Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mateq

[wirtualny] Porównanie dwóch opcji

Polecane posty

Potrzebuje kogoś, kto by mi powiedział który pakiet jest lepszy

 

Zastanawiam się nad ofertą G*owaNet

 

Pakiet Starter

Który stoi na

Hewlett Packard ProLiant DL180 G6

2x Intel Quad Core Xeon E5620

24 GB DDR3 ECC RAM

12x 300GB SAS 15k Hitachi

Hewlett Packard SmartArray p410

RAID 10

 

 

Do wykorzystania mam 6% procesora

 

A firmą ViHost

Pakiet Lite 2

Który stoi na Intel iCore 7, tylko tyle się dowiedziałem od nich

 

Do wykorzystania mam 4% procesora

 

 

Zależy mi na większym obciążeniu procesora, ponieważ skrypt na którym mam forum, trochę go obciąża :/

Więc co polecacie wybrać? z tych 2 firm?

 

 

 

 

 

Edytowano przez mateq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ViHost to serwery w Niemczech (chyba Hetzner), Głowa z tym pakietem to Holandia. Mocniejszy chyba będzie pakiet od Adama, 6% z Xeona na pewno da więcej mocy niż 4% z i7 (niby procki podobne, ale różnica jednak jest).

Na twoim miejscu i tak zainteresowałbym się jakimś VPSem, skoro skrypt mocno obciąża procka. Zawsze to wygoda, nie musisz martwić się tym, że usługodawca zablokuje Ci konto, bo wygenerujesz za duże obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej danych na temat Twojego forum, wielkość bazy, ilość zarejestrowanych userów, maksymalna ilość osób online, jaki skrypt forum oraz na jakim pakiecie w tej chwili działa i gdzie.

 

Dopiero wtedy będzie można Ci coś sensownego podpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad ofertą G*owaNet [...] A firmą ViHost

Bez wahania wybrałbym Vihost pomimo tego iż jestem klientem pierwszej z wymienionych firm. Wkrótce się przenoszę. Chodzi o wzgląd na niepokojące rzeczy dziejące się w G*owaNet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma sensu brać Vihost jak będzie za mało wystarczalny i wyrzucą mnie za zbyt duże obciążenia, forum ma 1900 użytkowników, stoi na mybb, ok 20-25 online w ciągu ostatnich 15 min, gdzie zarejestrowanych jest ok 10 osób, może troche mniej, róznie to bywa

 

Obecnie mam niższy pakiet w glowa i wszystko jak na razie chodzi bez zarzutu od ponad poł roku

Edytowano przez mateq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz vihost, chłopaki są w porządku, nawet niedawno był podobny temat i pisali że jeszcze nikogo nie wyrzucili za obciążenie. Sądze że się z nimi dogadasz wrazie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyrzucą, ale potem się okaże, że za hosting muszę zapłacić 100zł więcej aby nie było obciążeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyrzucą, ale potem się okaże, że za hosting muszę zapłacić 100zł więcej aby nie było obciążeń

 

No wybacz, nie ma nic za darmo na tym świecie. Dziwne, że takie sprawy jeszcze podlegają dyskusji i rozczarowania ze strony klientów. Jak będziesz jechał pociągiem i konduktor zobaczy, że masz za duży bagaż też musisz dopłacić, i wtedy też wysiadasz i szukasz tańszego transportu?.

 

Utrzymanie dużych serwisów w porządnych firmach kosztuje, nic tego nie zmieni. Nie umieścisz dużego forum na pakiecie za 30-50 złotych rocznie bo to się nie będzie firmie opłacało.

Możesz poszukać jedynie małej jednoosobowej firmy, która nie przywiązuje wagi do obciążeń generowanych na serwer z Twojego konta. W przeciwnym wypadku żadna firma nie będzie utrzymywała Twojego konta, jeśli nie będzie miała z tego zysku.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma sensu brać Vihost jak będzie za mało wystarczalny i wyrzucą mnie za zbyt duże obciążenia, forum ma 1900 użytkowników, stoi na mybb, ok 20-25 online w ciągu ostatnich 15 min, gdzie zarejestrowanych jest ok 10 osób, może troche mniej, róznie to bywa

 

Obecnie mam niższy pakiet w glowa i wszystko jak na razie chodzi bez zarzutu od ponad poł roku

 

Sam na początku podałeś dylemat i rozważanie między jedną a drugą firmą. Wyraziłem co o tym myślę, że z tych dwóch wybrałbym ViHost. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×