Skocz do zawartości
Gość Matmaxalez

Jaki antywirus?

Polecane posty

Gość mSurf.eu

Witajcie,

 

Kupiłem komputer (z Windowsem na pokładzie) i pierwsza myśl... "Którego antywirusa wybrać?".

Czy w dobie darmowych antywirusów opłaca się kupować, czy raczej darmowe nie zawsze dorównują płatnym? I jaki Wy używacie, albo byście polecili. (Z płatnych znam dobrze tylko bitdefendera, ale myślałem nad Pandą a z darmowych o antywirusie od avasta lub microsofta).

 

Pytam, bo windowsa nie miałem już parę lat (no chyba że w szkole) i zapomniałem co to anty(wirus).

Przy okazji, czy producenci pozwalają na instalację innych systemów obok głównego? (Mam HPka)

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Nortona na PC i od wczoraj Pandy na lapku. Nortona w pełni polecam, a Pande na razie testuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Kaspersky Internet Security, na allegro można kupić roczną licencję za jakieś 30-40zł wydanie BOX.

 

Przy okazji, czy producenci pozwalają na instalację innych systemów obok głównego? (Mam HPka)
Jeśli masz licencje to czemu nie?

Ja obok dołaczonego Win 7 HP na swoim Vaio mam jeszcze Linuksa. Tylko uważaj żeby przy podziale partycji zeby nie usunąć ukrytej partycji recovery, żebyś póżniej nie miał problemów z reinstalacja Windowsa.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też używam Kaspersky IS i bardzo sobie go chwalę. Ma bardzo dobrą skuteczność. Obecne edycje nie są już tak zasobożerne jak kiedyś. Tak jak powiedział Maq można go tanio kupić. Polecam.:)

 

Jeszcze co do darmowych to nie polecam Avasta. Nie wykrywa dużej ilości wirusów, poza tym popada w drugą skrajność i często wszczyna fałszywy alarm. Znacznie lepiej z darmowych (kiedyś) sprawowała się u mnie avira.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Panda, Norton, Kaspersky... Tymi się zainteresuj. Avastem sobie głowy nie zawracaj bo to nie dość że jest darmowe to jeszcze jest totalnie beznadziejne... 8 lat siedzę na Nortonie i nie narzekam, na Pandzie jechałem rok, na Avast pół roku.

 

Płatnymi możesz się też innymi zainteresować, dobry program musi kosztować. Darmowe sobie odpuść, są do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wśród darmowych całkiem niezłe jest Comodo, choć i tak wolę Kasperskiego i Eseta, z tym że ten drugi jest dużo droższy.

Osobiście mam zrazę do Avasta, a do Nortona mam uprzedzenie, ale to od dawnych czasów kiedy był strasznym mułem, teraz to poprawili.

 

Sam dostałem Kasperskiego Internet Security z iPlusa, zapłąciłem za licencję dwuletnią całe 1.22zł, ale jeśli masz abonament telefoniczny w plusie to też go można dostać po podpisaniu/przedłużeniu umowy za jakieś 9zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o darmowe to najbardziej polecam avasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasperski jest bardzo dobry i wart polecenia, Norton bardzo dobry ale na mocniejsze maszyny, potrafi zamulić prace komutera przy skanowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Raczej o zasoby się nie boję, gdyż wybierając komputer, myślałem o przyszłości i zakupiłem lepszy od standardowych.

 

Najbardziej spodobał mi się BitDefender (używałem go gdy miałem Windowsa) o przypadł mi do gustu, ale z tego co widzę i słyszę to mało kto o nim wie w Polsce. Gdy komputer jutro dojdzie, to przetestuję kilka antywirusów, i kupię licencję na tego który mi najbardziej odpowiada. Patrzyłem na rankingi, i Panda plasowała się zawsze na szczytach (dot. ochrony w czasie rzeczywistym, jak i w skanowaniu).

