorm (stabilny, chociaż 200M moze być ciut mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz potrzebował płatnego Pakietu sprawdź ofertę Grand-Host.pl

Link http://grand-host.pl/oferta/hosting/dla-niewymagajacych/ z tego co wiem w nowej witrynie oferta pozostanie ta co jest - zresztą została już troszkę zmieniona. Za 25zł masz 128mb miejsca i 1gb transferu, jeśli to Cię nie satysfakcjonuje możesz przejrzeć pełną ofertę aby znaleźć coś dla siebie.

 

W ostateczności możesz skorzystać z innych Firm, lub po prostu darmowego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bezpłatnych Uphost

 

A co do płatnych:

unixstorm.org

vihost.pl

 

Moim zdaniem te 2 firmy są godne polecenia.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to możliwe, od tego jest "Ilość kont e-mail" określana w ofercie. Po założeniu takiej skrzynki możesz używać zewnętrznych programów do obsługi jej, bądź skryptów przeglądarkowych np. RoundCube

Wrócę do tematu, bo powoli chciałbym się za to zabrać. Mam domenę, mam wykupiony serwer w innym miejscu, mam zainstalowane już forum i teraz chciałbym mieć maila w swojej domenie. Co muszę zrobić? Z tego co mignęło mi na roundcube to muszę to zainstalować na serwerze, tak?

Nie będę korzystał z żadnego programu pocztowego, wolę sprawdzać maila przez przeglądarkę. Jeśli to nie problem to prosiłbym o napisanie krok po kroku co trzeba zrobić. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz panel w wykupionym hostingu? Cpanel/DirectAdmin, coś innego?

 

Musisz się do niego zalogować i utworzyć nową skrzynkę. Sprawdź też czy nie będziesz miał odnośnika w panelu do RoundCube/Webmail, prawdopodobnie nie będziesz musiał nic wgrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parkujesz i delegujesz domenę na swój serwer, tworzysz w panelu skrzynkę z nazwą zaparkowanej domeny i masz dostęp przez webmail.

 

Z tego co mignęło mi na roundcube to muszę to zainstalować na serwerze, tak?

 

Jaka Ty masz usługę VPS czy serwer wirtualny? Dla serwera wirtualnego nie musisz nic instalować, tylko parkujesz domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer wirtualny, panel direct admin. Myślałem, że z tym mailem to będzie bardziej skomplikowane, a tu faktycznie prosta sprawa (pytanie zadałem przed wykupieniem hostingu).

Ale teraz mam inny problem. Mam wykupioną domenę, a serwer gdzie indziej. I jak połączyć to w jedno? Oczywiście czytałem na ten temat, muszę w panelu domeny zmienić dnsy na dnsy hostingu, tak? Tylko tyle czy jeszcze w direct adminie na hostingu coś trzeba zrobić? Opcje tam mam następujące: nowa domena, konfiguracja/zmiana domeny, domeny podpiete, subdomeny, edytor stref dns, przekierowania url.

Oczywiście chodzi mi o to, żeby moje forum było pod adresem mojadomena.pl, a nie pod mojastrona.hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w DA zakładasz domenę w konfiguracja domeny.

Potem zmieniasz dnsy w panelu domeny i czekasz aż zacznie działać.

Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie zawracanie głowy, ale myślałem, że to będzie jednak mniej skomplikowane.

Zrobiłem tak:

Zainstalowałem forum w domenie hostingu. Potem w direct adminie/konfiguracja i zmiana domeny dałem 'dodaj nową domenę', wpisałem moją domenę .pl. W panelu domeny zmieniłem dnsy na dnsy mojego hostingu, dostałem komunikat, że zmienione, więc w direct adminie/konfiguracja ustawiłem moją domenę .pl jako domyślną. I efekt jest taki, że jak wchodzę na mojastrona.hosting.pl to forum działa, a jak wchodzę na mojadomena.pl to pisze o skopiowaniu plików do odpowiedniego folderu. Czyli co, muszę instalować wszystko od nowa? Na chłopski rozum wydaje mi się, że jednak coś poknociłem, bo gdyby ktoś miał jakiś ogromny serwis i zmieniał domenę to nie sądzę, by musiał instalować wszystko od nowa. Więc gdzie jest problem? Jak zrobić, żeby mojadomena.pl korzystała z plików mojastrona.hosting.pl?

Struktura folderów na moim ftp wygląda tak:

Domains:

-mojadomena.pl/public_html

-mojastrona.hosting.pl/public_html(tu mam zainstalowane forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenieś za pomocą menadżera plików w DA pliki z mojastrona.hosting.pl/public_html do mojadomena.pl/public_html, jeśli instalowałeś jakieś skrypty to możliwe, że będziesz musiał zmieniać ścieżki w plikach konfiguracyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×