Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Glibnes

APC a obciążenie procesora

Polecane posty

Witam,

mam małe pytanie co do używania APC w PHP (lub innych akceleratorów).

 

Jak wiadomo, APC redukuje zużycie pamięci przez same skrypty PHP a także skraca czas ich wykonywania.

Jednakże, jak używanie APC wpływa na obciążenie procesora?

Redukuje je czy zwiększa (można się domyślać że dodatkowa "translacja" na OpCode jest dodatkowym obciążeniem, ale w końcu te skrypty wykonują się szybciej)?

 

Dodatkowe pytanie (jeśli obciążenie procesora przez APC będzie zwiększane) - czy są jakieś sposoby redukcji obciążenia bez optymalizacji samych skryptów (jakieś moduły)?

Edytowano przez Glibnes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o cache, czyli i/o, więc zużywa mniej pamięci w zamian za wzrost i/o. Możesz to przeanalizować via vmstat, natomiast polecenie te musiałoby być odpalone od - do, przy takim samym natężeniu ruchu, z i bez apc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje głównie obciążenie procesora, nie I/O dysku (chociaż myślałem że APC zapisuje sobie dane do pamięci a nie na dysk, chyba że coś źle zrozumiałem).

 

Istnieją wogóle jakieś moduły redukujące jego obciążenie? Ew. czy istnieje jakiś prosty sposób do mierzenia obciążenia CPU bezpośrednio w PHP (chciałbym konkretnie testować ile dana część skryptu potrzebuje czasu procesora, z możliwie jak największą dokładnością)?

Edytowano przez Glibnes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×