Skocz do zawartości
ftt000

Ile warta jest taka domena - potrzebna pomoc

Polecane posty

Witam

 

Więc tak ... postaram się opisac domenę bez zdradzania nazwy , gdyż sobie tego zbytnio nie życzę ale będę prosił o pomoc w wycenie gdyż pewna firma skontaktowała się ze mną w celu zakupu.

 

1. Domena jest 3 znakowa, literka-cyferka-literka .pl

2. Firma w nazwie domeny nie ma żadnego zastrzeżonego słowa czy czegoś w tym stylu.

3. Firma jest na rynkach: Anglia, Niemcy, Francja, Japonia

4. Branża Inżynieria eletryczna (nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem "Powertrain Engineering")

 

Powiedzcie ile powinienem zaśpiewac za taką domenę ? firma wchodzi na polski rynek na początku przyszłego roku , i w sumie zbytnio wyjścia nie mają , wątpie aby firma o globalnym zasięgu chciała domene polską inną niż .pl , w końcu po coś się ze mną skontaktowali , oraz czy może powinienem przy takiej tranzakcji skorzystac z pomocy jakiejś wyspecjalizowanej firmy ?

 

Poprostu to może byc życiowa szansa i nie chciałbym jej zaprzepaścic , a to iż przypadkiem jestem właścicielem tak cennej dla kogoś domeny stawia mnie w dobrej sytuacji :)

 

Pozdrawiam

 

PS: Dałem tu a nie do działu domeny , gdyż większśc aspektów prawnych a nie chcę mieszac i robic różnych tematów po różnych działach.

Edytowano przez crazyluki
Po to jest dział domeny by w nim umieszczać tematy związane z domenami (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życiowa szansa to raczej za dużo powiedziane ;) Kokosów na tego typu domenach internetowych nie zbijesz.

 

A czy *.com.pl jest wolna? A czy literkacyferkaliterka(.com).pl jest wolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

com.pl jest zajeta , .com to ich glowna domena ;) tak samo .fr , .de no i japonska chyba, wszystkie podobne tez zajete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że chodzi o domenę d2t.pl :) Zauważ, że firma ma wykupioną tylko domenę globalną, francuską i niemiecką. Pod japońską nic nie ma. Myślę, że jeśli zaoferujesz za wysoką cenę to po prostu oleją tą .pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalezy wyjsc z zalozenia, ze jezeli sa na prawde zainteresowani domena, to podejma negocjacje.

No chyba, ze na prawde wyskoczysz z cena z kosmosu, typu milion zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szarżuj za bardzo. Wystaw im cenę rozsądną, chcesz na niej zarobić prawda? Jeśli podasz za wysoką to po prostu zrezygnują i będą nikłe szanse, że jeszcze się ktoś tą domeną zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szarżuj za bardzo. Wystaw im cenę rozsądną, chcesz na niej zarobić prawda? Jeśli podasz za wysoką to po prostu zrezygnują i będą nikłe szanse, że jeszcze się ktoś tą domeną zainteresuje.

 

powiedz jaka jest wartość tego postu ? dla mnie rozsądna cena to milion dolarów a dla Ciebie ?

 

Autor pyta przecież ile to jest rozsądnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta firma korzysta ze swojej domeny globalnej dla rożnych wersji językowych, więc na 99% nie będą zainteresowani Twoją domeną nawet za jakieś niewielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro już pytają to raczej są zainteresowani, kwestia aby wyczuć na jakiej kwocie kończy się ich zainteresowanie,

wg mnie targuj ile się da i sprzedawaj, chyba że to rzeczywiście za jakieś śmieci chcą kupić to choćby na przekór nie sprzedałbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, bez powodu domenką się nie zainteresowali. Chłopaki może chcą wskoczyć na rynek polski. Trudno powiedzieć ile twoja domena może być warta. Zależy od ciebie, czy bardzo chcesz ją sprzedać czy nie. Osobiście wyskoczył bym z wyższą ceną typu 10-20 tysięcy. Jak już napisałem nie bez powodu się zainteresowali twoją domeną i wydaje mi się, że nawet jak ich cena przerośnie to za jakiś czas się odezwą i się dogadacie :) Jeśli bardzo nie zależy ci na sprzedaży domeny, to twardo trzymaj się ceny, w przyszłości pewnie ich ruszy, a jak nie ich to konkurencję.

 

Polecam też zasięgnąć troszkę informacji z forum di.pl - tam ci pomogą.

 

btw transakcji się pisze :)

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty :)

Na chwile obecną zaproponowano mi spotkanie 3.10.11 i wtedy wszystkiego się dowiem.

