Skocz do zawartości
CrazyHorse

[VPS] Potrzebna pomoc

Polecane posty

Witam.

 

Wczoraj wykupiłem serwer VPS z hostingu ViHost. Serwer ma być dla mnie pomocą. Np. jeśli będę chciał pograć z kolegami w CS'a to zrobie na szybko serwer na VP'sie ,a jeśli będę chciał udostępnić jakiś plik to to zrobię. Jednym słowem do celów prywatnych. Niestety mam problem z obsługą - tzn. wybrałem system Ubuntu 10.04 (32bit) i nie potrafię zainstalować GNOM'a ,który jest mi niezbędny ponieważ jestem zwykłym użytkownikiem Windows'a przyzwyczajonym do GUI. I tutaj mam do Was kilka pytań/próśb:

 

1.Do administracji serwera używam panelu SolusVM/PuTTy. Czy jest inny łatwiejszy sposób łączenia się z serwerem tak żeby można było korzystać z GUI? Jak to zrobić?

2.Co powinienem obowiązkowo zainstalować na czystym systemie?

 

Jeśli jest taka możliwość i ktoś by był na tyle pomocny i podał komendy do tych zagadnień to byłbym bardzo wdzięczny.

Mogę z kimś porozmawiać na GG/Skype/Hamachi co będzie potrzebne.

 

 

Pozdrawiam ,i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chcesz postawić serwer CS nie potrafiąc posługiwać się terminalem? Zapomnij.

 

Sama instalacja GNOME'a nic Ci nie da, musisz postawić jeszcze VNC żeby się łączyć do pulpitu zdalnie. Poza tym zabezpieczyć serwer też jakoś wypada. Internet nie respektuje rzeczy prywatnych. Jeśli odpowiednio nie zabezpieczysz, to będzie publiczne.

 

Nie ma łatwiejszego sposobu dostępu do serwera niż SSH.

 

https://help.ubuntu.com/community/ServerGUI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh wpisać komendę typu ./start umiem ,po za tym serwer ma być do użytku prywatnego ,czyli ja + kilku kolegów. Co do stawiania serwera to można to zrobić za pomocą GUI więc Twoja wypowiedź jest bez sensu. Tylko mam problem z tym .że potrafię się połączyć tylko przez SSH. A jak mam wejść w np.

System -> Administracja -> Okno logowania 

? Jeśli Ty już od urodzenia wszystko wiedziałeś to gratuluję ja niestety jestem zwykłym śmiertelnikiem ,ale ciąglę się uczę. Nie chodzi mi o wskazówki jak zbudować własnego kernela ,tylko jak połączyć się przez zdalny pulpit. Z tego czo wyczytałem Ubuntu ma już wbudowane GUI.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To użyj np NX albo VNC. Każde distro może mieć "wbudowane" GUI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSH jest w zasadzie proste, do wszystkiego pełno poradników, ja od razu zacząłem z Linuxem od SSH a nie GUI i nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×