Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomiz

[vps] pod forum ipb

Polecane posty

witam

szukam serwera vps pod forum na ipb 3.2. Budżet to 50 do 80zł. Lokalizacja (najlepiej atman) Warszawa lub Poznań (beyond). Najlepiej z opcją migracji na wyższe pakiety lub w przyszłości dedyk. Wątpie, żeby za te pieniądze ktoś miał vps-y w beyond (jakość = wysoka cena) dlatego prosze o propozycje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vps bez administracji, 3sf i nephax też może być, konfiguracja:

2 gb ram,

virtualizacja xen

50gb - 100gb dysk

1tb - transfer

procesor min. 2ghz (tylko nie athlon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to nie znajdziesz nic sensownego w Polsce, a już na pewno nie w 3SF, ATMAN, NEPHAX itp. Poza tym pamiętaj, że samo Data Center to nie wszystko.

Radziłbym zdecydować się na jakąś ofertę z DE albo UK, ewentualnie (o ile to możliwe) zrezygnować z XEN na rzecz OpenVZ.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żebyś znalazł taką ofertę na XEN, która będzie łączyć 50GB powierzchni dyskowej, 2GB RAM i limit transferu na poziomie 1TB na łączach w polskim DC. Rzuć sobie okiem na ofertę vipower, może coś jeszcze obetniesz ze swoich wymagań i się zdecydujesz. Jeżeli przeżyjesz bez XEN to zobacz też vihost.pl (lokalizacja DE) i ultimahost.pl (lokalizacja PL). Wydaje mi się, że to jedne z najtańszy marek na polskim rynku.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeżyjesz bez XEN to zobacz też vihost.pl (lokalizacja DE) i ultimahost.pl (lokalizacja PL). Wydaje mi się, że to jedne z najtańszy marek na polskim rynku.

 

Do tego dopiszę http://www.vmline.pl/vps_xen (plusem jest darmowa konfiguracja serwera pod twoje forum).

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie myśle nad serwerem tym vmline xserver medium, pociągnie ipb 3.2 (ok. 200osób online) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żebyś znalazł taką ofertę na XEN, która będzie łączyć 50GB powierzchni dyskowej, 2GB RAM i limit transferu na poziomie 1TB na łączach w polskim DC. Rzuć sobie okiem na ofertę vipower, może coś jeszcze obetniesz ze swoich wymagań i się zdecydujesz. Jeżeli przeżyjesz bez XEN to zobacz też vihost.pl (lokalizacja DE) i ultimahost.pl (lokalizacja PL). Wydaje mi się, że to jedne z najtańszy marek na polskim rynku.

 

W przypadku Ultimahost.pl wyższe pakiety są zakładane na dyskach SSD, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać większą wydajność dyskową niż przy serwerze dedykowanym opartym o dyski talerzowe. A to z kolei może mieć dość duże znaczenie w przypadku dużego forum.

 

UltimaHost.pl ma do końca miesiąca promocję na WHT:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/32846-oferta-jesienna-promocja-z-ultimahostpl/

Edytowano przez Sebak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie myśle nad serwerem tym vmline xserver medium, pociągnie ipb 3.2 (ok. 200osób online) ?

 

Znajomy ma ten serwer konfigurację pod swoje IPB, choć online ma ~100 online i działa bez problemu... w razie niewyrabiania, można zwiększyć zasoby, w końcu to VPS...

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybrałem UltimaHost, teraz pytanie: jaki pakiet? Windows odpada, freebsd czy openvz? napewno wezmę pakiet 2gb ram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już głównie pytanie do Ciebie, w jakim systemie lepiej się czujesz.

 

Freebsd kontra OpenVZ i dowolna dystrybucja Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w Ultimahost pakiet 2GB (na dysku SSD) na OpenVZ i szczerze moge polecić, wydajność jest rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może hosting w chmurze e24cloud.com ?

Twoja konfiguracja

Twój serwer: 1 Core

Zasoby: 2GB RAM

Podstawowe HDD: 25 GB

Dodatkowe HDD: 100 GB

Przepustowość: 100 Mb/s

System: Ubuntu

cena: 17gr/godzina

Edytowano przez Tomiz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, mam dostęp do chmury testowej :) ale chodzi mi o wydajność tej chmury w porównaniu do vps za 69zł w ultimahost, wolę zapłacić trochę więcej i nie martwić się o serwer bo zawsze go mogę dostosować, kody do betatestów są na fanpage'u e24cloud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z tej chmury testowej, ale na tą chwilę wszystkie kody są rozdane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo vps w ultimahost albo chmura beyond (to zależy od oficjalnej ceny). - do tych firm mam największe przekonanie patrząc na opinie innych userów wht.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomiz - ta chmura beyond nie jest rewelacyjna, wypychają cały ruch zagranicę. Co z tego że serwer jest fizycznie w Polsce jak i tak pakiety lecą przez Niemcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomiz - ta chmura beyond nie jest rewelacyjna, wypychają cały ruch zagranicę. Co z tego że serwer jest fizycznie w Polsce jak i tak pakiety lecą przez Niemcy :)

 

No ale przecież to jest logiczne - to są testy serwerowe i ich rozwiązań, a nie łącza... na pewno w wersji płatnej spodziewać się można routingu po polskich światłowodach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z profilu Facebooka e24clodu:

Łukasz *** Czy ruch przez level3 przez Berlin, Dusseldorf1, Frankfurt to tak docelowo?

Wczoraj o 13:22 · Lubię to!

 

e24cloud Tak Łukaszu celowo.

Wczoraj o 13:43 · Lubię to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z profilu Facebooka e24clodu:

 

 

No właśnie - CELOWO (gość źle przeczytał pytanie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualnie myślę nad ultimahost ten vps z 2gb ram i ssd lub unixstorm xen-2. Co byście wybrali na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×