Skocz do zawartości
Amberlamp

Dlaczego tak lubicie Progreso?

Polecane posty

Czy trzeba dowalić Progreso tylko dlatego, że jest popularne na tym forum

ZDECYDOWANIE NIE! Ja sympatyzuje z każdą marką, która dostarcza dobre usługi. Stąd też moja sympatia wobec Progreso, Home, 2BE, EasyISP i wielu wielu innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fujara - błąd poprawiony (tak to jest z postami o 2 w nocy). zatem moderatorzy powinni okiełznać troche tą nazbyt kłótliwą mentalność użytkowników... powiedz sam: czy nie uważasz że tworzy się śmietnik ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Powiedzcie proszę dlaczego tak na tym forum zachwalacie hosting w Progreso? Czym ich oferta jest lepsza od np. hostingu w Nazwa.pl. Parametry podstawowego konta – tego za 300 zł netto – wydają się lepsze w Nazwa.pl a mimo to wybieracie Progreso (widzę, że niektórzy wolą nawet Progreso od Home.pl). Z góry dzięki za wyjaśnienia. Pozdrawiam

Choćby dlatego, że Progreso jest jedną z niewielu firm dostarczających naprawdę oryginalne rozwiązania, nie wg. schematu P4+cpanel+strona na szablonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak - PROGRESO jest BOSKIE, NAJ...NAJ...NAJ...

tylko, dlaczego nie działa kumplowi od 2 tygodni ???

kumpel wykupił u nich serwer a teraz klnie, że się Was posłuchał

a po zmianie bazy danych to już zupełnie klapa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer nie działa czy może raczej kolega nie umie korzystać ze swojego konta? Bo raczej mało napisałeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, dlaczego nie działa kumplowi od 2 tygodni ???

Hm ;) Nie mamy zadnej awarii - o takiej, ktora trwa 2 tygodnie chyba bym wiedzial ;) Czy mysql 4.1 jest klapa? Nie sadze. Mysle, ze mozemy mowic o nowym standardzie. To jedno z najczestszych pytan na naszej infolinii: "Czy jest mysql 4.1?".

 

Jezeli kolega jest niezadowolony - niech sie odezwie, zwrocimy mu pieniadze. Chyba lepiej porozmawiac z nami, zamiast wystepowac przez kilku posrednikow (Ty i forum) w kontaktach z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Progreso po lekturze tego forum. Testuję od dwóch dni. Ale na jedną prośbę czekam już 20 h ;), to i tak wstępnie jest O.K. Jako, że tworzę bardzo dużą, zaawansowaną aplikację, testuje obecnie 3 serwerki: Progreso, Forall i Home. Dzisiaj zainteresowałem się dodatkowo NetArt, ale czekam na odpowiedz od nich odnośnie kilku zagadnień.

 

Uważam, że Progreso wypada znacznie lepiej niż ForAll czy Home. ForAll odpada już na starcie za praktycznie brak fachowej pomocy technicznej - chociaż serwer chodzi ładnie, szybko i nie zawodnie (testuje jakieś 2-3 tygodnie). Home jest zbyt "sztywny", z wielu moich rozwiązań musiałbym zrezygnować.

 

Przewagą Progreso jest to, że jest to hosting najbardziej przyjazny programistom PHP. Mają PHP 5.1.2, które używam, MySQL 4.1 (tutaj można jedna zaryzykować i postawić jednak tą piątkę mysqla ;)), mod_rewrite czy własny plik php.ini (jedna z najważniejszych rzeczy). Fajnie, że obsługują PHP 5 z rozszerzeniem .php (nie programuję od dłuższego czasu w PHP 4, bo jest mało funkcjonalna).

 

Odpowiadając dlaczego tak lubimy Progreso? Rozwijają się w tym samym tempie, co programiści PHP. Jest potrzebne mod_rewrite, to dokładają jego obsługę, ukazała się najnowsza wersja PHP 5.1.2, jest już na Progreso. Jeszcze niech wrzucą MySQL 5 (dla chętnych), bo az.pl już ma :) I będzie numerem 1.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Martio ..testować forall i home i progreso i nazwę za jednym razem? to jest wręcz bluźnierstwo ;) to tak, jakbyś chciał kupić samochód i testował malucha, merca, renówkę i hmm.. no np. peżota ;) acha.. kolejność marek dowolna, nie nawiązująca do w/w firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Home jest zbyt "sztywny", z wielu moich rozwiązań musiałbym zrezygnować.

