Skocz do zawartości
pajter

Jaki rachunek bankowy oszczędnościowy/lokaty?

Polecane posty

Witam,

 

Korzystam od lat z mbanku, nie narzekam - ale oprocentowanie emaxa (/plus) i lokat mają tragiczne.

Co chwila widze jakieś dużo lepsze oferty, ale - to promocyjne oferty. Nie chcę co miesiąc zakładać konta w nowym banku... ;)

 

Może ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie i poleciłby bank który ma przyzwoitą ofertę już od jakiegoś czasu, a nie tylko chwilową promocje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co chwila widze jakieś dużo lepsze oferty, ale - to promocyjne oferty. Nie chcę co miesiąc zakładać konta w nowym banku... ;)
Doświadczenia nie mam - nie moja broszka, ale szczerze powiedziawszy sam też mam w mbanku i jak obserwuje jak oprocentowanie spada to mnie krew bierze. Niestety wg mnie po to jest konkurencja by kusiła klientów swoimi ofertami i banki będą sie prześcigały. IMO z internetowych najbardziej opłacalne są teraz DB Bank.

http://e-lokaty.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żadne dużo lepsze oferty... siedź w mBanku, przynajmniej (na razie) nie bulisz milionów na celebrytę, masz w miarę czysty bank (chociaż BRE to nie wiem, czy takie czyste jest przeszłością, bo to Polska przecież jest) i w ogóle nie jest źle.

 

Nie oglądaj bzdurnych reklam, tam same kłamstwa... że niby nie wiadomo ile procent i w ogóle super banki.

Przyjrzyj się dokładniej gwiazdeczkom, zobaczysz, że to wszystko pic na wodę.

 

Powtarzam: mBank - najmniej dziadowski bank w Polsce.

Ja teraz z kobietą będę otwierał wspólnie nowy na budżet domowy, tylko i wyłącznie mBank wchodzi w grę (nie tylko dlatego, że ja już mam).

Po prostu reszta to już ultra totalne dziadostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mBank to niby nie ma gwiazdeczek? Poczytaj sobie warunki "gwarancji najniższej ceny na OC" co tak reklamuje mBank teraz w TV :)

I nie liczy się sposób reklamy, czy celebryta wystąpi w reklamie, tylko najważniejsza jest jej skuteczności, ponoszone koszty na pozyskaniu jednego klienta + poprawa ogólnego wizerunku. mBank też trochę wydaje na reklamy, ale to w PKO BP teraz to zdecydowanie najwięcej osób lgnie do PKO BP. Zresztą mBank dla wielu jest już spalony i zatracił się we własnej ideologiczny, miał to być z założenia zawsze bank z darmowym RORem wraz z jego podstawową funkcjonalnością. A teraz co? Wprowadzili od sierpnia opłaty za posiadanie karty płatniczej, w dobie gdy inne banki odchodzą od opłat za prowadzenie rachunków (np. PKO BP), posiadanie kart czy nawet premiują wpływy na konto dokładająć parę złotych na konto (np. BOŚ), czy płatności kartą zwracająć część wydanych pieniędzy (np. BZWBK, Millenium).

Od kiedy Lachowski przestał być prezesem BRE Banku (właściciela mBank) ten bank coraz bardziej chyli się ku upadkowi oferty.

Nowy prezes najwidoczniej nowy prezes wyszedł z założenia żę jak już ma tyle klientów to koniec z rozdawnictwem i trzeba w końcu zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze.

 

Wracając do płacenia celebrytom, ostatnio mBank zwiększył blisko dwukrotnie prowizje za pozyskanie klienta w swoim programie partnerskim (mbank.net.pl - płacą np. 120zł za założenie eKonta). Inne banki sotsują na tą chwilę dużo mniejsze stawki, to chyba o czymś świadczy?

 

Osobiście mam złe skojarzenia z mBankiem w związku z ich usługą eMakler (najpierw miałem problemy z założeniem go, odrzucili mi wniosek bo system stwierdził że nie posiadam u nich eKonta, co było nie prawdą:), na infolinii radzili się blisko godzinę co zrobićz tym fantem :P), oraz jakosć ich platformy internetowej (ciągłe problemy techniczne z emaklerem, żeby nie było w tym samym czasie inni też psioczyli na forach że im nie działa :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maq dlatego napisałem, że najmniej dziadowski...

