Skocz do zawartości
Dexieco

Pomoc prawna w sprawie Hostingu

Polecane posty

Witam, czy orientujecie się gdzie mogę dostać wmiarę ogólną ciekawostkę prawną? Na jakim forum/portalu ?

Miałem / Mam VPS w firmie XYZ, co msc WHMCS generował faktury aż przestał, i nie wpłaciłem kasy bo i tak miałem już dedyka w firmie innej. (Na chłopski rozum usługa powinna zostać usunięta, ponieważ nie podpisywałem żadnej umowy ani w regulaminie nie było żadnego pkt. ) Dziś od godz. ~15 dostałem już spam 2 x rachunki płatności za serwer który do dziś dzień działa. Stwierdziłem że nie będę płacił za coś co nie używałem a nota bene powinno być już kilka msc temu wyłączone. Do BOK firmy YXZ napisałem i czekam od nich na wyjaśnienia. A więc jakie forum prawne mogło by mi tu udzielić wskazówki nawet za drobną opłatą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chłopski rozum usługa powinna zostać usunięta, ponieważ nie podpisywałem żadnej umowy ani w regulaminie nie było żadnego pkt.

Na chłopski rozum, to pacnięcie przycisku w rodzaju REJESTRUJ powoduje zawarcie umowy.

Natomiast jeśli w regulaminie nie było nic o rozwiązaniu umowy przez brak płatności, to raczej ty jesteś na straconej pozycji, bo umowy na czas nieokreślony bez jakichś szczególnych dopowiedzeń mają to do siebie, że same z siebie nie wygasają, tylko trzeba je wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A teraz możesz jedynie liczyć na dobrą wolę usługodawcy, że odstąpi od naliczenia należności. Chciaż nie musi. Serwer działał i używał zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Serwer działał i używał zasoby.

 

No tak, ale skoro nie był używany i nie był na Nim generowany żaden ruch co można sprawdzić to nie widzę problemu do zaprzestania świadczenia usługi na wyraźną prośbę Klienta. No chyba, że Firma XYZ skutecznie to uniemożliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO ok. Tylko w styczniu miałem tam usługę, i po nie zapłaceniu zostałą automatycznie usunięta za brak płatności, a regulamin się nie zmienił. Więc firma leci ostro.. Najwyżej pójdę do sądu. Płacić jak narazie nie zamierzam za czyjeś błędy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO ok. Tylko w styczniu miałem tam usługę, i po nie zapłaceniu zostałą automatycznie usunięta za brak płatności, a regulamin się nie zmienił. Więc firma leci ostro.. Najwyżej pójdę do sądu. Płacić jak narazie nie zamierzam za czyjeś błędy..

 

Może po prostu wkradł im się jakichś błąd w systemie, najlepiej po prostu się skontaktować i spróbować załatwić sprawę polubownie. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro nie był używany i nie był na Nim generowany żaden ruch co można sprawdzić to nie widzę problemu do zaprzestania świadczenia usługi na wyraźną prośbę Klienta.

Brak opłacenia faktury to nie jest wyraźna prośba klienta o rozwiązanie umowy.

Jak weźmiesz sobie komórkę, która przejdzie ci na abonament nieokreślony, to operatora nie będzie obchodziło, że nie wydzwoniłeś nawet minuty. Póki pisemnie nie rozwiążesz umowy, to trwa sobie dalej i tyle.

 

Płacić jak narazie nie zamierzam za czyjeś błędy..

Jak narazie, to płacisz za SWOJE błędy. Może w końcu się kiedyś nauczysz, że głupiebyleco się załatwia papierkowo, a nie wydajemisiowo ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale skoro nie był używany i nie był na Nim generowany żaden ruch co można sprawdzić to nie widzę problemu do zaprzestania świadczenia usługi na wyraźną prośbę Klienta.

 

Andrzej, wyobraź sobie, że prowadzisz wypożyczalnie samochodów. Samochód był u klienta przez dwa miesiące, klient po dwóch miesiącach przychodzi do Ciebie i mówi: - Sorry Andrzej w ogóle nie jeździłem, więc nie dostaniesz żadnej kasy ...

 

Na pewno nie byłbyś zadowolony. Cokolwiek weźmiesz, czy płytę DVD z wypożyczalni, czy książkę płacisz, klient nie może w ten sposób tłumaczyć, że nie używał czegoś przez okres wypożyczenia. Druga sprawa, że Dexieco wiedział o tym, że ma serwer i świadomie nie informował firmy o tym (no bo jak można zapomnieć, że masz gdzieś kupiony serwer).

 

Dexieco, nie kombinuj, tylko zapłać. Jakby to była Twoja firma, też byś oczekiwał w tym przypadku zapłaty od klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak opłacenia faktury to nie jest wyraźna prośba klienta o rozwiązanie umowy.

Jak weźmiesz sobie komórkę, która przejdzie ci na abonament nieokreślony, to operatora nie będzie obchodziło, że nie wydzwoniłeś nawet minuty. Póki pisemnie nie rozwiążesz umowy, to trwa sobie dalej i tyle.

 

 

Jak narazie, to płacisz za SWOJE błędy. Może w końcu się kiedyś nauczysz, że głupiebyleco się załatwia papierkowo, a nie wydajemisiowo ;)

 

Tak, tylko przy telefonie masz umowę i regulamin ze stosownym zapisem, a tu nie było .

 

Co prawda MZone ma po części racje, ale sprawa i tak już załatwiona polubownie, Szczęście w nieszczęściu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko przy telefonie masz umowę i regulamin ze stosownym zapisem, a tu nie było .

 

Co prawda MZone ma po części racje, ale sprawa i tak już załatwiona polubownie, Szczęście w nieszczęściu ..

 

w regulaminie pewnie było, który na pewno akceptowałeś w whmcs'ie przy zamówieniu (taki standard w whmcs).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, tylko przy telefonie masz umowę i regulamin ze stosownym zapisem, a tu nie było .

 

Co prawda MZone ma po części racje, ale sprawa i tak już załatwiona polubownie, Szczęście w nieszczęściu ..

 

Regulamin to jest umowa. Poczytaj sobie przepisy o umowach zawieranych na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko przy telefonie masz umowę i regulamin ze stosownym zapisem, a tu nie było

Jeśli w regulaminach NIE MA informacji o sposobach rozwiązania umowy to TYM BARDZIEJ trzeba wszystko załatwiać PISEMNIE. Już tu wiele razy pisałem - zawierasz wtedy umowę na czas nieokreślony, która trwa do czasu, kiedy jej nie wypowiesz.

Proste jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×