Skocz do zawartości
zurskim

Wlasny hosting - zakup firmy ?

Polecane posty

Witajcie

W dziale Sprzedam, mamy "ciekawa" oferte: http://www.webhostin...rzedam-hosting/ co sadzicie o niej ?

Czy rzeczywiscie jest sens kupic taka firme i dalej rozwijac ?

Wynik finansowy jest dodatni, choc kokosow nie ma, biorac pod uwage koniecznosc zatrudnienia administratora dogladajacego sprzet, wyjdzie mniej wiecej na zero..

Z jednej strony mamy juz w jakis sposob rozwinieta dzialalnosc i klientow, z drugiej tak naprawde nie wiadomo nic na 100% ;)

Oczywiscie, nie licze, ze zbije sie na tym fortune, natomiast mialby to byc dodatkowy biznes do juz prowadzonej firmy...

 

Co sadzicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to dobra decyzja, i do tego bardzo ryzykowana. Przeważnie kupujesz jakąś słabą markę lub co gorsza po jakimś kombinatorze.

Te kombinacje wyglądają w ten sposób, że sprzedaje się konta po bardzo niskiej cenie np na Allegro. Potem aby utrzymać hosting musisz znacznie podwyższyć cenę produktu, bo nie będziesz w stanie utrzymać serwera za te same pieniądze, co gorsza musiałbyś prawdopodobnie utrzymać te konta do zakończenia okresu abonamentowego za darmo.

 

Po zmianie cen około 80% klientów ucieknie z Twojej oferty, bo będzie im za drogo.

Moim zdaniem nie warto, chociaz czasami masz szanse "złapać" jakąś okazję, ale jest to bardzo ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To samo co w tamtym temacie:

 

Opłaty w ciągu roku:

 

około 3500zł dla urzędasów

serwery 12000zł rocznie wraz z licencjami

 

 

19000-15500=3500zł zarobków rocznych...

 

 

Szkoda nerwów...

 

 

 

Niestety nie jest to dobra decyzja, i do tego bardzo ryzykowana. Przeważnie kupujesz jakąś słabą markę lub co gorsza po jakimś kombinatorze.

Te kombinacje wyglądają w ten sposób, że sprzedaje się konta po bardzo niskiej cenie np na Allegro. Potem aby utrzymać hosting musisz znacznie podwyższyć cenę produktu, bo nie będziesz w stanie utrzymać serwera za te same pieniądze, co gorsza musiałbyś prawdopodobnie utrzymać te konta do zakończenia okresu abonamentowego za darmo.

 

Po zmianie cen około 80% klientów ucieknie z Twojej oferty, bo będzie im za drogo.

Moim zdaniem nie warto, chociaz czasami masz szanse "złapać" jakąś okazję, ale jest to bardzo ryzykowne.

 

 

Zapomniałeś dodać że warto jeszcze zlecić lub samemu sprawdzić konfigurację tych serwerów i zwykle musisz robić większość rzeczy od zera bo albo jest wszystko niezabezpieczone, albo standardowe CFG wszędzie i totalny overselling.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś dodać że warto jeszcze zlecić lub samemu sprawdzić konfigurację tych serwerów i zwykle musisz robić większość rzeczy od zera bo albo jest wszystko niezabezpieczone, albo standardowe CFG wszędzie i totalny overselling.

 

No fakt nie pomyślałem o tym ale dlatego, że wydawało mi się to logiczne.

Jednak często tacy klienci są przenoszeni już na własne serwery, wtedy konfigurację masz własną i sprawdzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No fakt nie pomyślałem o tym ale dlatego, że wydawało mi się to logiczne.

Jednak często tacy klienci są przenoszeni już na własne serwery, wtedy konfigurację masz własną i sprawdzoną.

 

Zależy kto kupi. Jeżeli inny hosting to przenoszą na swoje pewne i zadbane wypieszczone serwerki :) Ale jak ktoś młody zobaczył okazję i kupił takiego kota w worku to jednak musi albo zakupić nowe maszynki i szybko je skonfigurować a następnie przenieść wszystko lub bawić się w cudowanie z obecnymi :)

 

W dodatku nikt nie podał nawet domeny tego hostingu i kupujący nawet nie zna relacji klient<->firma a nawet reputacji na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Kamikadze, skąd wiesz że nie zna? Zainteresowany może napisać, i się dowiedzieć co nieco o tej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tego nie wiem, ale również nie wiem czy zna. :)

 

Jak by nie było nic do ukrycia to pewnie by podał informację publicznie

 

 

 

Przyczyna wyjazd za granicę kontraktowy przez co będzie brak czasu.

 

Skoro taki dochodowy to pewnie by było stać na zatrudnienie kogoś na umowę zlecenie do odpisywania na maile i monitorowania serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×