 

Przewagą Progreso jest to, że jest to hosting najbardziej przyjazny programistom PHP. Mają PHP 5.1.2, które używam, MySQL 4.1 (tutaj można jedna zaryzykować i postawić jednak tą piątkę mysqla ;)), mod_rewrite czy własny plik php.ini (jedna z najważniejszych rzeczy). Fajnie, że obsługują PHP 5 z rozszerzeniem .php (nie programuję od dłuższego czasu w PHP 4, bo jest mało funkcjonalna).

 

Odpowiadając dlaczego tak lubimy Progreso? Rozwijają się w tym samym tempie, co programiści PHP. Jest potrzebne mod_rewrite, to dokładają jego obsługę, ukazała się najnowsza wersja PHP 5.1.2, jest już na Progreso. Jeszcze niech wrzucą MySQL 5 (dla chętnych), bo az.pl już ma ;) I będzie numerem 1.!

 

Nie wiem skad stwierdzenie ze home jest sztywne.. Wszystko co opisales (najnowsze wersje PHP 4.4.2 i PHP 5.1.2, MySQL 4.1 z MyISAM jak i InnoDB, mod_rewrite, wlasny w pelni edytowalny php.ini, mozliwosc wskazania PHP5 jako .php) sa jak najbardziej oferowane w home.pl - i to we wszystkich pakietach...

 

--

steve

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skad stwierdzenie ze home jest sztywne.. Wszystko co opisales (najnowsze wersje PHP 4.4.2 i PHP 5.1.2, MySQL 4.1 z MyISAM jak i InnoDB, mod_rewrite, wlasny w pelni edytowalny php.ini, mozliwosc wskazania PHP5 jako .php) sa jak najbardziej oferowane w home.pl - i to we wszystkich pakietach...

 

--

steve

 

Przepraszam Steve, źle się wysłowiłem. Miałem tutaj na myśli Wasz autorski serwerek. Pracuję przeważnie na localhoście na Apachu i kilka rzeczy było niekombatybilnych. Ale zawsze może przygotwać dwie wersje niektórych plików. To nie problem. Jednak o tym, że wybrałem Progreso zadecydował jeden element.

 

Otóż z powodów bezpieczeństwa mam tak zaprojektowaną architekturę aplikacji:

/public_html/www/index.php <- na ten katalogu wskazuje glowna domena

/public_html/classes/ <- tutaj klasy aplikacji

/public_html/configs/ <- tutaj pliki konfiguracyjne

 

itp., itd. - zależy mi, aby z poziomu przeglądarki dostępny był jedynie katalog: www, natomiast z poziomu skryptu również wszystkie pozostałe. Na Home.pl to nie działa... Można to obejść na wiele sposobów, ale mija się już z celem taki podział aplikacji.

 

 

Jeżeli chodzi o PHP 5.1.2 i pozostałe parametry, to nie miałem na myśli Home.pl, a inną "topową" firmę rodem z Wrocławia, gdzie mam u nich serwer od 2-3 lat. Cóź z tego, jak oferują jedynie PHP w wersji 4 (ba! na stronie WWW informują, że ich serwery obsługują PHP 3!!!), nie można umieszczać własnych plików php.ini oraz chyba też nie działa u nich mod_rewrite. W ostatnim czasie przeniosłem większość stron WWW moich klientów właśnie do Home.pl, bo oferują wszystko to, co moim klientom jest potrzebne. Pozostały mi jeszcze 2 firmy, które również przeniosę. Jednak dla swojej aplikacji, z powodu, który wymieniłem wyżej, wybrałem Progreso.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam Steve, źle się wysłowiłem. Miałem tutaj na myśli Wasz autorski serwerek. Pracuję przeważnie na localhoście na Apachu i kilka rzeczy było niekombatybilnych. Ale zawsze może przygotwać dwie wersje niektórych plików. To nie problem. Jednak o tym, że wybrałem Progreso zadecydował jeden element.

 

Otóż z powodów bezpieczeństwa mam tak zaprojektowaną architekturę aplikacji:

/public_html/www/index.php <- na ten katalogu wskazuje glowna domena

/public_html/classes/ <- tutaj klasy aplikacji

/public_html/configs/ <- tutaj pliki konfiguracyjne

 

itp., itd. - zależy mi, aby z poziomu przeglądarki dostępny był jedynie katalog: www, natomiast z poziomu skryptu również wszystkie pozostałe. Na Home.pl to nie działa... Można to obejść na wiele sposobów, ale mija się już z celem taki podział aplikacji.

