Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bugmenot

VPS na spore mailingi, najlepiej w polsce

Polecane posty

Gość bugmenot

Cześć,

Przeszukuję i porównuję oferty różnych vpsów. Byłem już wręcz zdecydowany na ViHost, jednak problemem stała się cecha umiejscowienia serwerów - niemcy., support polecił mi przyjrzeć się ich innej ofercie: vipower, ale myślę że jeszcze coś lepszego uda się znaleźć. Do sedna, szukam następującego vps'a..

 

Moje wymagania:

- Nieograniczone możliwości mailingowe (oczywiście odbiorcy się na to zgadzają, ale nie chcę żadnej wpadki itd - stąd niemcy odpadły za restrykcyjne prawo w tym wypadku) - nawet ok 50-100 tysięcy maili dziennie.

- Pojemność serwera przynajmniej 10GB

- Transfer przynajmniej 50GB/mc, ale bardzo mile widziany nolimit

- Bardzo mile widziany cPanel.. ewentualnie DirectAdmin w cenie

- CPU: przynajmniej 500MHz, RAM: 512MB; oczywiście im więcej tym lepiej

- Root, IP, Backup przynajmniej co 2 dni, pełne możliwości CRON

- No i im więcej bajerków tym lepiej

 

Cena do 150zł/mc, ale myślę że 50zł/mc zupełnie wystarczy, nawet moim zdaniem vps jest zbędny, gdyby nie te problemy mailingowe.

 

EWENTUALNIE również bardzo mile widziane oferty shared hostingu - przy czym pamiętać szczególnie o możliwości wysyłki dużej ilości maili (a jeśli współpraca będzie bardzo miła to jeszcze więcej tych maili może być ;-) )

 

A co hostowane będzie: kilka/naście/dziesiąt stronek, niewymagających, nie więcej niż 5000 odwiedzin na dzień każda.

 

Mam nadzieje, że ktoś coś dobrego doradzi ;-)

 

PS. Przepraszam za pisanie spod konta bugmenot, nie mam obecnie możliwości rejestracji, a chcę dostać tylko lepsze [aktualnie] propozycje do przejrzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktokolwiek puścił Ciebie na VPS przy takim mailingu, weź sobie serwer dedykowany i spamuj ze swojego serwera.

 

EWENTUALNIE również bardzo mile widziane oferty shared hostingu

To już w ogóle nie jest możliwe, limity na shared są do 2400 maili dziennie, czasami jakaś mała firma może dać Ci wyższy limit.

 

Chłopie, to jest prawie 3 mln maili miesięcznie, chcesz jakąś prowincję w Chinach zaspamować?

 

Cena do 150zł/mc, ale myślę że 50zł/mc zupełnie wystarczy, nawet moim zdaniem vps jest zbędny, gdyby nie te problemy mailingowe.

Tu szukaj serwera od 500 złotych, i szalonej firmy.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugmenot

To już w ogóle nie jest możliwe, limity na shared są do 2400 maili dziennie, czasami jakaś mała firma może dać Ci wyższy limit.

 

Uwierz mi, że na nazwa.pl mamy dzienny limit ~20 000 maili i trochę go (przynajmniej raz w tygodniu) przekraczamy w jeden dzień i nikt nam nie robi problemu jak i nie jesteśmy na czarnych listach itd ;-) Przynajmniej w tym wypadku nie narzekamy na nazwę.

 

Edit:

Nie piszę, że codziennie takie ilości maili zamierzamy wysyłać, lecz 1-2 razy na tydzień może i te magiczne "50-100" osiagnąć.

Edytowano przez bugmenot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Nie piszę, że codziennie takie ilości maili zamierzamy wysyłać, lecz 1-2 razy na tydzień może i te magiczne "50-100" osiagnąć.

 

tak tylko przypomnę kawałek pierwszego Twojego postu:

 

- Nieograniczone możliwości mailingowe (oczywiście odbiorcy się na to zgadzają, ale nie chcę żadnej wpadki itd - stąd niemcy odpadły za restrykcyjne prawo w tym wypadku) - nawet ok 50-100 tysięcy maili dziennie.

 

więc jeśli dziennie chcesz wysyłać 50-100tys. maili to faktycznie serwer dedykowany jedynie - tak myślę.

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugmenot

Trochę głupie przejęzyczenie, tak wiem ;-)

 

Nie widzę też problemu by rozkładać mailingi na raty, ale na prawdę bardzo fajnie jakby było te 100 tysięcy co najmniej na tydzień możliwe do wysłania. Aż tyle nie wysyłamy aktualnie, ale trzeba patrzeć przyszłościowo przy naszym tempie otwierania stron.

 

To może teraz jakieś proponowane oferty, co ;-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaoferować 50tyś. maili w miesiącu: http://grand-host.pl/oferta/mailing/

Ten użytkownik ma specjalne wymagania:

Moje wymagania:

- Nieograniczone możliwości mailingowe (oczywiście odbiorcy się na to zgadzają, ale nie chcę żadnej wpadki itd - stąd niemcy odpadły za restrykcyjne prawo w tym wypadku) - nawet ok 50-100 tysięcy maili dziennie.

 

A więc Twoja oferta jest kropelką w morzu potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przeszukuję i porównuję oferty różnych vpsów. Byłem już wręcz zdecydowany na ViHost, jednak problemem stała się cecha umiejscowienia serwerów - niemcy., support polecił mi przyjrzeć się ich innej ofercie: vipower, ale myślę że jeszcze coś lepszego uda się znaleźć. Do sedna, szukam następującego vps'a..

