Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wampir

[dedykowane/VPS] Serwer pod sklep internetowy.

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Mam za zadanie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie pod sklep internetowy

z ilością produktów ponad 1000 sztuk. Sklep planuje ruszyć z kampanią reklamową

i liczymy na spory ruch. Zależy nam na tym aby sklep przy sporym obciążeniu

chodził szybko i bezawaryjnie.

 

Na początek wybrałem shoper.pl i zastanawiam się czy to jest dobry wybór ?

Może macie jakąś lepszą propozycję od shopera ?

 

Jeśli shoper.pl będzie ok to czy będzie dobrym rozwiązaniem skorzystanie u nich

z abonamentu ? Mamy obawy, że może to wolno chodzić lub mieć przerwy w działaniu

jak ruszymy z promocją przez co możemy stracić trochę klientów lub na opinii.

 

Natomiast jeśli sklep na abonament odpada to co polecacie pod shopera lub inne rozwiązanie ?

Jaki VPS lub serwer dedykowany i gdzie ? Jak z zabezpieczeniem tego i administracją ?

 

Zależy nam aby początkowo było najtaniej jak się da ale oczywiście z tych rozwiązań

które gwarantują szybkie działanie, bezawaryjność i bezpieczeństwo danych.

 

Liczę na Waszą pomoc i z góry bardzo dziękuję za każdą przydatną informację.

Edytowano przez Wampir (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów VPS zarządzanych, dostępną pod następującym adresem: http://castpol.pl/oferta/zarzadzaneserweryvps

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo danych oraz administrację. W przypadku chęci indywidualnej oferty lub pytań zapraszamy do kontaktu na adres bok@castpol.pl

 

Pozdrawiamy,

Ekipa CastPol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo danych .....

 

Czy mogłbyś podać w jakim zakresie gwaranujecie "pełne bezpieczeństwo danych" i w jaki sposób ją zapewniacie ? Najchętniej zapoznałbym się z dokumentem gwarancji :-)

 

g.

 

 

http://beta.rootbox.pl - kod promocyjny: smerfetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty serwerów zarządzanych: http://mzone-net.eu/...hp?d=vpsmanaged

Proponuję VPS20M (serwer zarządzany) z panelem Directadmin.

W pakiecie masz 4h administracji miesięcznie, co zapewni Ci przygotowanie serwera przez naszych administratorów wg, poniższej specyfikacji:

Instalacja Serwera - Zainstalujemy oraz skonfigurujemy Twój VPS tak, aby był gotowy do pracy. Na serwerze zostanie zainstalowany serwer Apache, serwer DNS, serwer FTP, Serwer Poczty (POP,SMTP, IMAP), Spamassassin, CLAIM antywirus, PHP z ZEND, eAccelerator, serwer SSL, Directadmin ze skryptami oraz wykonamy optymalizację wszystkich usług.

 

Zabezpieczenie Serwera - Zainstalujemy dla Ciebie pakiety zabezpieczające, aby uchronić Twój VPS przed niepowołanym dostępem. W pakietach zabezpieczających znajdzie się APF (Firewall), BFD, mod_security, chkrootkit oraz rkhunter. Wyłączymy nieużywane usługi/pakiety tak aby zapewnić optymalne działanie pozostałych usług. Skonfigurujemy dla Ciebie Spamassassin z OCR, EXIM, RBL, a także zabezpieczymy PHP, DNS oraz wiele innych opcji.

 

Aktualizacja - Upewnimy się, że na serwerze są zainstalowane najnowsze pakiety bezpieczeństwa dla wszystkich zainstalowanych usług. W taką aktualizację wliczona jest instalacji najnowszej stabilnej wersji OS. Jeśli potrzebujesz wyższej wersji np. PHP, również to zainstalujemy na Twoją prośbę.

 

Monitoring - Nasi technicy będą przez 24 godziny na dobę monitorować Twój serwer, w przypadku gdyby zaistniała potrzeba restartu jakieś usługi lub konieczność naprawy zajmiemy się tym natychmiast.

 

**Nie wykorzystany czas administracji w danym miesiącu nie przechodzi na kolejny .

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z konsultantem/ką na chat.

 

Odnośnie Twojego pytania:

Na początek wybrałem shoper.pl i zastanawiam się czy to jest dobry wybór ?

Może macie jakąś lepszą propozycję od shopera ?

Nie wiem jak tam wygląda u nich z dostępem do bazy i plików itd, ale po rozwinięciu Twojego sklepu możesz mieć kłopoty z przejściem na niezależną platformę. Raczej proponowałbym skrypt sklepu np. PrestaShop, dobrego grafika i kodera. Wtedy wszystko trzymasz u siebie na serwerze i masz pełną kontrolę nad sklepem.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś podać w jakim zakresie gwaranujecie "pełne bezpieczeństwo danych" i w jaki sposób ją zapewniacie ?

Serwery posiadają macierze RAID 1, aby zminimalizować problemy wynikające z ewentualnych uszkodzeń dysków. Dodatkowo w opcji zarządzanej kopie danych z serwera VPS przechowywane są na zewnętrznej maszynie (w innym DC). Za dodatkową opłatą możemy przechowywać kopię z X dni wstecz.

 

Pozdrawiamy,

Ekipa CastPol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Ci CastPol, mam u nich VPSa i nie mogę narzekać na nic, mimo, że mam niezarządzany to można liczyć na pomoc supportu :) No i w zamian za bycie stałym klientem, można dostać ciekawe zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się również z naszą ofertą serwerów dedykowanych:

http://hostit.pl/dedykowane/

 

oraz zarządzanych VPS:

http://hostit.pl/vps/

 

W przypadku serwerów dedykowanych możesz również zamówić dodatkową usługę administracji (więcej na ten temat w naszym BOK):

info@hostit.pl

801 000 437

 

Miałem do czynienia z kilkoma systemami ecommerce, niestety nie z Shoperem. Zaproponowana przez Ireneusza Presta pewnie spełni swoje zadanie, ale ja wybrałbym Magento. Za Magneto przemawia wg mnie obszerna dokumentacja i spora liczba tutoriali na temat różnych jego funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty i rady.

 

Skorzystamy z shopera na abonamet a w razie jakiś problemów to przeniesiemy się na dedyka lub VPS-a i skorzystamy być może z którejś z Waszych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×