Mam nadzieję iż faktycznie wkońcu szczęście się uśmiechneło i może uda się zarobic jakieś dolary heh

Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę napisac co zaproponowali i jak się skończylo.\

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielu domainerów chętnie dowie się jak rozwinęła się sytuacja, ale może być tak, że firma zażyczy sobie poufności (możliwe, że dostaniesz w tej kwestii nawet papier do podpisania) - jest to wcale nie rzadka praktyka w podobnych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spotkanie, bo chcą widzieć z kim mają do czynienia, poza tym rozmowa ustna nie pozostawia trwałych śladów jakby ugadywanie się szło nie do końca po myśli ;)

to jednak tym bardziej oznacza że im na tym zależy, ciekawe też czy będzie ktoś bezpośrednio z tej firmy, czy jakiś polski pośrednik który też będzie chciał zrobić interes życia, bo w naszym kraju to wszystko możliwe, hehe

 

na pewno na nic się nie zgadzaj w czasie spotkania, nic nie podpisuj, musisz mieć czas do namysłu i tyle,

nie nabieraj się na gadke że teraz już coś musisz bo jutro to za późno.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawą pozytywnego zakończenia negocjacji jest sprawić, by negocjator pierwszy podał oferte. Jeśli zrobisz to ty, od razu jesteś skazany na porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielu domainerów chętnie dowie się jak rozwinęła się sytuacja, ale może być tak, że firma zażyczy sobie poufności (możliwe, że dostaniesz w tej kwestii nawet papier do podpisania) - jest to wcale nie rzadka praktyka w podobnych sprawach.

 

Jeżeli dadzą owy dokument do podpisania to ofc podpiszę , jak nie to podziele się tutaj informacjami.

 

Dziwne, ze chcieli sie umowic na spotkanie, osobiscie pierwszy raz sie z czyms takim spotykam :)

 

Nie mam zdania na temat , w którym jestem zielony.

 

 

spotkanie, bo chcą widzieć z kim mają do czynienia, poza tym rozmowa ustna nie pozostawia trwałych śladów jakby ugadywanie się szło nie do końca po myśli ;)

to jednak tym bardziej oznacza że im na tym zależy, ciekawe też czy będzie ktoś bezpośrednio z tej firmy, czy jakiś polski pośrednik który też będzie chciał zrobić interes życia, bo w naszym kraju to wszystko możliwe, hehe

 

na pewno na nic się nie zgadzaj w czasie spotkania, nic nie podpisuj, musisz mieć czas do namysłu i tyle,

nie nabieraj się na gadke że teraz już coś musisz bo jutro to za późno.

 

Co do przebiegu podobnej rozmowy to jestem uświadomiony ;) 3 rok pracuję jako negocjator windykacyjny.

 

Podstawą pozytywnego zakończenia negocjacji jest sprawić, by negocjator pierwszy podał oferte. Jeśli zrobisz to ty, od razu jesteś skazany na porażkę.

 

Dzięki za ciekawą poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawą pozytywnego zakończenia negocjacji jest sprawić, by negocjator pierwszy podał oferte. Jeśli zrobisz to ty, od razu jesteś skazany na porażkę.

 

Niby czemu, to jego "towar", wiec chyba powinien znac jego cene.

Dla mnie znowu niepowazne jest proszenie o zaproponowanie ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena to towra dość specyficzny...Trzeba pamiętać,że to nie bułka,czy chleb...tam dodajemy koszty produktów ,prace etc.i możemy skalkulować cenę... tutaj natomiast należy liczyć się z tym,że żeby sprzedać dobrze jedną domenę,trzeba bedzie zarezerwować ich wiele...i czasem koszt będzie większy niż możliwy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam ich kolo 400, wiec uwierz mi, wiem o czym do mnie piszesz.

Jednak dalej podtrzymuje zdanie, ze trzeba wiedziec ile jest warte, to co masz.

 

 

Ps.

Rezerwacja jest darmowa :)

Edytowano przez pokoleniex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bułka też może mieć różne ceny, w zależności od tego gdzie jest sprzedawana i ile jest do sprzedania bułek w okolicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

is_wm tak krozystają z domeny .com w wersjach językowych ale zauważyłeś iż domeny .fr oraz .de wzkazują na domene .com ;) może chcą .pl z uwagi an wejście na polski rynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może poproś ich, żeby pierwsi przedstawili swoją ofertę. Pewnie mają jakiś budżet na takie cele.

Żeby nie wyszło, że za mało czy za dużo proponujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Whois query for d2t.com.pl...

 

 

Results returned from whois.dns.pl:

 

DOMAIN NAME: d2t.com.pl is tasted created: 2011.09.26 12:14:33 last modified: 2011.09.26 12:14:33

 

 

jakis desperat domenowy chyba mysli ze com.pl firma chciala by kupic ^^ pomijajac fakt iz com.pl sa bez wartosciowe :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakis desperat domenowy chyba mysli ze com.pl firma chciala by kupic ^^ pomijajac fakt iz com.pl sa bez wartosciowe :(

 

Możesz uzasadnić swoją teorię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  1. Jest dłuuugie,
  2. Moim zdaniem troszeczkę dziwnie wygląda,
  3. Po co kupować .com.pl jeśli można mieć .com lub .pl,
  4. Czy pisałem, że jest zbyt długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×