Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceManSpy

Podpięte i zaparkowane domeny

Polecane posty

Witam

 

Wykupiłem sobie hosting, który umożliwia zaparkowanie i podpięcie domeny. Na serwerze mam zaparkowana jedna domenę, która wskazuje na folder public_html. Ładnie ją google wyszukuje, ale nie w tym problem. Teraz chcę podpiąć domenę (zaparkowanie domeny zawsze wskazuje na public_html). Wpisuję sobie nazwę domeny i na jaki folder w public_html ma wskazywać np.: public_html/nowa_www . Wszystko działa, tylko jak indeksować tą podpiętą domenę, tak, aby nie indeksowało poprzez zaparkowaną?

W tym momencie dla zaparkowanej domeny mam w pliku robots.txt ustawione Disallow: /nowa_www , ale przez to nie indeksuje jej jako ta podpiętą domena, a nie chcę, aby indeksowało to wg zaparkowanej domeny.

Chyba, że ja się mylę... Rozwiejcie moje wątpliwości.

 

Moja struktura plików:

public_html

|__index.php

|__jakisplik.php

|__nowa_www

.....|__index.php

.....|__cosinnego.php

 

Na public_html wskazuje zaparkowana, a na nowa_www wskazuje podpięta.

 

Operuje za pomocą cPanel'a.

 

P.S. Mam nadzieję, że dobry dział, bo długo myślałem, gdzie to zamieścić.

Edytowano przez IceManSpy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Skoro masz cPanel, to możesz podpiąć na zupełnie inny katalog, będący poza public_html, np:

 

 

public_html

|__index.php

|__jakisplik.php

|__nowa_www

.....|__index.php

.....|__cosinnego.php

...

inne_domeny

|__domena1

.....|__index.php

|__domena2

.....|__index.php

 

 

Dzięki temu unikniesz problemów z dostępem do domen z adresu, który na należy do innej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób powinno już normalnie google wyszukiwać?

 

Faktycznie nie zauważyłem, że mogę zmienić katalog. Myślałem, że stronę WWW można wypuścić tylko poprzez public_html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też inaczej ułożyć strukturę jak np. poniżej:

 

public_html

 

|__pierwsza_strona_www

.....|__index.php

.....|__cosinnego.php

|__druga_strona_www

.....|__index.php

.....|__cosinnego.php

 

i wtedy kierujesz domeny na /public_html/pierwsza_strona_www lub /public_html/druga_strona_www itd.

 

Przypuszczam, że wcześniej miałeś bezpośrednio w /public_html plik .htacces z jakimiś regułami, które generowały problem (działały na inne strony które znajdowały się w podkatalogach /public_html).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W public_html mam plik htaccess od WordPressa i możliwe, że on coś mieszał.

Ale Twoja struktura bardziej mi się podoba. Dzięki temu można mieć porządek wśród swoich domen, tylko że zaparkowana domena zawsze wskazuje na public_html.

Więc czym się różnią zaparkowana od podpiętej?

 

I nadal jest pytanie, czy wtedy wszystko będzie się ładnie indeksowało przez google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę wyedytować. Trochę poszukałem informacji i zwyryfikujcie, czy dobrze myślę:

 

Jeśli mam wykupiony hosting i oni mi dają nazwę nazwa_usera.hosting.pl , to aby to nie było widoczne (indeksowane przez wyszukiwarki) to domenę się parkuje.

 

A jeśli chcę inną sobie podpiąć to wskazuje tylko na folder na swoim serwerze.

 

Dobrze myślę? Czy wtedy wszystko będzie się ładnie indeksowało przez google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli masz to w jakimś hostingu, to zapewne masz darmową subdomenę typu nazwakonta.nazwafirmy.pl

W efekcie jeżeli zrobisz tak jak napisał grzecho, to możliwe jest że znowu będzie indeksowało dziwne adresy, z tą różnicą, że dla wszystkich domen, np:

 

nazwakonta.nazwafirmy.pl/domena1/jakas-podstrona

nazwakonta.nazwafirmy.pl/domena2/jakas-podstrona

itd.

 

Wydaje się, że jak nie dasz nigdzie tego linka, to nie ma prawa indeksować. Miałem jednak tak w prohoscie i google zaczęło indeksować, mimo że ja nigdzie linka nie udostępniałem do głównego konta.

 

Różnica między zaparkowanymi a podpinanymi:

Parkowane są zawsze w tym głównym public_html i "nadpisują" tą darmową subdomenę. Oczywiście jeżeli htaccess czy sama strona nie sprawdza adresu, to będzie ona działała na obu (na tym od hostingu + na Twojej domenie).

Podpinanie to wszystkie inne domeny, które możesz lokować w obrębie całego konta. Mogą być być w tym samym katalogu, mogą być w innym, to już zależy od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego teraz zrobiłem tak - mam zaparkowaną główną domenę w home/public_html, a podpięte w home/inna_domena . Zobaczymy, czy będzie indeksować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×