Słyszałem także o Kaspersky, ale nie za bardzo do mnie przemawia, ale popatrzę i zobaczę co i jak. Z darmowych myślałem nad Microsoft Essential (czy jakoś tak) miałem z nim styczność przez pewien okres i nie zamulał na słabym kompie. Używałem także Immuniteta (lub coś w tym stylu) który pracuje w chmurze, ale nie wiem czy moje łącze to wytrzyma.

 

Jeszcze raz dzięki, i jak coś macie jeszcze do dorzucenia, to czekam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy darmowy http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Security-Essentials,Program,Windows,14628.html - po prostu działa, jest skuteczny i zero obciążenia. Już MS się postarało aby był transparentny dla systemu i najlepiej działał z konkurencji.

 

Najlepszy płatny http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Internet-Security,Program,Windows,12661.html - na Allegro roczne licencje w cenie sześciopaka z piwem, sprawdzone i wszystko ok. Jeden z najlżejszych i najbardziej inteligentnych systemów. Od czasów bodajże 2009 złamał niechlubną przeszłość gdzie uznawano Nortona za zamulacza.

 

Przetestowałem wszystkie możliwe AV/FW będące na rynku i obecnie na wszystkich komputerach stosuję wyłącznie te dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z darmowych najbardziej skuteczny jest avast. Z płatnych preferuję i użytkuję eseta. Jest lekki i niezawodny.

 

Zraziłem się jak na świeżej instalacji windows znalazł mi 1000 wirusów (100% pliki systemowe) i po restarcie więcej pulpitu nie ujrzałem... Usunął funkcję winlogon :)

 

 

Polecam COMODO http://www.comodo.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

BOSS, NIS 2008 był pierwszym który przestał zamulać. Pamiętam edycje 2004 czy 2005 na Duronie 800 MHz...Kolejne wersje działały coraz lepiej i szybciej. Jedyna rzecz która wkurza to skanowanie która potrafi ostro dać wydajności popalić. Rozważam w grudniu przejście na rok na próbę na Kasperskiego albo na Pandę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych M$ Security Essentials - sprawuje się znakomicie, jeden z nielicznych produktów Microsoftu, które z ręką na sercu mogę polecić.

Z płatnych Eset i Kaspersky - oba mają porównywalne parametry, choć odnoszę wrażenie, że zabezpieczenia poza-antywirusowe (firewall itp.) lepiej dopracowane są w pakiecie Eseta, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z darmowych Comodo. Avast zbyt dużo przepuszcza (dowiadujesz się o tym po skanowaniu innym antywirusem).

Z płatnych - Eset i McAfee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych Eset i Kaspersky - oba mają porównywalne parametry, choć odnoszę wrażenie, że zabezpieczenia poza-antywirusowe (firewall itp.) lepiej dopracowane są w pakiecie Eseta, ale to tylko moja subiektywna opinia.

 

Popieram wypowiedz forumowicza na temat Eseta, masz rację jest lepiej dopracowany. Po za tym wersja 5 na rok 2012 jest nową bardzo ciekawą i ulepszoną wersją do tego wciąż można pochwalić ten program antywirusowy za lekkość i niewidzialność w systemie co przekłada się oczywiście na niezamulanie komputera w czasie pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Eset'a - lekki i (jak do tej pory niezawodny) bez zbędnych alarmów pierdół itd.,

Kaspersky - bardzo pamięciożerny i zasobożerny (po prostu ciężki - dla mnie to jeden wielki wirus - instalujesz i komp zwalnia o 50% - bynajmniej jeszcze z 2 lata temu tak było ale zraziło mnie to nieziemsko)

Panda - jw. do tego dużo fałszywych alarmów.

Norton - nie podoba mi się UI tego - dodatkowe LiveUpdate itp. - jakby wszystkiego w jednym nie można było zamknąć.

Avast - lepszy rydz niż nic - jak ktoś chce darmowe, polskojęzyczne - to w sumie tylko to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za czasów jak jeszcze używałem windy, to miałem AVG.

 

Poza tym antywirus jest tak skuteczny jak użytkownik komputera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×