Nie, to o niczym nie świadczy : ) tylko to, że zwiększyli gratyfikację : )

Dziwne, bo z tego, co słyszałem, to ludzie uciekają z PKO przez właśnie Majewskiego. Że generalnie co nie widzę opinii, to że "żenada".

 

No wiesz, ja działam trochę na innym poziomie - po prostu chcę jak najtańsze, jak najmniej problemowe konto, by miała gdzie pensja wpadać.

Dorzucam do tego ideologię.

 

No i mówię - mBank jako najmniej dziadowski. Bo ogólnie to wszystkie te instytucje lichwiarskie potocznie zwane bankami to jest jeden wielki totalny przekręt.

 

Nie analizuję ofert innych banków, ale strzelam, że to wszystko jest prawie identyko - koniec końców wszystko wychodzi tak samo, bo jak nie przelew droższy, to niby cośtam tańsze itd. itp. Ale i tak mBank najlepiej (albo "najmniej źle") z tego wychodzi. To tak, jak porównujesz "oferty" sieci komórkowych, że nie idzie wybrać najlepszej oferty, bo wszystko prawie to samo. Wtedy trzeba się kierować dodatkowymi aspektami. Dopóki była wielka trójca złodziejska (Plus, IDEA, Era), to już w ogóle to było chore. Teraz powolutku, powolutku się to rusza. Szkoda, że Vodafone nie wziął od SBków Plusa, no ale i tak jest nieźle, z żabojadami, szwabami i cholera-wie-czym (Play).

 

A ogólnie za sytuację bankową to trzeba "dziękować" poprzednim rządom, na czele z Buzkiem, Millerem, do tego Krzaklewski. Przecież Buzek to właśnie za rozdanie majątku narodowego dostał ciepłą posadkę... taka prawda.

 

A dogadać i tak się nie dogadamy... ja z dobrą koleżanką absolutnie się nie dogaduję (ona robi "karierę" w ING czy gdzieś). Ja widzę lichwę i przekręty, dziadowskie warunki i chamstwo (w porównaniu do "normalności", czyli do tego jak to wygląda na Zachodzie), ona widzi tylko super oferty kredytowe. No ale tak jej już główkę przetrzepali w miarę rozwoju kariery.

Porównywałem swego czasu kredyt mieszkaniowy w Polsce z kredytem mieszkaniowym w Finlandii.

Generalnie u nas jest tak, że złodzieje deweloperzy biorą 30% za dużo za chaty, potem bank bierze 30% za dużo za kredyt i koniec końców to jest taka lichwa, że szkoda gadać. No ale mówię - powszechnie i tak ludzie wolą ładne reklamy i oszukiwanie siebie, że "jest dobrze".

Jest dziadostwo, ot co.

 

PS

Maq, nie offtopujmy tak : )

co ja twierdzę, niech sobie twierdzę, co Ty twierdzisz, niech sobie twierdzisz : )

Nie psujmy wątków, kto chce, ten sam dojdzie do tego co się pod tym wszystkim kryje. A kto nie chce, tego i tak nikt i nic nie przekona.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat taniej wychodzi BZWBK od mBanku przy moim stylu użytwania rachunku, do tego mam pod ręką oddział.

Z tego co się orientuję to aktualnie PKO BP zakłada dziennie kilka razy więcej rachunków aniżeli w czasach przed Majewskim.

 

Ja nie chciałbym aby Polkomtel trafił w ręce Vodafone, uwierz lepiej by było u Skandynawów czyli pod skrzydłami Telia Soneria lub Telenoru.

Play jest niby grecko-islandzkim operatorem, jednak w rzeczywistości zbudowanym na chińskim kapitale. Pytanie jest takie kiedy w koncu chińczyki przejmą go oficjalnie, tym bardziej że oficjalni właściciele mają problemy finansowe. Play jest na tą chwilę subsydiowany przez innych operatorów (stawka MTR), ciekawe co Play zrobi jak im się to skończy :), co nie już tak odległą perspektywą.