 

 

Dowolny katalog mozna zrobic niedostepnym przez WWW, wrzucajac .htaccess z jedna linijka: Access deny all. Pomijam juz to ze na home.pl globalnie dla plikow *.inc tez jest deny all - pamietamy o tym ze wszelkie hasla do baz danych i tym podobnych, zazwyczaj leza wlasnie w plikach o takich rozszerzeniach.

 

Co do bezpieczenstwa - polecam zastanowienie sie czy bezpieczniejsza jest Idea, ktora jail'uje wszystkie procesy PHP/Perl/CGI (osobny chroot, osobny uid/gid, osobne IP wychodzace, limit wykorzystania serwera) i przez to nie pozwala aby skrypty jednego Klienta w jakikolwiek sposob wplynely na inne konto (dostaly sie do jego plikow, zobaczyly zawartosc jego katalogu, ba chociaz nazwy innych kont, nie spowolnil serwera, nie mowiac juz o wplywie atakow etc)? Czy Apache, ktory nie zapewnia prawie zadnej separacji pomiedzy uzytkownikami i pracuje na wszystkich kontach z tymi samymi uprawnieniami/limitami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bezpieczenstwa - polecam zastanowienie sie czy bezpieczniejsza jest Idea, ktora jail'uje wszystkie procesy PHP/Perl/CGI (osobny chroot, osobny uid/gid, osobne IP wychodzace, limit wykorzystania serwera) i przez to nie pozwala aby skrypty jednego Klienta w jakikolwiek sposob wplynely na inne konto (dostaly sie do jego plikow, zobaczyly zawartosc jego katalogu, ba chociaz nazwy innych kont, nie spowolnil serwera, nie mowiac juz o wplywie atakow etc)? Czy Apache, ktory nie zapewnia prawie zadnej separacji pomiedzy uzytkownikami i pracuje na wszystkich kontach z tymi samymi uprawnieniami/limitami?

Chyba z tym porownaniem Idea vs Apache troche przesadzasz :)

Nie wiem jak z limitami i wychodzacym IP (bo mi nigdy do szczescia ta wiedza nie byla potrzebna) ale cala reszte - chroot, wykonywanie skryptow z uid/gid usera, dostep tylko do jego plikow, itp - da sie zrobic w Apache via suexec/SELinuxa(?). Nie powiem teraz dokladnie przez ktore z tych dwoch czy przez kombinacje, bo sie tym nie zajmuje, ale wiem, ze mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba z tym porownaniem Idea vs Apache troche przesadzasz
A co, chciałeś, żeby sam o sobie źle pisał? W apachu bez problemu zrobisz to samo... kiedyś jeszcze nie na każdym hostingu adminowi chciało się to ustawiać, ale widziałem już wiele takich rozwiązań śmigających na apache.

 

Więc

 

Czy Apache, ktory nie zapewnia prawie zadnej separacji pomiedzy uzytkownikami i pracuje na wszystkich kontach z tymi samymi uprawnieniami/limitami?

 

= bezedura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest oczywiście problemem zrobienie tego w Apache'u, ale nie znam jeszcze _idealnego_ rozwiązania - tzn. takiego które działało by stosunkowo wydajnie (bo wprowadzanie cięcia zasobów z wykorzystaniem suexecka przy dodatkowej degradacji wydajności całego środowiska o 20-25% jest problematyczne) i rzeczywiście cieło te zasoby sensownie.

 

Ustawienie RLimitCPU i NProc na stałe to żadna zabawa na serwerze produkcyjnym na dłuższą metę - co komu przeszkadza user, który na pustej maszynie w nocy chce sobie uruchomić na 5 minut jakiś zasobożerny skrypt. Takie "limitery" powinny się odzywać tylko wtedy kiedy naprawdę są potrzebne. Być może właśnie to zrobiły chłopaki z Home.pl ze swoją "Ideą", co wnioskując po tym jak działa Home.pl jest całkiem możliwe, bo rzadko można znaleźć narzekania typu "moja strona drugi tydzien generuje się 20 sekund, a co piąte odswieżenie daje error 500" spotykane przy innym dużym providerze, który korzysta z powszechnie stosowanego oprgoramowania open source ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Progreso ma takie limity?

