Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość xtd

No, a co odzwierciedla? Po cos ta wartosc jest podawana i nie powiesz mi chyba, ze procesor majacy TDP 60W zuzyje wiecej energii niz ten co ma 90W?

 

 

Należy też pamiętać że TDP jest czym innym u intela, a czym innym u amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a co odzwierciedla? Po cos ta wartosc jest podawana i nie powiesz mi chyba, ze procesor majacy TDP 60W zuzyje wiecej energii niz ten co ma 90W?

 

Oj żebyś wiedział że Ci powiem ;).

 

Xeon L5420 ma TPD procesora 50W.

Core i5-2400 ma TPD procesora 95W.

 

W stanie idle i5-2400 radzi sobie bez porównania lepiej, zużywajac dużo mniej prądu. Pod pełnym obciążeniem oba procesory mają podobne zużycie prądu.

Jest to wynik jaki sam przeprowadzałem.

 

 

Lecąc dalej, w przypadku 1 procesorowych Xeonów - ich odpowiedniki w wersji PC'towej mają o 15W większe TPD ;). 80W dla Xeonów i 95W dla i7, mimo iż są to te same procesory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyś wiedział że Ci powiem ;).

 

Xeon L5420 ma TPD procesora 50W.

Core i5-2400 ma TPD procesora 95W.

 

W stanie idle i5-2400 radzi sobie bez porównania lepiej, zużywajac dużo mniej prądu. Pod pełnym obciążeniem oba procesory mają podobne zużycie prądu.

Jest to wynik jaki sam przeprowadzałem.

 

 

Lecąc dalej, w przypadku 1 procesorowych Xeonów - ich odpowiedniki w wersji PC'towej mają o 15W większe TPD ;). 80W dla Xeonów i 95W dla i7, mimo iż są to te same procesory.

 

Jak sprawdziles realne zuzycie pradu przez procesory? Stan idle raczej nie jest dobry do porownania, bo po co komus komputer na ktorym sie nic nie robi. To juz lepiej wylaczyc. ;)

 

Ciekawi mnie, ze i7 i Xeon Nahlem maja rozne TDP. Na pewno z czegos to musi wynikac. Czyzby Xeon byl okrojony? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziles realne zuzycie pradu przez procesory? Stan idle raczej nie jest dobry do porownania, bo po co komus komputer na ktorym sie nic nie robi. To juz lepiej wylaczyc. ;)

 

Ciekawi mnie, ze i7 i Xeon Nahlem maja rozne TDP. Na pewno z czegos to musi wynikac. Czyzby Xeon byl okrojony? ;)

 

Jest takie specjalne urządzenie, ktore wtyka się pomiędzy wtyczkę z zasilacza (24pin + 4-8pin) a płytą główną. Jesteś w stanie sprawdzić, jaki pobór prądu masz na danej linii.

 

Procesor w warunkach serwerowych nie pracuje na 100% przez całą dobę. Obciążenie jest dynamiczne, przez co bardzo często osiągamy stany energetyczne bardziej zbliżone do idle, niż do pełnego obciążenia.

 

Warto tu wspomnieć, o dość istotnym fakcie. Pobór prądu w współczesnych procesorach, powyżej pewnej wartości rośnie wykładniczo.

W skrócie, powyżej pewnego zegara procesora, zapotrzebowanie na prąd rośnie dużo szybciej niż jego wydajność.

 

Widać to bardzo dobrze w przypadku procesorów z serii AMD Opteron. Pomimo 12 rdzeni, potrafią zachować dość niskie zużycie energii, ale to tylko przez fakt, że są one taktowne dość niskim zegarem (1,7-2,1GHz - ACP na poziomie 80W).

 

 

 

Tak więc stan idle i stany pośrednie procesora mają w realnym życiu dużo większe znaczenie, niż maksymalna wartość prądowa jaka dany procesor pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie ze to jest ten sam procesor jest bledne, serie serwerowe sa wybierane z tych serii ktore lepiej wyszly w produkcji wiec maja tez lepsze odprwadzanie ciepla, do tego inny kontroler ramu, w nowej generacji inny kontroler magistrali itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atom może potworem prędkości nie jest, ale sam używam parunastu serwerów z kimsufi pod m.in backup. W tym wypadku łącze 100/100mbit i dysk 1tb się sprawdzają świetnie. A żeby ktoś przypadkiem się nie zmoczył zamawiając 2G i dostając celka 1.2, bo żeby Atoma dostać to trzeba mieć szczęście albo odkupić od kogoś używany serwerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wszystko ma swoje przeznaczenie, Atom nie będzie obsługiwał systemów bazodanowych, jednak jako backup już będzie mógł działać.

Jako proxy/stream również działa powodzeniem przerzucając po 100Mb/s przez sieć, głupotą było by pod to kupować xeona ;)

ps. w netbokach to też porażka mam jakiegoś starego to tak muli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×