Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomiz

Liczba informatyków w Polsce

Polecane posty

Witam

gdzie mogę otrzymać informacje dot. liczby pracowników branży it? Czy GUS może posiadać takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, czy uda Ci się gdziekolwiek znaleźć choćby przybliżoną liczbę, jedyne co ewentualnie można znaleźć to jakieś wyliczenia statystyczne, a wiemy co mówi się o statystyce...

Wiele osób pracujących "w sektorze IT" to nie są informatycy, tylko sekretarki szefów, kurierzy, pomocnicy pomocników itd. W drugą stronę - wiele osób pracujących jako "informatycy" ma zupełnie inne etaty, np. mechatronicy, asystenci itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzrebne mi są nawet statystyczne dane ale myśle że ok. 200 tys. będzie. Chodzi mi o webmasterów, administratorów, grafików itp. bez kucharzy :D

Edytowano przez Tomiz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale informatycy samozwańcy czy z wykształceniem informatycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i to i to bo muszę przygotować mini biznesplan do mojego projektu :)

 

ale napewno ok. 200tys. może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z freelancerami będzie chyba tyle, może nawet więcej (jak policzysz młodzież szkolną, to pewnie z 5 razy więcej ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wiem bo sam jestem freelancerem gimnazjalistą ale chodzi mi o minimalną ilość ludzi z branży it i zostanę przy 200 tys. i więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, freelancer to osoba nie pracująca na etacie, ale mająca pełną możliwość do dokonywania czynności cywilno-prawnych, co wiąże się z umowami, rachunkami, podatkami. Ty jesteś po prostu gimnazjalistą, który dorabia sobie wykonując pokątnie zlecenia. No chyba, że twój opiekun prawny podpisuje w Twoim imieniu umowy i rozlicza podatki...

 

Nie mylmy pojęć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko robię tylko o umowę o dzieło i później rodzice dopisują mnie do pitu :)

 

sorki za branże it, ale ja freelancerów biorę też do tej grupy :) chodzi mi głównie o umiejętności człowieka a nie wiek, wykształcenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już się nie czepiam, skoro robisz wszystko na legalu.

A freelancerzy jak najbardziej powinni być zaliczani do branży, szczególnie, że akurat w tym sektorze gospodarki jest ich procentowo naprawdę sporo, w niektórych dziedzinach (np. webdesign/webmastering) pewnie więcej niż "etatowych", porównywalnie pewnie z jednoosobowymi mikrofirmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×