 

PS. Mi sie wydaje, ze home uzywa wlasnie Apache, tylko przerobionego przez siebie i z dodatkowymi modami - mod_load, mod_thorrtle etc. W sumie, jakie sa dobre dodatki do apache, aby zwiekszyc wydajnosc i zabezpieczyc go przed nadmiernym wykorzystywaniem zasobow przez usera? Znam tylko te 2, moze sa jakies inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale zrobiłem krótką rundkę po nazwie, home i progreso z pytaniem czy mają zamiar w najbliżeszej przyszłości wprowadzić mysql 5? W home odpowiedź od razu na czacie (że nie), w nazwie po ok. 3 minutach mail z informacją że nie. Minęły 2 godziny Progreso milczy jak zaklęte. Trochę dziwi mnie to lukrowanie. Jako potencjalny klient przychodzący "z ulicy" i nie świadom opinii o progreso na tym forum już bym tą firmę skreślił. Cenowo także wypada najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam się nie znam ale zrobiłem krótką rundkę po nazwie, home i progreso z pytaniem czy mają zamiar w najbliżeszej przyszłości wprowadzić mysql 5? W home odpowiedź od razu na czacie (że nie), w nazwie po ok. 3 minutach mail z informacją że nie. Minęły 2 godziny Progreso milczy jak zaklęte. Trochę dziwi mnie to lukrowanie. Jako potencjalny klient przychodzący "z ulicy" i nie świadom opinii o progreso na tym forum już bym tą firmę skreślił. Cenowo także wypada najgorzej.

To nie takie proste - zeby precyzyjnie odpowiedziec na pytanie (tj. nie np. "bedzie wkrotce") musi sie szeryf adminow wypowiedziec. Ja Ci moge w 10 sek odpisac - bedzie wkrotce. Zeby napisac dokladnie - musze miec opinie np. Adama :) Spokojnie - dzis mysql 5.0 bedzie na tapecie, pomyslimy jak go bezinwazyjnie dodac, jak przerobic extranet, zeby lykal i 4.1 i 5.x i dostaniesz odpowiedz.

 

Jezeli satysfakcjonuje Cie odpowiedz "bedzie wkrotce" to daj znac ;) -> dostaniesz takie info. A to, ze bedzie to nie ulega watpliwosci. Teraz trzeba ustalic tylko kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby napisac dokladnie - musze miec opinie np. Adama smile.gif Spokojnie - dzis mysql 5.0 bedzie na tapecie, pomyslimy jak go bezinwazyjnie dodac, jak przerobic extranet, zeby lykal i 4.1 i 5.x i dostaniesz odpowiedz.

 

Można było właśnie tak odpowiedzieć ;) Coś w stylu: "Dzisiaj wieczorem zbierze się zespół administracyjny aby omówić tą kwestię. Najszybciej jak to będzie możliwe poinformujemy Pana o podjętej decyzji. Prosimy o wyrouzmiałość..." Nie odpowiadanie wcale w moim przekonaniu jest dużo gorsze. A swoją drogą 4.1 daliście niedawno. Dlaczego nie od razu 5? Administracyjnie podobnie a możliwości i wydajność to inna klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szybkich odpowiedzi...

Na pytanie kiedy będzie Mode rewrite w home, usłyszałem kolejno w pazdzierniku -> do końca miesiąca, w grudniu->do końca roku, w styczniu-> do końca lutego, w lutym-> wkrótce..., Wykupiony serwer ( na szczęscie na pół roku) poszedł sie zajączkować, prawie 500 poszło w piiiiii. Każda odpowiedz uzyskiwałem w 10 sekund. ;)

 

Pozdr.

D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie od razu 5?

Bo szanujemy dotychczasowych klientow.

 

Na chwile obecna bedzie cos na modle:

- php4 + my4.1

- php5 + my4.1

- php5 + my5

 

...wybierane ze switchera php - najwygodniejsze rozwiazanie i do wykonania w akceptowalnym terminie. Zobaczymy - nic nerwowo :]

 

Kiedy - nie wiem, bede wiedzial to odpisze na Twojego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie szybkich odpowiedzi...

Ano właśnie. Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł, niekoniecznie przy udzielaniu odpowiedzi o technikalia. Zamiast odpowiedzi w stylu Home o mod_rewrite, wolę odpowiedź po kilku godzinach, ale za to konkretną i bez opowiadania głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×