Skocz do zawartości
piter77

Dedyk na Hetznerze- problem z GRUB-em

Polecane posty

Nie doczytałem trochę, jak wszystkie ścieżki są ok to przebuduj to wejdź w konsole grub i wykonaj...

 

grub> root (hd0,1)

grub> setup (hd0)

grub> root (hd1,1)

grub> setup (hd1)

 

Jak nie zadziała to zostaje robić czystki w /boot i grub-install ;)

 

Tak +/- to samo napisałem ;) tylko trochę bardziej dookoła (device.map + grub-install zamiast grub-shell).

 

A, właśnie. Wypadałoby to wszystko robić z chroota, żeby grub dobre /boot znalazł. Szczerze to nie wiem, co jest absolutnie niezbędne do działania ale z przyzwyczajenia podmontowuję (oprócz wymaganych normalnych filesystemów) /proc /dev i /sys z / (via mount --bind /foo /mnt/foo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że jeszcze nie zatrudniłeś kogoś do naprawienia tego, skoro sam nie potrafisz sobie z tym poradzić.

Bo to jest po prostu błache, a jednak masz z tego powodu spory downtime.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że jeszcze nie zatrudniłeś kogoś do naprawienia tego, skoro sam nie potrafisz sobie z tym poradzić.

Bo to jest po prostu błache, a jednak masz z tego powodu spory downtime.

 

Ja sobie nie wyobrażam jak może serwer kilka dni leżeć z powodu takiej pierdoły ale klienci chcieli taniej to mają.

 

EDIT: w ogóle sobie nie wyobrażam żeby serwer (w sensie usługa wystawiona do klienta, nie jakaś fizyczna sztuka sprzętu) kilka dni leżał, z powodu jakiegokolwiek poza ogólnoświatowym konfliktem nuklearnym. To, że nie działa przez taki drobiazg to wisienka na torcie (ew. mucha na gównie, zależy jak na to patrzeć).

Edytowano przez blackfire (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@malu

ja już to chciałem napisać wczoraj, że coś leży od piątku a właściciel w niedzielę szuka pomocy na forum zamiast zatrudnić administratora do tej roboty szczególnie, że nie nie rozumie wpisów w fstab ale wydawało mi się, ze to będzie zbyt duża złośliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×