A zasiedziali operatory też mogą czasem wyskoczyć z pewną rewolucją cenową (ale oczywiście nic nie motywuje lepiej jak dodatkowa konkurencja), przykładem było wprowadzenie marki Heyah przez PTC, dzięki której naliczanie sekundowe stało się standartem i ceny spadły w krótkim czasie blisko o połowę. Ale to jest czysta kalkulacja biznesowa, lepiej zarobić po 5zł od 30 użytkowników, aniżeli po 10zł od 10 użytkowników.Play nigdy nie będzie charytatywny, póki nie osiągną pewnej skali i nie skończy im się subsydiowanie będą walczyć o klienta, za jakiś czas jednak zaczną zachowywać się jak zasiedziała trójka.

 

Z doświadczenia wiem że czasem warto pogrozić niektórym firmom wypowiedzeniem umowy, dzięki czemu cudownym sposobem znajdują się nagle dla mnie super oferty promocyjne i rabaty, siegające czasem nawet do 50%, przykładem jest m.in. Plus czy Cyfra+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie też mogę polecić mBank głównie jako najlepsze "uniwersalne" konto bankowe z najlepszą (bo najdłużej rozwijaną częścią internetową).

Ale kolega pisze w sumie tutaj o lokatach a z tym już nie tak dobrze w mbanku.

 

Po przestudiowaniu sytuacji na stronie www.bez-podatku.pl doszedłem do wniosku, że najlepiej wyjdzie mi założyć konto w MeritumBanku (ta mają celebrytę i co z tego? odbiją sobie na kredytach a mowa tutaj o lokatach )

Mają nejlepiej oprocentowane konta antybelkowe i nie mówię tutaj o powitalnych na 2-3 miesiące (bo tak zachęcają do siebie nieświadomych niczego klientów np. FMBank albo IdeaBank)

 

Zobacz stronkę i sam porównaj. Dodam jeszcze, że Meritum ma w końcu darmowe wybieranie kasy z dowolnego bankomatu oraz oddają do 30zł za paliwo :)

Edytowano przez mastafu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Play jest na tą chwilę subsydiowany przez innych operatorów (stawka MTR), ciekawe co Play zrobi jak im się to skończy :), co nie już tak odległą perspektywą.

Nieprawda. Na asymetrycznej stawce MTR najwięcej zarabia W3. Zauważ, że stawki MTR spadają a ceny u operatorów już nie i z tego co pamiętam Play chce jak najszybszego zrównania stawek MTR do symetrycznych.

http://blogplay.pl/2010/08/do-play-drozej-czyli-jak-w3-zarabia-na-asymetrii-stawek/

http://blogplay.pl/2011/03/do-play-drozej-czyli-jak-zarabiac-na-asymetrii/

 

Z doświadczenia wiem że czasem warto pogrozić niektórym firmom wypowiedzeniem umowy, dzięki czemu cudownym sposobem znajdują się nagle dla mnie super oferty promocyjne i rabaty, siegające czasem nawet do 50%, przykładem jest m.in. Plus czy Cyfra+

 

Plus jak przechodziłem z dwoma numerami do Play zaproponował mi ekstra 10 minut miesięcznie do wszystkich, faktycznie cudowna super oferta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maq a Telia Sonera to wiadomo, heh

no ale niestety, skandynawowie nie chcą za bardzo się do nas pchać - ciężko tu jest na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos - Gruszka to lubi dziwne rzeczy wypisywać na swój temat :)

A co do ofert, w moim przypadku obniżyli mi cenę telefonu z 299zł na 1zł, do tego ekstra dołożyli darmowe minuty na całą umowę, to wszystko na dwa numery przy abo 40zł. Po pierwsze, to trzeba wiedzieć jak z nimi gadać, a po drugie też trzeba mieć szczęście i zostać przydzielonym do dobrego konsultanta z utrzymaniówki :) Miałeś kontakt z numeru 2699 czy tylko z 2601? Bo tylko Ci z tego pierwszego mogą coś więcej dać, ale numer ten staje się aktywny dopiero jak trafisz do bazy działu utrzymania klienta (najprościej trafić wysyłając wypowiedzenie).

Osobiście jednak nie tak dawno przeszedłem na PrePaid w Polkomtelu i płacę 19groszy do wszystkich włącznie z Play i Cyfrowym Polsatem, da się tanio płacić z W3 do Play? Da się.

 

@Sponsi, akurat Telia Soneria chciała przejąć Polkomtela, ale Zygmunt był zdesperowany i rzucił najwięcej na stół...

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile masz kasy

 

 

Załóż sobie np. w Ideabanku 8 % na 10 tys brutto

 

 

a reszte w aliorbanku 7.5 % brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×