Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamil_h

Sprawdzenie dysku VPS

Polecane posty

Witam,

mam wykupiony serwer dedykowany a na nim mam kilka wirtualek. Mam natomiast pytanie, w jaki sposób moge po ssh sprawdzić pojemność oraz zajętość poszczególnych wirtualek. Komenda df -h pokazuje mi informacje na temat całego dysku, a dla mnie istotna jest każda z nich.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Wymagasz zdolności paranormalnych.

Szklana kula nie chce odpowiedzieć. Wsadowe dane niewystarczające.

Jaka wirtualizacja?

Powinieneś mieć podane w konfiguracji virtualizacji, gdzie przechowywane są katalogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozumiem, ale nie mam pojęcia jak wskazać katalog gdzie znajdują się virtualki?

 

Nie żartuj sobie, wykupiłeś serwer dedykowany i nie wiesz gdzie są na nim pliki przechowywane ? I pewnie tym serwerem jeszcze administrujesz ?

 

Poza tym mylisz wszystkie możliwe pojęcia, w temacie masz VPS a potem piszesz, że

mam wykupiony serwer dedykowany a na nim mam kilka wirtualek

To co Ty w końcu masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

w katalogu z wirtualkami: du -h, pokaże Ci rozmiar wirtualek. Miejsce zajęte, to już musisz sprawdzać osobno. Na czym te wirtualki stoją? VMWare?

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz vmware to w panelu via www pokaże ci ile co ma.

jeżeli masz proxmoxa (kvm) to /var/cache/lib/vz

Jeżeli masz xen to w /etc/

Jeżeli masz samo VZ to /var/cache/lib/vz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostre podsumowanie mojego pytania, otóż regdos, nie administruje tym serwerem - robi to inna osoba - administrator, tylko mam wrażenie że coś tutaj nie gra dlatego chcę sam sprawdzić pojemności tych wirtualek. Rozumiem, że czujesz się szpecem w temacie - ale zrozum też innych - nie każdy posiada wrodzone umiejętności oraz wiedzę tak jak Ty - czasami ludzie po prostu potrzebują prostej pomocy, po co ten ironiczno-krytykujący ton Twojej wypowiedzi?

 

Mam dedyka i na nim wirtualki, chcę po prostu sprawdzić ich przydziały dyskowe oraz zajętość.

 

Dzięki furek, sprawdzę to co mi podesłałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz żeby ktoś Ci pomógł to Ty też musisz pomóc temu komuś i podaj jak najbardziej precyzyjne i istotne informacje.

 

Z twojego pierwszego postu niewiele wynikało a głównie to, że nie znasz składni polecenia df. Napisałeś również, że masz serwer dedykowany i wirtualki (dla mnie tym potocznym określeniem są serwery wirtualne czyli jakieś konta w panelu np. DA czy cPanel i tak to zrozumiałem). Okazuje się, że jest to VPS ale nie napisałeś nic na temat metody wirtualizacji.

Gdybyś zadał proste pytanie np. jak sprawdzić zajętość dyskową określonego VPS z maszyny matki z poziomu shella dla wirtualizacji np. proxmox, chciałbym użyć polecanie df ale nie wiem gdzie są odpowiednie pliki, otrzymałbyś odpowiedź na pewno szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×