Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Ustawienie godziny

Polecane posty

Cześć

Na moim VPSie godzina jest źle ustawiona: zegar spieszy się o 2 godziny... W jaki sposób mogę ją zmienić? Próbowałem ntpdate, ale wyskakuje:

28 Sep 01:05:53 ntpdate[22134]: step-systime: Operation not permitted

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzselect

- najszybciej i najprościej

 

A jak ma to zrobić na OpenVZ? Doczytałeś błąd? Po co spamujesz? Pisanie żeby napisać nie zawsze się sprawdza.

 

@IceBeast - HyperVM > Set Time Zone / Ustaw strefę czasową

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ma to zrobić na OpenVZ? Doczytałeś błąd? Po co spamujesz? Pisanie żeby napisać nie zawsze się sprawdza.

 

@IceBeast - HyperVM > Set Time Zone / Ustaw strefę czasową

 

Równie dobrze coś podobnego można zarzucić Tobie.

Skąd wiesz, że działa z panelem HyperVM? : )

 

Debian:

dpkg-reconfigure tzdata

 

Uniwersalnie, np. CentOS:

rm -rf /etc/localtime

ln -s /usr/share/zoneinfo/Europe/Warsaw /etc/localtime

 

Jeżeli po tej zmianie zmianie nadal będzie kiepsko, to polecam skontaktować się z providerem usług, bo pewnie czas na serwerze matce jest nie prawidłowy i zasugerować użycie ntpd.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ma to zrobić na OpenVZ? Doczytałeś błąd? Po co spamujesz?

Konfiguracja timezone nie ma nic wspólnego z owym błędem.

Rekonfigurację pakietu tzdata da się bezproblemowo zrobić.

Z tym, że działać to będzie najprawdopodobniej do pierwszego restartu, gdyż OpenVZ czasami lubi przy starcie kontenera sobie nadpisywać parę gościowych plików konfiguracyjnych.

Żeby zadziałało po zmianie tzdata, to można by zastosować trik z nałożeniem bitu immutable dla kilku plików konfiguracyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wklep:

 

cd /etc
cp -f /usr/share/zoneinfo/CET localtime

 

:)

 

 

Symlink jest IMO lepszy -- od razu widać, jaka strefa czasowa jest ustawiona. Dystrybucje lubią kopiować plik do /etc/localtime (tak jak w Twoim przykładzie) ale nie mam pojęcia czemu.

 

Konfiguracja timezone nie ma nic wspólnego z owym błędem.

 

Ma o tyle, że eliminuje konieczność używania ntpdate (jeżeli rzeczywiście zegar na hoście jest poprawny a tylko TZ zła). Zresztą jeżeli strefa czasowa jest zła to ntpdate nic nie zmieni, po prostu czas będzie zły o bardzo_dokładnie_dwie_godziny.

 

Rekonfigurację pakietu tzdata da się bezproblemowo zrobić.

Z tym, że działać to będzie najprawdopodobniej do pierwszego restartu, gdyż OpenVZ czasami lubi przy starcie kontenera sobie nadpisywać parę gościowych plików konfiguracyjnych.

Żeby zadziałało po zmianie tzdata, to można by zastosować trik z nałożeniem bitu immutable dla kilku plików konfiguracyjnych.

 

Albo napisać skrypt startowy, który tę strefę czasową ustawi. Trochę ładniej IMHO bo skrypt widać od razu a chattr +i /etc/localtime nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma o tyle, że eliminuje konieczność używania ntpdate

Może inaczej. Błąd o którym mowa nie ma nic wspólnego z ustawianiem strefy czasowej, a raczej z tym, że ktoś hwclocka chce przestawić, a nie ma do tego uprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Symlink jest IMO lepszy -- od razu widać, jaka strefa czasowa jest ustawiona. Dystrybucje lubią kopiować plik do /etc/localtime (tak jak w Twoim przykładzie) ale nie mam pojęcia czemu.

 

Nie rozumiem po co ta krytyka?

Każdy pisze swój sposób i inni się nie czepiają.. autor wybierze najlepszy, taki który zadziała jemu i będzie okej - jak będzie chciał to podzieli się wynikami i tyle.. nie trzeba od razu pisać co lepsze co gorsze, a tym bardziej opowiadać trochę bajki.. sposób, który ja podałem działa.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Dużo tłumaczyć nie trzeba:

134928092011-a.png

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ta krytyka?

 

Rzeco? Podałeś rozwiązanie (stosowane przez dystrybucje zresztą), ja podałem inne, które uważam za lepsze (czytelniejsze), z uzasadnieniem. Póki co jeszcze Ci matki nie obrażałem.

 

Każdy pisze swój sposób i inni się nie czepiają.. autor wybierze najlepszy, taki który zadziała jemu i będzie okej - jak będzie chciał to podzieli się wynikami i tyle.. nie trzeba od razu pisać co lepsze co gorsze, a tym bardziej opowiadać trochę bajki.. sposób, który ja podałem działa.

 

Jakbym chciał się czepiać to czepiłbym się do bezsensownego cd (cp -f ... /etc/localtime wystarczy) i do użycia CET zamiast poprawnej strefy czasowej (dla Polski Europe/Warsaw).

 

Ale tak zasadniczo to wybacz łaskawie że ośmieliłem się opowiadać bajki że Twój sposób nie jest jedynym poprawnym i najwspanialszym na świecie. Hint: jak trochę poadminujesz różnymi rzeczami to dojdziesz do wniosku że "działa" to nie jedyny wyznacznik dobrego rozwiązania (warunek konieczny ale dalece niewystarczający).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×