Skocz do zawartości
maniks

Kto lepszy ?

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad takim czymś:

Dwie firmy oferujące najtańsze domeny jakie znalazłem to masternet.pl i ovh.pl (nie licząc firmy Pana Adama) . Zastanawiam się nad zmianą usługodawcy domen i nurtują mnie takie pytania: Czym sugerować się w wyborze firmy gdzie chciałbym zaparkować swoje domeny? Która z tych dwóch firm podanych wyżej jest dobrym wyborem do zaparkowania kilkunastu domen? Ovh to moloch klasy nazwa.pl i home.pl, a masternet.pl to firma prywatna dlatego też ciekawi mnie co forumowicze mają do napisania na ten temat :) Jeśli ktoś zna jakąś inną firmę sprzedającą najtańsze domeny (odnowienie) to proszę podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aftermarket.pl i zarejestruj się jako firma płacisz tylko cene netto ( nie doliczają vat ), oczywiście jeżeli jesteś firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli to nie firma krzak (a takich chyba nie ma wśród Twoich wyborów), to możesz dorzucić np. kwestie zaoszczędzenia paru złotych przy kilku(nastu) domenach... ew. tak, jak ja - "pójść" ideologiczną ścieżką. Home i nazwa to molochy (plus drogie), OVH to żabojady, a Masternet "nasz", więc ja wybrałem Masternet. Chwilę tylko coś tam się zakotłowało z jakością obsługi, trza poczytać wątek co tam słychać.

 

Dziwnych tworów typu aftermarket czy ppd (czy jakoś tak) nie polecam - adres cypryjski, cholera wie gdzie dzwonić, do kogo pisać, co robić, gdy coś trzeba.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aftermarket.pl odpada bo interesuje mnie zakup i odnowienia domen jako osoba indywidualna. Po drugie ceny odnowień i zakupu domen są wyższe od tych jakie podałem w pierwszym poście.

Natomiast interesuje mnie co by ktoś wybrał i dla czego (nie patrząc na ceny bo wiadomo, że na to patrzy się w pierwszym momencie) jak by chciał zmienić dotychczasowego rejestratora.

 

EDIT: o Sponsi napisał gdy ja pisałem ten post :) może ktoś jeszcze ?

Edytowano przez maniks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ovh wkurza mnie to ze czy to cesja czy wydanie kodu authinfo to kaza wysylac papierki. Bok tam dziala dosyc sprawnie chociaz czesto pisza gotowce.

Ja korzystam z AM ale patrze co sie dzieje wokol i moze sie przeniose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aftermarket.pl i zarejestruj się jako firma płacisz tylko cene netto ( nie doliczają vat ), oczywiście jeżeli jesteś firma ;)

 

Tak tylko dla jasności dwie kwestie:

 

1. Po pierwsze Dropped/Aftermarket naliczy cenę netto (nie naliczy VAT) tylko jeśli nabywcą jest firma będąca zarejestrowanym płatnikiem VAT.

 

2. A zrobi to dlatego, że zgodnie z dyrektywami unijnymi oraz polską ustawą o VAT, taki nabywca powinien naliczyć VAT w Polsce (samoopodatkować się). Czyli wystawić fakturę wewnętrzną do tej transakcji ze stawką VAT 23%.

 

To tak dla jasności, bo ktoś gotów pomyśleć, że kupując w Aftermarket na firmę nie nalicza się VAT-u w ogóle.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się , dla tego dodałem jako firma no jeszcze trzeba wspomnieć iż jako płatnik podatku VAT ( czego nie ująłem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla sporej ilości domen (mam ich kilkanaście) to korzystniej wychodzi mi OVH. Masternet jest o te 2-4 zł droższy na każdej domenie.

Z OVH nigdy nie miałem większych problemów - fakt, że papierków wymagają, ale nie jest to mega uciążliwe. Przez ładnych kilka lat tylko raz robiłem cesję. Tak to nie potrzebuję kontaktować się z administracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

papierków wymagają, ale nie jest to mega uciążliwe.

Jak będziesz musiał, jak ja, wydrukować, wypełnić, podpisac i podbić ponad 50 to może zmienisz zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Zarówno ovh jak i masternet są godne polecenia. Ja korzystam też z premium.pl i tam te 100+ domen trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@BlueMan, ale MasterNET jest nasz, Polski. A jak nasze, Polskie i dobre to trzeba promować :P Wolę wydać te kilkadziesiąt czy kilkaset złotych rocznie więcej ale wspieram Polską firmę, nie wysyłam pieniędzy do Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł - a większość kasy i tak trafia nie do Masternetu tylko do Consulting Service, czyli HRD ;)

No ale to też polska firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji muszę się jeszcze zastanowić i przespać z myślami lecz bardzo dziękuje za wypowiedzi na pewno pomogą w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł - a większość kasy i tak trafia nie do Masternetu tylko do Consulting Service, czyli HRD ;)

No ale to też polska firma.

Większość? Takie same grosze jak do wszystkich tu wymienionych firm. Całą resztę stawki zgarnia NASK/EURID itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dobra, ale firmy mają te grosze i wydają je w Polsce. W przypadku OVH całość idzie od razu do Francji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×