 

Moje wymagania:

- Nieograniczone możliwości mailingowe (oczywiście odbiorcy się na to zgadzają, ale nie chcę żadnej wpadki itd - stąd niemcy odpadły za restrykcyjne prawo w tym wypadku) - nawet ok 50-100 tysięcy maili dziennie.

- Pojemność serwera przynajmniej 10GB

- Transfer przynajmniej 50GB/mc, ale bardzo mile widziany nolimit

- Bardzo mile widziany cPanel.. ewentualnie DirectAdmin w cenie

- CPU: przynajmniej 500MHz, RAM: 512MB; oczywiście im więcej tym lepiej

- Root, IP, Backup przynajmniej co 2 dni, pełne możliwości CRON

- No i im więcej bajerków tym lepiej

 

Cena do 150zł/mc, ale myślę że 50zł/mc zupełnie wystarczy, nawet moim zdaniem vps jest zbędny, gdyby nie te problemy mailingowe.

 

EWENTUALNIE również bardzo mile widziane oferty shared hostingu - przy czym pamiętać szczególnie o możliwości wysyłki dużej ilości maili (a jeśli współpraca będzie bardzo miła to jeszcze więcej tych maili może być ;-) )

 

A co hostowane będzie: kilka/naście/dziesiąt stronek, niewymagających, nie więcej niż 5000 odwiedzin na dzień każda.

 

Mam nadzieje, że ktoś coś dobrego doradzi ;-)

 

PS. Przepraszam za pisanie spod konta bugmenot, nie mam obecnie możliwości rejestracji, a chcę dostać tylko lepsze [aktualnie] propozycje do przejrzenia.

 

Pozdrawiam

 

Witaj,

 

Nowa oferta ViPower ma wejść jakoś we Wrześniu i będzie niemalże identyczna ze starą ofertą ViHost.pl.

Więc jeżeli nie jest to bardzo pilne to możesz poczekać.

 

Zasadniczo, jeżeli jest to legalna baza klientów. To nie będzie problemu, ale jeżeli to baz pozyskana z jakiegoś forum, gdzie polega to na zaznaczeniu "ptaszka".

To będzie problem praktycznie wszędzie, bo ludzie niechcący klikną sobie w swoim webmailu "niechciana poczta" myśląc, że to po prostu wprowadzi jakiś lokalny filtr dla jego adresu e-mail, jednak kończy to się wysłaniem abuse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PL bedzie problem...

 

Ja mam swojego VPS'a w USA, i nie ma żadnych problemów z taką ilością maili. (dokładnie 2,25 MLN m-ce), jak chcesz info to na PW zapraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz akceptację WHT?

Wiesz, też mogę mu polecić clouda, nawet dać rabat w DC Nephax i co z tego, że cloud?

Ile do tego cloud dajesz adresów IP i to najlepiej z różnych klas adresowych?

 

Niech ludzie zrozumieją, że pod masową wysyłkę najlepiej skorzystać z usług firm, które zajmują się tym na co dzień. Chyba, że komuś niestraszne filtry, RBLe i inne pożyteczne narzędzia.

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Oczywiście serdecznie odradzam usługi GrandBB (mimo tego że bardzo lubię tą firmę) - nie wiem po co tak to kryjesz ? Napisz na stronie głównej że usługi realizuje http://freshmail.pl/

 

Przeanalizowane i faktycznie masz rację. + ode mnie.

Dzisiaj zmieniamy Partnera. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastanowić się na kupnem kilku VPS-ów w różnych firmach tak aby wykluczyć, że twoje 2 vpsy będą na jednej maszynie fizycznej. Kiedyś wysyłałem mniejsze mailingi i dla poprawienia efektywności skorzystałem z podpowiedzi w tym artykule:

 

http://webhosting.pl/Jak.wyslac.20.000.e_maili.i.nie.zostac.uznanym.za.spamera

 

Może Ci się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugmenot

Cześć, wracam do tego tematu, bo nadciąga moment wyboru.

 

Napisałem pytaniami o możliwe problemu / możliwość dokupienia IP do

ViPower (VPS 2)

HitMe.net.pl (XEN 512)

VMLine.pl (Xserver Medium albo OVserver Pro+)

 

bo ich oferty wydały mi się najciekawsze. HitMe zauważyłem, że zaczęło słynąć z negatywnych opinii więc delikatnie można je wykluczyć.

 

Co byście wybrali z tych trzech? Póki co czekam na odpowiedź supportu (jakoś lenią się bo już 20 minut minęło)

Jeśli jeszcze ktoś może mi powiedzieć z ofert vmline - jakaś zasadnicza różnica miedzy technologią w przypadku mailingów?

 

edit:

+1 pkt dla vmline, proponują xserver, dod. ip 3zł/mc. Ktoś wyraża sprzeciw ;) ?

Edytowano przez bugmenot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja bym Ci polecił Vipower, ipki kosztują chyba 5 zł /mc (przynajmniej w vihost tak mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xen jest (IMHO) dla dedykowanych projektów, takich właśnie jak mailing, także szedłbym w tym kierunku. Popytaj się też o adresy REV w w/w firmach, dla mailingu ma to znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

100k dziennie mailngu ?

 

Przecież każda firma Cię wyrzuci z tym, nie dość że wygenerujesz obciążenie na macierzy dyskowej to dostaną abuse, a za 50 zł nikt się męczyć nie będzie.

Przy takim intervale maili, zobaczysz ile dostaniesz zwrotek od firm typu onet/google/aol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×