Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Dziwne zachowanie pamięci, ale pamięci dobre

Polecane posty

pietrovek "oczywiście" niestety nie mam... też mnie korci tak potestować.

 

Idź co carrefour-a lub kauflandu - po 15 zł są, więc gówno nie pieniądz a sie czesto przydaje (u mnie prawie stale w maszynach go używam - wiadomo kurz i brud to i a to masy nie ma, a to prąd nie dochodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jednak nie myszka... wyBSODziło na innej też.

Ciekawe, że myszka podłączona do lapa wybsodziła lapa... także ja już nie wiem..heh

 

Mam jeszcze drugi dysk z Win7 i właśnie go przepiąłem i myszka na tamtej instalacji Win7 nie BSODzi po wypięciu z portu : ) jaja heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dwa komplety RAMu mam... na obu to samo, heh

po to kupiłem RAM, "bo wszystko wska...." - masakra...

 

Teraz lecę na drugim dysku na Windows XP, na razie spokój.

 

Dodam jeszcze, że mam dość tego gówna... nie wiem, czy to sprzedać wszystko na części i kto zwróci, to ten komponent będzie felerny, czy co zrobić... heh

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kafi no ja patrzyłem na minidumpy przez windbg i IMO to wszystko to o kant d... rozbić, nic to nie mówi praktycznie.

Co mi po tych procesach, który wywołał niby problem, skoro ja BSODa dostaję 10 minut po instalacji windozy, gdy jeszcze nic nie mam...

także te procesy, podpowiedzi itd. nic mi nie przynoszą...

poza tym tyle mam tych BSODów i różnorodnych, że to wiesz "wszystko" jest nie tak, heh.

 

Wśród podpowiedzi bzdety typu "aktualizuj sterowniki" itd. bla bla pierdu pierdu...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z backtrace powinieneś móc wywnioskować, na poziomie którego sterownika może pojawiać się BSOD.

Spróbuj wyłączyć na tej płycie głównej zintegrowane dźwiękówkę, sieciówkę i kontroler USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprawdzenie RAM'u zapuścić memtesta. Przywróć defaultowe ustawienia w BIOS'ie, nie zaszkodzi go zaktualizować. Zapuść Prime95 i może też wysypie go przy pełnym obciążeniu.

 

Dysk warto sprawdzić programem HDTune.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem z myszką rozwiązałem odinstalowując sterowniki i tool Razera w trybie awaryjnym... pytanie tylko, czy to sam Razer, czy może te stery jakoś coś w kompie robiły z płytą, że w danych warunkach z powodu faultu na owej płycie wykrzaczało...

 

kafi robiłem to już... wyłączałem, co było do wyłączenia - to samo.

Teraz jadę na 1 rdzeniu i jednej kości 2GB RAM.

 

Zastanawiam się nad dłuższymi testami przy pamięciach na 1066 lub nawet 800MHz, bo pamiętam, że najlepiej to działało właśnie na tych ustawieniach... w sensie stabilnie, bo wiadomo, takie dziwne przeskoki bywały i zwolnienia. Działało to jednak nieźle przy pełnych 4 bankach (2x2GB + 2x2GB).

 

stream memtest był... 3-4 passy bez problemu. Co więcej, nawet mimo dobrego memtesta kupiłem 2 inne kości RAMu - na nich to samo... także RAM sam w sobie to raczej nie jest, może sloty, czyli mobo...

 

Błagam o w miarę śledzenie wątku, jeśli ktoś chce pisać : )))

wszystko było - RAMy, dyski, bla bla itd. na 3 różnych dyskach próbowano (2 różne SATA, 1 IDE przy instalacji przez pendrajw) - ten sam efekt. Wymieniałem też tasiemki SATA, podpinałem do różnych portów - to samo.

 

Także naprawdę, błagam - zostaje raczej zasilacz, mobo, procek, grafika... heh

 

Próbowałem OCCT, Orthosa, Prime95 też mam, chyba też puszczałem.

Powoli zapominam co robiłem, bo robiłem miliard możliwości...

 

Ze 2 razy mi komp się wieszał nawet przy instalacji Win 7... ze 2-3 razy po pierwszym uruchomieniu.

Czasem przy instalacji SP 1 do Win 7... różnie, bardzo różnie.

 

O dziwo, na XP jest całkiem stabilnie (tzn. dużo nie działałem, ale spoko zainstalowałem system, itd.) niestety mam tylko XP 32bit, heh.

 

Załączam szota z bsodviewera : ) fajnie, co? hehe

post-1011-0-65321400-1316972191.jpg

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to będzie banalne, ale w takich przypadkach zawsze zaczyna się od zasilacza ;)

 

dziwne, że jeszcze nie sprawdziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to mi w gralu w serwisie podpowiedzieli i to jest dość wysoko na mojej liście możliwych przyczyn.

Niestety, nie mam możliwości podmiany sprzętu... będe kombinował jednakże : )

heh

 

Ale zasilacz? Czyli np. "jest na lekko system to nie wywala, jak na maksa - wywala"? Na takiej zasadzie?

Że napcham RAMu, wszystko na ON - wywali raczej?

 

Czy to płyta źle podaje napięcia na podzespoły?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tadaaaam - problem z myszką zażegnany, wczoraj i dzisiaj na noc puszczałem Memtesty i o ile jedną parę kości puściło bez problemów, to w tych starszych 2 błędy.... (załącznik).

Jaja.

post-1011-0-68992200-1317103637.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×