Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matic

Wyłudzenie domeny - pomoc

Polecane posty

W listopadzie rejestrowałem domenę autotruck24.pl w serwisie rejestracjadomen.pl. Przelałem pieniądze na konto, jednak ze względu na to iż w ostatnim czasie Lukas Bank przeprowadzał zmiany aplikacji obsługi kont internetowych pieniądze nie wyszły z mojego konta.

 

Po dwóch tygodniach domena została zablokowana, często sprawdzałem jej stan aby zarejestrować ponownie jednak bez skótku.

 

Kilka dni temu ponownie chciałem zarejestrować domenę jednak whois informował o tym, iż domena oczekuje w kolejce. Dziś zadzwoniłem do RejestracjaDomen.pl co właściwie grane jest z tą domeną, a ci odpowiedzieli, że MOŻE się wkrótce zwolnić.

 

Po dwóch godzinach whois był już uzupełniony o dane z przekierowaniem na DNSy firmy posiadającej RejestracjaDomen.pl (ns1.consultingservice.pl) z dzisiejszą datą utworzenia - po moim telefonie.

 

Czy tego typu praktyki udostępniania danych rejestrowanych domen są dozwolone przez rejestratorów? Gdzie tego typu praktyki można zgłosić (NASK, czy może od razu sąd), bo nikt o zdrowych zmysłach nie rejestrowałby domeny dwuczłonowej z końcówką 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tego typu praktyki udostępniania danych rejestrowanych domen są dozwolone przez rejestratorów?

Czy możesz bardziej sprecyzować to pytania. O co konkretnie chodzi? Jakie praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba skoro nie opłacona domena, a ktoś inny zamówił po tym jak wróciła do domen wolnych, to nie możemy mówić tu o wyłudzeniu, tylko o czystym pechu - poniewaz inaczej nie mozna okreslic, skoro wlasnie wtedy bank mial jakis update, i nie doszla kasa i ktos to wykorzystal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tego typu praktyki udostępniania danych rejestrowanych domen są dozwolone przez rejestratorów? Gdzie tego typu praktyki można zgłosić (NASK, czy może od razu sąd), bo nikt o zdrowych zmysłach nie rejestrowałby domeny dwuczłonowej z końcówką 24.

Co to znaczy "udostępnianie danych rejestrowanych domen"? O jaką domenę dwuczłonową z końcówką 24 Ci chodzi? Bo autotruck24 nie jest dwuczłonowa chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wyłudzenie to co:

- domena zarejestrowana i "opłacona". Po dłuższym czasie okazuje się, że pieniądze nie doszły. Wcześniej tłumaczyłem sobie, że Lukas mógł nie przesłać pieniędzy, bo faktycznie nocami robią remont, a teraz już sam nie wiem.

- ConsultingService twierdzi, że domena została zablokowana na dłuższy czas po nieopłaceniu. W kolejnych tygodniach również nie mogłem, oczekiwała przez cały czas w kolejce - 2 miesiące. Ktoś specjalnie przetrzymywał domenę w takim stanie nie opłacając jej..

- po telefonie do ConsultinService po kilku godzinach domena została opłacona i aktywna 16-01-2005?

- człony [auto][truck][24].pl => prawdopodobieństwo takie, jakby ktoś zarejestrował domenę [centrum][aut][uzywanych].pl

 

Dlaczego mnie to spotkało?

- jako stały klient ConsultingService opłacam wszystko na czas i przedłużam każdą z domen. Nasuwa mi się wniosek, że szukają jelenia który będzie chciał wykupić domenę za większą kwotę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie wyłudzenie to co:

- domena zarejestrowana i "opłacona". Po dłuższym czasie okazuje się, że pieniądze nie doszły. Wcześniej tłumaczyłem sobie, że Lukas mógł nie przesłać pieniędzy, bo faktycznie nocami robią remont, a teraz już sam nie wiem.

A czy trudno sprawdzić w banku czy pieniądze wyszły na czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×