Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz Tkacz

Cloudflare DNS

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Czy ktoś używa Cloudflare i może podzielić się wrażeniami? Sam od kilku dni testuję i nie wiem co mam myśleć. Co prawda część rzeczy nie musi pobierać dzięki proxy i expires, ale z drugiej strony samo połączenie idzie najpierw do USA i wydaje mi się, że to jednak jest odczuwalne.

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u nich podpiętych kilkanaście domen, korzystam jedynie jako zewnętrzne NSy, nie interesują mnie ich statystyki, które rzeczywiście nie są specjalnie dokładne, ani też proxy. Najzwyczajniej w świecie oszczędzam sobie konfigurowania binda na VPSach. I to zadanie cloudflare spełnia rewelacyjnie. Do tego jak chcę przenieść domenę z jednego serwera na drugi, to zmieniam u nich IP i w parę sekund mam nowy adres - odświeżanie rekordów jest natychmiastowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat ;) Ktoś dalej korzysta? O ile mniej więcej szybciej ładuje się strona? Jakieś opinie na ten temat by się przydały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tomek ostatnio testował i było kiepsko w praktyce. Może się odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja testowo sobie włączyłem na jednej stronie na parę godzin tylko i musiałem wyłączyć. Za wolne to jest niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam testowalem ok 2 miesiace temu, lepiej chyba smigala incapsula mimo ze w usa tylko serwy... ale ogolnie calkiem z tego zrezygnowalem,

Ale trzeba przyznac, ze dziala bo jak zalaczylem test z loadimpact to z serwa mojego nic prawie danych nie ciagnelo tylko z cloudflara i dawalo rade, minus to wlasnie czasem trzeba bylo dlugo czekac na pierwsze zaladowanie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalety są oczywiste ale wady:

 

1. Czasowe false positive downtime z niewiadomej przyczyny.

2. Support odpisujący po 2-3 dniach lub w ogóle.

 

Całkowicie dyskwalifikują CF pod coś produkcyjnego. Szkoda, bo idea i założenia oraz teoretyczne możliwości są spore.

 

Pozostaje czekać aż CF pozbędzie się wad wieku dziecięcego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako czyste DNSy (po wyłączeniu dodatkowych "bajerów" w ustawieniach domeny) spisuje się to jednak wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×